Karadeniz Pet

üreticilere bir soru ??

kadir5640

Meraklı Üye
üstatlarım sadece meraktan soruyum standart bir şekilde üretim yapan kuşları baz alırsak ve ırkları yerli olan kaç çift kuştan aylık 1000 lira civarında gelir elde edebiliriz tabikide bu işin bir garantisi yoktur ama yani fikirlerinizi almak istiyorum 10 çift 20 çift 50 çift tahminleriniz nedir acaba ?
ilginize ve cevaplarınıza şimdiden teşekkürler

Yavru kuşları petshop a mı satıyosunuz kişilere mi ?

Aylık 1000 tl
kuşun tanesini 25 den saysak
Çiftleşti yumurtladı 3 hafta
yumurta dan çıktı 3 hafta
Yuvalık dan atladi 5 hafta
Yapar 11 hafta sen de 12 hafta
yani 3 ay

Bi çift 5 yavru desen
hiç durmadan sana yavru verse
Bi çift 20 yavru

Yıllık 12000 tl
için
12000/25=480 kuş
480/20=24 çift kuş

tabi bunların masrafı
sen de 30 çift kuş

Bu hesapta kuşlar makina
gibi çalışması gerek
oda biraz imkansız

hesaplamalarımda hata olabilir
tahmini ortalama bi hesap
çıkardım

Aylık 1000 tl
kuşun tanesini 25 den saysak
Çiftleşti yumurtladı 3 hafta
yumurta dan çıktı 3 hafta
Yuvalık dan atladi 5 hafta
Yapar 11 hafta sen de 12 hafta
yani 3 ay

Bi çift 5 yavru desen
hiç durmadan sana yavru verse
Bi çift 20 yavru

Yıllık 12000 tl
için
12000/25=480 kuş
480/20=24 çift kuş

tabi bunların masrafı
sen de 30 çift kuş

Bu hesapta kuşlar makina
gibi çalışması gerek
oda biraz imkansız

hesaplamalarımda hata olabilir
tahmini ortalama bi hesap
çıkardım

sen naptın ya öyle :D:D

El atmışken bide giderleri hesaplasaydın yem, ilaç, mama vs. :) Bu işin garantisi yok sabır ve emek isteyen bir iş.

Kuşları toptan satış düşünmen lazım parekende sürekli satış yapman imkansıza yakın.Baktığın yer önemli.Kiramı senin mi? Yazın üretim çok zordur.Anca sezona hazırlarsın.Kış başlar ısıtıcı vs ayarlaman lazım ona da bütçe ayıracaksın.Kuşların maması vitamini,hastası,tüy yolanı,damızlık adaylarını ayırman gerektiği bu kuşların da 6 aylık vs olana kadar cepten yemeleri gibi bir sürü ayrıntı var.İyi kuşlar üertirsin başkasının verdiği 18 lira fiyatla eş değer tutarlar bozulursun bu duruma.Çevren olması lazım bir de bu tarz düşünüyorsan ilk işin bu olması lazım.Yoksa ek iş olarak yapacaksan kalkamazsın altından.Aklıma daha gelmedi ama muhakkak vardır.

Dostum bu isler kagıt uzerinde hesapladıgın gibi olmaz yerli kuslar petshoplarda 12-15 kisilere ise 25 tl gibi bir fiyattan satarsın ortalamasını alıp 18 lira desek yaklasık 40 takım kus eder. Bu sadece aylık ciro bazında 1000 lira yapar masrafları dusersek kar olarak sana 400 lira desek 100 takım gibi bir miktar ortaya cıkıyor. Ama bu isin sadece amator kısmı. Bu isi profesyonel yapıcaksan uretimhanendrki her kafes icin iki disi her disi ve 3 kafes icin bir erkek ayırman gerekiyor. Her batım yavru icin birer salma(yavru sayısına gore ebat belirlenir) yetiskin olan yavrular icln bir salma damızlık disi ve erkeklae icin bir salma kafes gerekir. Aylık kafes amortismanlarını da hesaplarsak 120 kafesli bir uretimhaneyle baslayıp bir yıl gibi cebinden yedikten sonra aylık 1000 lira almaya baslarsın. Bu bahsettigim standart yerli kuslar icindir.. bu is profesyonel olarsk boyle yapılır. Kabataslak bir hesaptır ilac masrafları(tarihi gecme bozulma durumu oldugu icin) hesplanmamıstır

Geri