Karadeniz Pet

Üretim hakkında bilgi

sercankuş

Yeni Üye
Merhaba dişi kuşum 3 aydır benimle birlikte geçen ay yanına yaşına yakın bi erkek aldım 2 haftadır ayrı kafeslerde birbirlerini görmüyorlar babam bazen ikisinide salıyor artık ne kadar görüşüyorlar bilmiyorum babamın demesi ve bnm 1 2 kere görmem şu şekilde
- dişi erkeği sürekli öpüyor tüylerini karıştırıyor erkeğin erkek uçtuğu zaman dişide peşinden gidiyor sizce eş olmuşlarmıdır birde kafese yuvalık taktım erkeğin olduğu kafese ama hiç oralı olmadı dişide aynı şekilde erkek parmağıma geliyor ufak ufak öpüyorum kaçmıyor ama biraz tedirgin gibi erkek bu kuşlardan yavru alabilirmiyim kuşlar benim yattığım odada duruyor odada televizyon var sadece kafeslerin üstünü örtü ile örttüm yavru almam için ne yapmam lazım
İkisininde yeninde olanla

Nijer
Meyveli yem
Dal darı
Normal yem
Üreme için yem almıştım bunları karıştırıp veriyorum

Erkek hiç ötmüyor
Dişi sürekli ötüyor

Biraz sabırsız birisiyim 2 tane daha kuş almayı düşünüyorum eş olarak alsam mı almasam mı kararsızım
Biraz karışık yazdım sanırım :)

Sercan bey merhaba
Evcil kuslarin diger kuslara gore es tutup ciftlesmesi biraz daha zor oluyor malesef ayrica bir cift kusun ciftlesmesi icin biraz zaman lazim bu turlerde en buyuk etken ses toplu halde duran kuslar bir birlerinin seslerinden etkilenip ciftlesmesi daha kolay oluyor
Ureme yemi diye normalde birsey yok sizin ekstradan vereceginiz gidalar yumurta mamasi yemlerine cok az miktarda nijer haslanmis misir ve cimlendirilmis bugday gerisi biraz zaman ve birazda sabir

Dişiyi erkeğin olduğu kafese koysam mı acaba
İşte evde ses o kadar çok ki bana kalırsa en sessiz benim bulunduğum oda ve sıcak olan