petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüyde yumurta

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Mesbüş tarafından 10 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Ustalar yumurtlayacak kuş tüye girdi ne yapmam gerek sorunmudur bu ve nasıl bişey yapmalı çiftleştiler bugün yine,dişi tüye girmiş yumurtada var ne yapıcaz yardım edermisiniz bu durumda dişi yumurtayı kırarmı yumurta mamasını felan çıkarttım yemlerinde nijer vardı yemlerinide değiştirdim nijersiz yem koydum

2. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    229
    Artı vitamin takviyesi yapın çok rahatsız etmeyin bir sıkıntı olmaz. Bir çiftimdede bu sorun vardı 1 hafta içinde atlattık ve kuluçkayı sağlıklı bir şekilde atlattık. Şimdi 2. Kuluçka hazırlığında. Bol bol maydonoz nane ve B vitamini takviyesi yapın. Nane özellikle karın ağırsını rahatlattığı için rahat atlatıyor çok Ağrısı olursa kuluçkaya yatmaz.

Mesbüş bunu beğendi.
  3. Mesbüş

Mesbüş Member

Beğenileri:
    9
    Taze nanemi vermem gerekir ustam,kızıştırıcı takviyeleri kaldırdım yumurta maması nijerli yem gibi şeyler yok kafeste şuan vermemi önerirmisiniz suyu vitaminli taze yem koydum

4. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    229
    Evet taze nane suyuna B vitamini başka vitamin uygulamayın yeminide sadece ak darı verin vitaminli yem vermeyin hergün yeşillik nane maydonoz mutlaka verin.

Mesbüş bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş