petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy dökümü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve drove tarafından 30 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. drove

drove New Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar merhaba.Champion marka yem kullanıyordum,aşırı derecede tüy döküyordu kuşumuz.Daha sonra Bonnie marka yem aldık tüy dökümü epey azaldı ama bu seferde dışkısında öğütülmemiş yemler olmaya başladı.Bonnieden vazgeçip championa döndüm dışkısında yem olayı ortadan kalktı ama yine tüy dökümü arttı.Hangi marka yem alayım.Ve düşündüğüm gibi bu yemlerin bu dediklerime sebebiyeti söz konusu mu?

2. Erti

Erti Member

Beğenileri:
    3
    En güzel yem tabi bana göre ak darı ve sade kanarya yeminin karıştırılmasıdır . 6 ya 1 şeklinde verin kuşlara . 6 kalık ak dadı koyduysan 1 kaşık kanarya yemi koy . Petshoplardan aldığın karışık yemin içinde renkli şeyler var onlar güzel şeyler değil . Kendi yemini kendin yap . İçinde birde Nijer olduğunu düşünürsek aldığınız yemin kuş iyiden iyiye zayıflar .

3. Erti

Erti Member

Beğenileri:
    3
    Tüyden çabuk çıkması içinde yulafın içine biraz elma rendeleyip verin .

4. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    71
    Ben quik sade yem onerecegim ve tabiki kapalı paket mama kullanıyor musunuz

5. drove

drove New Member

Beğenileri:
    1
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.Mama kullanmıyorum.Aldığım yemler kapalı yem ama açıktan almıyorum hiç.

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Champion marka yemin içinde nijer gibi yağlı tohum oranı fazla ise kuşunuzun zamansız tüye girmesini ve tüyden çıkma süresinin uzamasına neden olabilir.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kendi yemini kendin yap kanarya