Karadeniz Pet

tüy mü döküyor bit mi anlayamıyorum?acil yardım:(

Bi zararı olmaz kuşunuza mama yapmaya önem gösterin haftada 1 dereotu verin brokoli verin kuşunuz bence zayıf degil b vitaminine özen gösterin akşam damlatın 12 saat sonra temiz içme suyu koyun haftada 2 kere 1 temiz su 1 vitamin olarak verin
çok teşekkür ediyorum dikkat edeceğim

Yerli kuşlar 32-36 gr. oluyorlar. Alt sınır çok düşmedikçe ve kemik belirginleşmedikçe bir sağlık sorunu yok demektir.
Attığınız fotoğraftan dişi olarak gördüm. Ancak emin olmak için bir fotoğraf daha atın dilerseniz.

Bitten şüphe ederseniz kafesin tabanına peçete koyun gece 2 gibi falan telefonun ışığı ile bakın tabana hareket eden bişey var mı diye kuş şuan da tüyde kaşınması normal b vitamini takviyesi yapın hafta da birde yulaf vere bilirsiniz az miktarda
tekrar merhaba az önce yarım saat boyunca kaşınacak mı diye sessizce dinledim kuşumu uyuyor şuan ve huzurla uyuyor yani kaşınma.sizin dediğiniz gibi ışıkla kağıda baktım hareketli siyah hiç birşey yok.bit olsaydı görürdüm yani değil mi içim rahat olabilir:)

tekrar merhaba az önce yarım saat boyunca kaşınacak mı diye sessizce dinledim kuşumu uyuyor şuan ve huzurla uyuyor yani kaşınma.sizin dediğiniz gibi ışıkla kağıda baktım hareketli siyah hiç birşey yok.bit olsaydı görürdüm yani değil mi içim rahat olabilir:)
Tabii ki bu durumda bit olmadığından emin ola bilir siniz tüye girmiştir benim kuşlarda tüyde kaşınıyorlar b vitamini takviyesi yapmanız çok iyi olucaktır

Geri