Karadeniz Pet

Tür ve Cinsiyet Hakkında Yardım

Ferdi AKBULUT.

Yeni Üye
Merhabalar daha önce 2 defa yavru muhabbet kuşu almama rağmen ikisinde de kandırıldım. Çekostavak diye aldım yerli çıktı, erkek diye aldım dişi çıktı umarım bu defa kandırılmamışımdır. Kuşu erkek diye aldım ve ortalama 40 günlük olduğu söylendi. Bilgi ve tecrübelerinizden yararlanarak kuşun cinsini, cinsiyetini ve yaşını öğrenebilir miyim.

Ekli dosyalar

• IMG_0708.JPG
    IMG_0708.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 95
  • IMG_0709.JPG
    IMG_0709.JPG
    514.8 KB · Görüntüleme: 103
  • IMG_0710.JPG
    IMG_0710.JPG
    677.9 KB · Görüntüleme: 91
Kuş yavru erkek ve çek kırığı gibi maşallah güzel yavru sahiplenmissiniz

Aldığım kişi kuşun babasının ingiliz, annesinin çek olduğunu söyledi. Fakat kuş dünden beri hiç yem yemedi ne yapmam lazım ?

Kafesin altindaki izgarayi cikartip tabana biraz yem dokun. İlk gunler oldugu icin ortama ayak uyduramazlar hemen stres falan da vardir onda. O yuzden cok fazla rahatsiz etmeyin kendisini bir kac gun.

ilk günlerinde yememesi durgun olması normal kafes zeminine yem dök sulugu en alta veya aşagıya yakın biryere koy tünegi aşagıya koy o yemde yer su da içer 1hafta alışana kadar anca normale döner herşeyi

öyle yapayım teşekkür ederim arkadaşlar. Bir de ev kömür kaloriferi olduğundan rahatsız edici şekilde sıcak oluyor kuşa zararı olur mu

benim evimde öyle bir sorun olmaz çok aşırı sıcak oluyorsa kaloriferden uzak tut arada ılık banyolar yaptır odayı havalandır sorun olmaz

Yavru kuş yavaş yavaş alışıyor. Kafesten dışarı çıkarınca hemen içeri girmek istiyor ve kendini henüz sevdirmiyor. Biraz zaman alacak gibi :)

Ekli dosyalar

• IMG_0780.JPG
    IMG_0780.JPG
    236.2 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_0781.JPG
    IMG_0781.JPG
    186.8 KB · Görüntüleme: 51
maşallah kardesim

Arkadaşlar tekrardan merhaba, muhabbet kuşumuz 15. gününde ele geliyor ama fazla zaman geçirmiyor. sürekli kafese girme çabasında. Tecrübeli arkadaşlardan destek bekliyorum.

Son düzenleme:
Yaramazın son hali

Ekli dosyalar

• IMG_0856.JPG
    IMG_0856.JPG
    497.7 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_0857.JPG
    IMG_0857.JPG
    341.8 KB · Görüntüleme: 38
Kuşumun türü ve cinsiyeti hakkında bir bilgim yokta eğer fikriniz varsa biliyorsanız söylemisiniz rica etsem

Ekli dosyalar

• IMG_0058.JPG
    IMG_0058.JPG
    893.3 KB · Görüntüleme: 31
Türü hakkında pek bi bilgim yok ama cinsiyet olarak erkeğe benziyor.

Merhabalar daha önce 2 defa yavru muhabbet kuşu almama rağmen ikisinde de kandırıldım. Çekostavak diye aldım yerli çıktı, erkek diye aldım dişi çıktı umarım bu defa kandırılmamışımdır. Kuşu erkek diye aldım ve ortalama 40 günlük olduğu söylendi. Bilgi ve tecrübelerinizden yararlanarak kuşun cinsini, cinsiyetini ve yaşını öğrenebilir miyim.
Erkek ve henüz yavru. Maşallah.

Geri