Karadeniz Pet

Tüye girme

Arif BYGL

Yeni Üye
Herkese günaydın ,

Sormak istediğim birkaç sorum var müsaadenizle;

benim iki çift kuşum var 3 günlük ayırma döneminden sonra şuan dişilerimin her ikisi de Yuvalıkta.
Ancak bir çiftimin kafes tabanına baktığımda erkek bariz tüyde görünüyor. Ve dişiyle hiç ilgilenmiyor gibi.
Diğer çiftim bildiğiniz aşk kuşları oldu.
Tüy dönemi en az zarar ve en kısa sürede Nasıl atlatılır bana en basit yönetimiyle anlatabilir misiniz, çünkü ben bizim buradaki eczanede de pet shopta da sizin söylediklerinizi bulamıyorum, yanlış bişey alıp hayvanlara zarar da vermek istemiyorum

İkinci sorum kafes tabanını henüz yumurtlamadan temizlemem doğru olur mu ?

Teşekkürler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kafes tabanını temizleyin anlaşan çift beraber kalsın tüyde olan erkeği kafesinde bırak disisini ayir 15 gün erkeğe arada yeşillik ver banyo ver rahatlasin sonra disisini at yanına

Kafes tabanını temizleyin anlaşan çift beraber kalsın tüyde olan erkeği kafesinde bırak disisini ayir 15 gün erkeğe arada yeşillik ver banyo ver rahatlasin sonra disisini at yanına

Yusuf Bey , dediğinizi yapayım ama dişisi yuvalığı kemiriyor . Buna rağmen ayırmam doğru olur mu ya da erkeği mi ayrı kafese alsam .

Banyo olayını Nasıl yapacağım Buarada ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

O zaman ayırma banyoluk tak kafeslerine erkek rahatlasın ortam sıcak ise

kusların tuy donemını en kısa surede atlatması ıcın vıtamın takvıyesı yapabılırsın beslenmesıne dıkkat et bıde soylenmıs zaten ama banyo ıyı gelır ama dıkkat et ortam soguksa banyo yaptırma hasta edersın bıde ona dıkkat