petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tontişime neler oluyor ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berna Gök tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Kuşum tüye gireli çok değişti. Önce kızgınlaştı. Hep ısırdı, saldırdı.. Sonra çok sakinleşti. İyi bir şey değil. Çünkü biraz fazla sakinleşti. Sanki benim kuşum değil gibi değişik davranıyor daha doğrusu hiç bir şey yapmıyor. Sadece kabarıp uyuyar 1 haftadır böyle. Tüye girip te sinirlenen ısıran kuş, şimdi hasta gibi. Bir de şunu merak ediyorum. Bu tüye girdiği için normal midir? Yemede ve içmede sorun yok. Resim :
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:45 --

Yardım edecek yok mu arkadaşlar ?

#1 Berna Gök, 6 Aralık 2014
    Son düzenleme: 6 Aralık 2014
  2. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Bu kuş normal değil, tüy ile alakası yok. Hasta görünüyor.
    Cereyanda kalma ihtimali var mı?

İshali var mı?

#2 BURAKBASKAN, 6 Aralık 2014
  3. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    Suyuna vitamin karistirin, Mama takviyesi yapin. Sicak tutun. Düzelir inş

Mobilden gönderildi.

#3 Celil ALPAY, 6 Aralık 2014
  4. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Ceyranda dün biraz kaldı evet. Unutumuşum. Ama bu dünden beri değil ki . 1 haftadır böyle. Yumurta kaynatıyorum. Vitamin aldın kendine gelsin. Dayanamıyorum bitanemi böyle görmeye....
    Evet ishal var.. :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:41 --

Yumurta kaynatıyorum. Vitaminini alsın. Herşeyi yaparım yeter ki yavrum düzelsin. Siz hiç böyle bir durum yaşadınız mı ?

5. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Avisol B iyi gelebilir diye düşünüyorum...

6. Celil ALPAY

Celil ALPAY New Member

Beğenileri:
    0
    Benzer bir durumu arkadaşımın kusunda gördüm. Tüyleri kabartip öyle düşünüyordu. Yukarda yazdıklarımı yapti kuş düzeldi

Mobilden gönderildi.

7. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kabarıklık ve ishal hastalık belirtisidir, tüyde olması ile bir bağlantısı yok.. zemine beyaz bir kagıt koyun, ishalli dıskısını bir görelim. dıskının durumu da önemli. genel olarak üşütme diyebiliriz, ishal cok koyu renk ise bagırsaklarda enfeksiyon veya sindirim sisteminde problem olma ihtimalinden bahsedebiliriz.

8. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Birazdan gidip kuşçuya bakarım. Var ise kesin alırım. İçim acıyor. Hareketli halleri aklıma geliyor. Benimle oyun oynadığı zamanlar.. Bir dostum gibi oldu her zaman...İnşallah Yarabbim düzelir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:01 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

Zemine şimdi beyaz bir kağıt koydum. Gözlemliyorum. Fotoğrafını atıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

Buyrun, kuşum ishal olmuş. Lütfen cevap verin.
    [​IMG][/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:37 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

Yardım Yardım Yardım Lütfen...

9. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Öncelikle fazla endişelenmeyin hastalanmış kuş tüyle alakası yok üşütmüş olabilir mama yı vermeyin aspur alın petshoplarda sade kanarya yemi diye geçiyor suyuna biraz pirinç unu katın sıcak ortamda kalsın düzelir bu arda kuşu en küçük hava akımından koruyun yani odanın camı ve kapısını açmayın birden kuş cereyanda kalır ve daha kötü olur.

10. tornado25

tornado25 New Member

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş