petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tohum çimlendirme hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 3 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Tohum çimlendirmenin çok faydalı olduğunu duydum. Ben de yapmak istiyorum. İnternette çeşitli tarifler var. Tohumlar çimlendikten sonra dezenfekte edilmesi yoksa mantar gibi rahatsızlıkların oluşabileceği yazılmış. Öncelikle bu mantar gaga, ayak vs. oluşan mantar mı yoksa kursak mantarı gibi bir rahatsızlık mı? Dezenfekte için vanodin isimli dezenfektan önerilmiş. Ancak bu piyasadan kalkmış sanırım. Buna alternatif bir dezenfektan önerebilir misiniz? Ben sirke olur diye düşündüm ama bazı yerlerde olmayacağı yazılmış. Oysaki biz bile yediklerimizi sirke ile yıkıyoruz temizlemek için. Sirke olur mu? Olmazsa alternatifler nelerdir?

2. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Sirke ile yapabilirsiniz.

3. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim. Peki sizin uyguladığınız kolay bir tarif var mı çimlendirmek için?

4. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Sitede vardı böyle bir başlık en kolayı o.

5. DuyguBoncuk

DuyguBoncuk New Member

Beğenileri:
    0
    ben şöyle yapıyorum tavsiye ederim tohumları ilk önce yıkayıp kavanoza dolduruyorum ve üzerini geçecek kadar şu ekliyorum bunun 8_10saat kadar beklemesi gerekiyor daha sonra bu suyu dokuyorum ve nemli tohumları kavanozun ağzını tülbentle kapatıp bekliyorum sabah akşam yıkanması önemli tohumların nemli kalması için 3.4güne kadar Hazır hale geliyor sonra dolapta saklıyorum uzun bi bekleme süresi yok ama benim tarifim bu şekilde biraz zahmetli gelebilir bakalım diğer arkadaşlardan ne cevaplar gelecek

Sayfayı Paylaş