Karadeniz Pet

Ucma sorunu ilerde duzelirmi

Usta acil yardıma ihtiyacım var bir kuşum var ucma sorınu var kuşun şimdi 1 haftadan uzun süredir kuş tüye girdi daha ufak ilk tüyü burda arkadaslaryardımcı oldu video paylaştılar egrersiz yapalım diye amq benim kuşum hiç hoşlanmıyor bu egrersizde fena ısırmaya başladıkacıyor resmen bende. Koltuğun altına girip saatlerce orda öle sesiz bekliyor normalde kafesi acık devamlı ben evde yoksam dışarda takılıyor kafasına göre ben gelince kafese girip çıkmak istemiyor tüyde olduğu için üzerine gitmiyordum dün elime aldım acayıp kokuyırdu kuş bem görmedim ama eşim görmüş kursak mantarı olan kuşlar gibi kafasını sallamış birkaç
Kez lütfen yardım edebilirmisin ne yapmam laxım bugün aldığım üreticiye geri götürdüm deyiltşrcektim fakqt kendi kafesine koymuycwğınu petşopa vercem diyesöyletince kıyamadım aldım geri getirdim fakat hiç bir fikrim yok ne yapmam gerektiği hakında resöen çaresiz kaldım yardımına ihtitacım var
Birde kuşun karında morluk var ve kemikde sivri gibi geldi bana yemesinde sorun yok şöyke söyliyim sadece yem ve dal darı yiyor mama yeşilik meyve yulaf kesinlikle yemiyor bir gün yemi aldım önünden bir yere yulafbir yerede elma rendeledim 4-5 saat bekledim denemedi bile kuş kumu yediğini hiç görmüyorum ama kalamar kemiğinde izler var ondan yemiş bıraz ne yaocağımı bilmiyorum kuşa birşey olsun istemiyorum ama inan caresizliğin dibini yaşıyorum

Arkadaşım kuşu elinize alın kanatlarını açıp üstten fotoğrafını çekip yükleyin..

Birde elinizle kanat altında dikkatinizi çekicek parça şeklinde sertlik veya doku varmı kontrol edin bana bilgin verin..

Geçmiş olsun..

Kuşu bence rahat bırakın sizin yapacağınız egzersizle düzeleceğini ben pek sanmıyorum.kuşu hergün elinize alıp stres yaptıracağınıza kuş kısıtlı uçsa daha iyi.bir iki kere kafa salladı diye kursak mantarı olduğu anlamına gelmez.kuşla aranızı düzelmeye bakın.kuşı geri vermek bence acımasızca olur.uçamıyor diye mi verme istiyorsunuz bilmiyorum ama kuşla bağ kurmuşsunuz iyi kötü evinizin bireyi olmuş neden geri vermeye çalıştınız anlam veremedim.üreticisi tedavi etmeyi düşünmüyorsa geri vermeyin.ölümcül bir durum yok hiç uçamayacağı birşey yoksa fazla müdehale etmeyin.

Evet kanatta dediğiniz gibi doku var şuan işyerindeyim eve gidince söylediğin gibi resim çeker yüklerim umarım yardımcı olursun gerçekten mütiş bir iş başarmış olursun canım çok sıkılıyor kuşa acıyorum ucsun mutlu olsun istiyorum bunun içinde yapamıycağım hiç bir şey yok tşk ederim

Kuşu bence rahat bırakın sizin yapacağınız egzersizle düzeleceğini ben pek sanmıyorum.kuşu hergün elinize alıp stres yaptıracağınıza kuş kısıtlı uçsa daha iyi.bir iki kere kafa salladı diye kursak mantarı olduğu anlamına gelmez.kuşla aranızı düzelmeye bakın.kuşı geri vermek bence acımasızca olur.uçamıyor diye mi verme istiyorsunuz bilmiyorum ama kuşla bağ kurmuşsunuz iyi kötü evinizin bireyi olmuş neden geri vermeye çalıştınız anlam veremedim.üreticisi tedavi etmeyi düşünmüyorsa geri vermeyin.ölümcül bir durum yok hiç uçamayacağı birşey yoksa fazla müdehale etmeyin.

Ne biliyırsunda konuşuyırsun adamın canını sıkma nekadar acı cektiğimi biliyormusun isminin yanına profesyonel yazıyor diye ne sanıyorsun kendi öncelikle insanlarla nasıl konuşulur onu öğren sonra hayvalar hakkında konuşalım.ayrıca okuduğunu anladığını düşünmüyorum ondan dolayı sana cevap yazmak bile çok gereksiz geliyor bana yazdıklarımı okuduysan anlama sorunun olduğu çok acık mantıklı birisine sor kursak mantarı var diye birşey yazmadım ben kuş kokmaya başladı nedenini öğrenmek istedim ve insanlardan yardım istedim kuşu neden geri vermek istedim üretici birinden almıştım geri alıp üretimde kulanırsa diyer kuşlarlabirlikte daha mutlu olur diye düşündüm ama adam kafesime koymam petşopa satarım deyince kabul etmeyip geri getirdim inanamıyorum kendime burda sana laf yetiştirceğine daha faydalı işler yapabilirim.söylediğim gibi yazdıklarımı anlama kabiliyetinde olduğunu sanmıyorum bir yakınından yardım al ve lütfen cevap verme ihtiyacı duymasan büyük bir iyilik yaparsın sayın profesyonel

Dışkısı normal gibi iş yerindeyim eve gidince atıyım ağzındanmı koku geliyor emin olamadım ama bariz kokmaya başladı 2-3 gündür tüyde olduğu için kokarmı onuda bilmiyorum arkadaşın sorduğu gibi kanat altında bir doku var ve ucmayı hiçsevmiyor bulunduğum yerde kustan anlıyan veterner yok yardımların için çok teşekür ederim uçmayan kuş mutlu olabilirmi strese girsin istemiyorum

Galiba üzerine fazla gittim şümdi benden ürküyor hiç istemiyor ısırmaya başladı ben evde yokken kuş normal ben de ve gelince kafese giriyor aslında kötü davranmıyorum kızmıyorum ucabilsin istiyorum ama o istemiyor stresemi girdi mantarmı var anloyamadım kokmaya başladı banyo yapmayı hiç istemiyor bende fıs fısla ıslatıyorum bıraz malum amtwlya havalar çok sucak ne yapcağımı şaşırdım aldığım ürericiyi aradım yeni yavru varmı diye normalde bugün götürüp deyiştşrcektim üretici arkadaş kafese koymuycwğını petşopa veririm diyince kıyamadım vermekten vaz gectim geri getirdim ama ne yapcam bilmiyorum etrafımda doğru dürüst anlıyan birisi yok doğru taktik ve belki kuş kursak mantarımı var bilmiyorum ama sqğlıklı olmadığı kesin yardım etcek birisi laxım hemde çok acil sağlıklı olsaydı kusun tüyleri parlak olardu gercekten kaliteli yem ve vitamin kullanıyırum zaten yemde. Başka birşey yemiyor varsa yoksa yem daldarı bitti ne yulaf ne mama birgün ac bırakıyım dedim belki yer sadece yulaf ve meyve koydum kafese 4-5 hiç birşey yemedi kuş kumu yediğinide hiç görmüyorum gerçekten çok sıkıntılı bir durum ne yapcağımı bilmiyorum
Kuş salya mı akıtıyor? Koku geliyor mu? Tüyler ıslak gibi duruyor mu?

Kuşun detaylı videosunu ve dediğim gibi fotolarını atın istanbuldaysanız tedavi için bana getirebilirsiniz..

Ne biliyırsunda konuşuyırsun adamın canını sıkma nekadar acı cektiğimi biliyormusun isminin yanına profesyonel yazıyor diye ne sanıyorsun kendi öncelikle insanlarla nasıl konuşulur onu öğren sonra hayvalar hakkında konuşalım.ayrıca okuduğunu anladığını düşünmüyorum ondan dolayı sana cevap yazmak bile çok gereksiz geliyor bana yazdıklarımı okuduysan anlama sorunun olduğu çok acık mantıklı birisine sor kursak mantarı var diye birşey yazmadım ben kuş kokmaya başladı nedenini öğrenmek istedim ve insanlardan yardım istedim kuşu neden geri vermek istedim üretici birinden almıştım geri alıp üretimde kulanırsa diyer kuşlarlabirlikte daha mutlu olur diye düşündüm ama adam kafesime koymam petşopa satarım deyince kabul etmeyip geri getirdim inanamıyorum kendime burda sana laf yetiştirceğine daha faydalı işler yapabilirim.söylediğim gibi yazdıklarımı anlama kabiliyetinde olduğunu sanmıyorum bir yakınından yardım al ve lütfen cevap verme ihtiyacı duymasan büyük bir iyilik yaparsın sayın profesyonel
Şaka gibisiniz:rolleyes:karşınızdakine saygıyla yaklaşamayacak kadar gözünüz dönmüş.hakkımda atıp tutarsanız tabiki bana cevap hakkı doğuyor.öyle cevap yazma ben atayıp tutayımla olmuyor.profesyonel değilim.forumun otomatik koyduğu birşey.çok şükür duyar kasıp hayvanlarıma zarar verecek işlerede kalkışmıyorum.iyilik adı altında hayvana eziyet hiç etmiyorum.eleştirildim diye insanlara terbiyesizlik de yapmıyorum.gözden kaçırdığım bir durum varsa belirtirsiniz yada hiç cevap bile vermezsiniz.kabalaşmaya gerek yok.gelip atıp tutup forumun kalitesini düşürmenize hiç gerek yok.eğer çok saçma ve gereksizse hiç cevap vermeseydin derler adama.son olarak çok şükür gayet iyi anlıyorum okuduğumu ve bunu ölçmek size kalmış birşey değil.hakarete varan yaklaşımınız sizin nasıl bir insan olduğunuzu yeterince ortaya koyuyor.herşeyden önce efendi olun insanın canını sıkmayın.zor bir bölümde okuyorum bu nedenle benim sizin kadar boş vaktim yok.konunuzu okurken belki birşey kaçırdım belki kaçırmadım ne düşündüysem seviyeli bir şekilde yorumumu yaptım.hoşunuza gitmemiş olabilir bu kadar abartmayın herşeyi.yarası olan gocunur.kuşa da Allah şifa versin kaş yaparken göz çıkarmak bence yaptığınız.neyse yorumum sizin için çok gereksiz olduğu için bu sefer dikkate almazsınız umarım.size cevap yazma lütfunda bulundum ama boşuna zaman kaybı dediğiniz gibi:eek:gereksiz polemikle yeterince zaman kaybettim.konuyu sizin gibi bir şahıs için geri dönüp tekrar okuyamayacağım.birşey kaçırıp kaçırmadığımı öğrenmeye değecek bir insan olmadığınız ortada:rolleyes:insanlara yardım al demeden önce siz bence yardım alın.

kocaman bir yalancısın hemen önemsizsin diyırsun hemde destandan daha uzun yorum yazıyorsun be ne periz bune lahana?derler insana bukadar sorunlu olup bu kadar havalarda olmakda ruhsal sorun göstergesi pskolojide ilk dersdir bi rahatla kasma kendini farklıymış gibi yapmak zorunda deyilsin kimsenin umrunda’da deyilsin kasılma rahat ol sade takıl yalancı gösteriş kibirden herzaman doğru sadelik kat be kat iyidir.dertleşcek kendini anlatcak sana yardımcı olabilcek insanlar yoksa eteafında iyi bir pskoloğa görünmen bütün peydaşlar gibi sanada iyi i gelcektir.durumunun vahametini yeni çözdüm ondan dolayı ilk yorumumda abartıysam özür dilerim sıradan birisin diye düşünmüştüm şimdi fark ettim ve gerceği söylemek gerekirse üzüldüm yardımcı olmak isterim sende buna hazırsan sıkılma cekinme biz bizeyiz şurda anlat ne derdin var neden böle oldun çözüm bulmak için elimden gelen gayreti göstercem bir cözüm bulamazsak bile içini dökmüş rahatşamış olursun bubile sana çok iyigelir içinde kalmasından ötürü bile olabilir senşn bu rahatsızlığın rahat ol

Karşılık beklemeden yardımcı olmak isteyen insanları hakaret ederek siteden uzaklaştırıyorsunuz kendince bildiklerini yazmış arkadaş aklınıza yatmayabilir nezaketen de olsa teşekkür edip diğer arkadaşlarında yorumunu alıyım diye bilirdiniz. Uzatmadan umarım kuşunuz sağlığına kavuşur konuyu takipten çıkarıyorum..

Karşılık beklemeden yardımcı olmak isteyen insanları hakaret ederek siteden uzaklaştırıyorsunuz kendince bildiklerini yazmış arkadaş aklınıza yatmayabilir nezaketen de olsa teşekkür edip diğer arkadaşlarında yorumunu alıyım diye bilirdiniz. Uzatmadan umarım kuşunuz sağlığına kavuşur konuyu takipten çıkarıyorum..
Eywallah haklısın.senş tanımayan biri yardım istediğinde seni hör görüp tepeden tepeden iğrenç bir tarzla alay ederken sen onu görmezden gelebiliyırsqn gercekten tebrik ediyorum seni ben bakqrqmıyırum istemesemde bu sefer onun yaptığına ğstünw kotarak cevao cerme mecburltetş oluluır y
başta senden ve bu siteyi kurup yöneten benim gibi az bilgi ve tecrübesi olamlara hiç bir çıkar beklemeden tepeden bakmayan kuruculardan yöneticikerden ve bildiklerini paylaşan üretici arkadaşlarda böle sacma sapan ve gereksiz bir diyalog ile meşgul ettiğim için çok özür dilerim.burda olmamın tek sebebi kuşum cicinin ucma sorununa bir çözüm bulabikmektir bunu herkesin bilmesini istiyorum malesef gercek hayatta işim olmuycak benden uzak insanlarında burda yaptıpımız paylaşımlara gereksiz tarzda verdikleri cevaplara karsılık vermemek onları ciddiye almamak gerektiğini bilsemde bazen böle sinirlerime hakim olamadığım oluyor buda benim üzerinde çalışmam gerektiği bir konu fakat burası kuş platftomu ve ben iyi insqnları meşgul etme hakkım yok birkez daha özür dilerim üstad.bir kac resim gönderiyırum bakqrmısın rica etsem tşk ederim iyi günler 38756

Ekli dosyalar

• 7AD71DCC-334D-4337-AC34-070F86549C22.jpeg
    7AD71DCC-334D-4337-AC34-070F86549C22.jpeg
    426.5 KB · Görüntüleme: 20
  • 05164C56-D664-4387-A1A6-D83C4317ED3F.jpeg
    05164C56-D664-4387-A1A6-D83C4317ED3F.jpeg
    335.7 KB · Görüntüleme: 18
  • 7C2DC80A-AC1E-4494-A8AF-F4A4B7DB4950.jpeg
    7C2DC80A-AC1E-4494-A8AF-F4A4B7DB4950.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 17
  • 4DAA046D-1BD8-4996-9B46-3E9ACCB3F6DF.jpeg
    4DAA046D-1BD8-4996-9B46-3E9ACCB3F6DF.jpeg