Karadeniz Pet

Tüy dökümü

Öztürk Uğur

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3 ay önce dişinin yanına erkek kuş aldım. 3 aydır erkek kuş tüy dökümünde ve dişi kuşta tüy dökümüne girdi bu kadar uzun süre girmesi normal midir? Bu tüy dökümünü en kısa şekilde nasıl atlatabilirler ? Vitamin,mama vs. tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mıdır?

Ek olarak resimleri paylaşıyorum. Yaşı konusunda fikrim yok, dişi kuş kızışmış durumda bu kızışmıdır ? Bir de dişi kuştan kaçıyor nedense.

Z7OB2a.jpg

4bGoRL.jpg

nLJ6G0.jpg

Son düzenleme:
merhaba. b vitamini takviyesi yapın. tüy dökümünü rahat atlatır. birde küçük çay tabağı ile su koyun duş alsın

Düy Dökümü Normal Birşey Ayda Bir Sanırım Olması Gereken Birşey.Ben Vitamin Verdim Ama Fayda Etmedi Ballı Kraker Veriyorum El Yapımı Kendim Yapıyorum O Zaman Tüy Dökmeyi Kesiyorlar

Arkadaşlar Vitamin Önermiş Ama Ballı Kraker Sanki O Gün Den Sonra Etkisini Gösterip Döktürtmüyor Ama Vitamin Dediğim Gibi En Azından Benim Kuşlara İşe Yaramıyor Ha Doğru Vitaminmi Onu Bilmem Ama Turuncu Renkli Bişey

ben ayni problem icin nekton b vit aldim. bayagi ise yaradi benim kusta. cok sık ve uzun sureli tuye giriyodu. simdi daha toparladi. nekton bio kullanicaktim. bi arkadas kullanmis, faydasini gormustu. bio kalmadigi icin b vit aldim. memnun kaldim.

tuy dökümüne girmiş kuşa yulaf verilmesi tüy dökümünü hızlı ve saglıklı atlatmasına yarar Ben sahsen kullanıyorum Çok İşe yarıyor

Arkadaşlar selam,

Nektron bio siparişini verdim. Fakat ben 75G sipariş vermiştim bana 35g gelmiş. Aradım söyledim onların 75g olduğunu ve üretici firmanın yanlış yazdığını bildirdiler. Resim paylaşıyorum acaba 75g olduğunu nasıl anlarım ?

VvBZ0V.jpg

Maalesef 35 gram gibi gözüküyor nereden aldınız. Tartı yoksa içindeki 1 gramlık kaşıkla hesaplayabilirsiniz.

Son düzenleme:
bence yarin bi kuyumcuya gidin rica edin tartsin kendi terazisiyle.

hangi firmadan aldınız ve kaç lıra verdiniz.ama ben ömrümde bukadar saçma bır açıklama duymadım.kutunun üzerine 35gr yazıyor ve nekton gibi bır fırmada yanlış üretiyor pes dogrusu.nektonun 35 75 140 150 gr ürünlerını kullanıyordum bır ara bu kutu kesınlıkle 35 gr

"canpet " adresinden aldım buradan bir kaç kez alışveriş yaptım. Sorun yoktu ama bunda neden böyle bir sorun oldu anlamış değilim.

Hassas terazi ile deneyeceğim.

Normal fiyatı 66 tl ben indirim ile 56 tl gibi bir fiyata aldım.

Son düzenleme:
Geri