Karadeniz Pet

tüy dökümü mü ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar tüy dökümü nasıl oluyor ?kaç aylık ya da yaşında olmalı ? iki kuşumun küçük küçük tüyleri uçuşmaya başladı bir de kafasında ve göz kenarlarındaki tüyler arasında bir kaç tane dik dik tüyler var. birde birinin göz kenarında ki tüyler seyrekleşmeye başladı. burada gördüğüm tüy kapsülü denilen şekilde ama çok fazla değil bir kaç tane var. kuşlar 3 aylığı 1 hafta falan geçti normal midir bu durum ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:54 -->-> Daha önceki mesaj 17:11 --

cevap vercek kimse yok mudur ?

Normal olabilir. Benimki 1 aylık öyle bir durum yok demekki 3 aylıkken olabilir :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:56 -->-> Daha önceki mesaj 00:56 --

bir fotoğraf atın isterseniz :)

gayet normal kızıctırı cı yemler vermeyın sıcak ortamda ıse banyo verın ve banyo suyuna elma sirkesı ekleyin yem olarak sade darı ve yulaf verın

Kuslariniz tüyde.masaallah kuşlariniza ortam sıcak ise banyo yaptırın

İnce eleyip sık dokuyor ondandır :) Yarın işin yoksa gelsene bu tarafa ağabey Murat ağabeyinin orda görüşüp muhabbet edelim ? Bu arada konuyu açan arkadaşımız kızmaz inşaallah. Bir iki daha not yazayım konuyla alakalı tüy dökmek yaşa bakmaz yavruluk tüylerini atarlar ve sonra sene de 2 3 defa rutin tüy değişimine girerler yalnız çok sıcaklık değişen yerler hava akımında falan kalırlarsa daha fazla hasta olurlar ve daha çok tüy değişimi görülür

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:02 -->-> Daha önceki mesaj 03:00 --

Benim kuşlar hayatında 1 kere blene banyoluğa girmediler abim nasıl alıştırabilirim ?

Demekki çok bunalmıyorlar. Ben alıştırırken banyoluklarını takıyorum ılık su koyuyorum eğer banyo yapmıyorlarsa az yeşillik koyuyorum onu tırtıklarken su hoşlarına gidiyor sonra içine dalıyorlar.

Son düzenleme:
aynı kafeste 1 aylık kardeşleri de var aynı yerde durmaları bir sorun teşkil eder mi peki ?

Geri