Karadeniz Pet

Tontişime neler oluyor ???

Berna Gök

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Kuşum tüye gireli çok değişti. Önce kızgınlaştı. Hep ısırdı, saldırdı.. Sonra çok sakinleşti. İyi bir şey değil. Çünkü biraz fazla sakinleşti. Sanki benim kuşum değil gibi değişik davranıyor daha doğrusu hiç bir şey yapmıyor. Sadece kabarıp uyuyar 1 haftadır böyle. Tüye girip te sinirlenen ısıran kuş, şimdi hasta gibi. Bir de şunu merak ediyorum. Bu tüye girdiği için normal midir? Yemede ve içmede sorun yok. Resim :
oYnm89.jpg
[/url][/IMG]
XD2gq3.jpg
[/url][/IMG]
GpbJ2r.jpg
[/url][/IMG]
k1ZDLq.jpg
[/url][/IMG]
mrqD18.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:04 -->-> Daha önceki mesaj 18:45 --

Yardım edecek yok mu arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Bu kuş normal değil, tüy ile alakası yok. Hasta görünüyor.
Cereyanda kalma ihtimali var mı?

İshali var mı?

Son düzenleme:
Suyuna vitamin karistirin, Mama takviyesi yapin. Sicak tutun. Düzelir inş

Mobilden gönderildi.

Son düzenleme:
Bu kuş normal değil, tüy ile alakası yok. Hasta görünüyor.
Cereyanda kalma ihtimali var mı?

İshali var mı?

Ceyranda dün biraz kaldı evet. Unutumuşum. Ama bu dünden beri değil ki . 1 haftadır böyle. Yumurta kaynatıyorum. Vitamin aldın kendine gelsin. Dayanamıyorum bitanemi böyle görmeye....
Evet ishal var.. :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:43 -->-> Daha önceki mesaj 19:41 --

Suyuna vitamin karistirin, Mama takviyesi yapin. Sicak tutun. Düzelir inş

Mobilden gönderildi.

Yumurta kaynatıyorum. Vitaminini alsın. Herşeyi yaparım yeter ki yavrum düzelsin. Siz hiç böyle bir durum yaşadınız mı ?

Avisol B iyi gelebilir diye düşünüyorum...

Benzer bir durumu arkadaşımın kusunda gördüm. Tüyleri kabartip öyle düşünüyordu. Yukarda yazdıklarımı yapti kuş düzeldi

Mobilden gönderildi.

kabarıklık ve ishal hastalık belirtisidir, tüyde olması ile bir bağlantısı yok.. zemine beyaz bir kagıt koyun, ishalli dıskısını bir görelim. dıskının durumu da önemli. genel olarak üşütme diyebiliriz, ishal cok koyu renk ise bagırsaklarda enfeksiyon veya sindirim sisteminde problem olma ihtimalinden bahsedebiliriz.

Avisol B iyi gelebilir diye düşünüyorum...

Birazdan gidip kuşçuya bakarım. Var ise kesin alırım. İçim acıyor. Hareketli halleri aklıma geliyor. Benimle oyun oynadığı zamanlar.. Bir dostum gibi oldu her zaman...İnşallah Yarabbim düzelir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:01 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

kabarıklık ve ishal hastalık belirtisidir, tüyde olması ile bir bağlantısı yok.. zemine beyaz bir kagıt koyun, ishalli dıskısını bir görelim. dıskının durumu da önemli. genel olarak üşütme diyebiliriz, ishal cok koyu renk ise bagırsaklarda enfeksiyon veya sindirim sisteminde problem olma ihtimalinden bahsedebiliriz.

Zemine şimdi beyaz bir kağıt koydum. Gözlemliyorum. Fotoğrafını atıcam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:01 --

Buyrun, kuşum ishal olmuş. Lütfen cevap verin.
ayPvoO.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:37 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

Yardım Yardım Yardım Lütfen...

Öncelikle fazla endişelenmeyin hastalanmış kuş tüyle alakası yok üşütmüş olabilir mama yı vermeyin aspur alın petshoplarda sade kanarya yemi diye geçiyor suyuna biraz pirinç unu katın sıcak ortamda kalsın düzelir bu arda kuşu en küçük hava akımından koruyun yani odanın camı ve kapısını açmayın birden kuş cereyanda kalır ve daha kötü olur.

Geri