Karadeniz Pet

Üretim için çift almak

Arda ozturk

Yeni Üye
Ben yaklaşık 8 9 senedir muhabbet kuşu besliyorum fakat daha önce yavru almak için çift bakmamıştım şimdi ise yavru almak için çift buldum daha öncesinden yavruları olmuş ben hobi üreticisinden bir çift alsam yumurtlama ihtimali ne olur benim fazla bu konularda bilgim yok yardımcı olabilirseniz sevinirim
Adamdan bahsettigi takımın fotoğrafını assagiya ekliyorum
Ekran görüntüleri_20210120-221324.png

Daha önce yavru almışlar eşleşmisler besleyeceğiniz yer çok ayak altı yer olmamazsa sakin olursa ve iyi beslenirse alınır

Ben yaklaşık 8 9 senedir muhabbet kuşu besliyorum fakat daha önce yavru almak için çift bakmamıştım şimdi ise yavru almak için çift buldum daha öncesinden yavruları olmuş ben hobi üreticisinden bir çift alsam yumurtlama ihtimali ne olur benim fazla bu konularda bilgim yok yardımcı olabilirseniz sevinirim
Adamdan bahsettigi takımın fotoğrafını assagiya ekliyorum Ekli dosyayı görüntüle 51221
Kafeste kuşların dikkatini çeken oyuncaklar,salıncak gibi şeyler olmasın.Bu süreçte kafeste gaga taşı ,mineral blok ,kalamar kemiği bulunsun mutlaka.Mama hazırlayıp verin kuşlara.Kuşları elinizden geldiğince rahatsız etmeyin ,sessiz bir ortam onlar için daha iyi olur.bazı dışı kuşlar yuvalık takılınca çiftleşme eylemi gösterir bazıları da stres yapar.Yuvalık tercih ederken büyük ve orta alın derim ,plastik folluklu alın bir tanede yedek bulunsun ,temizleme yapınca rahat olur ,yavru kuşlarda çarpık bacak olmaz ,daha sağlıklı olur.Mısır granülü öneriyorlar.

Geri