Karadeniz Pet

Üretimhanede İlaç Kullanımı ?

• Konbuyu başlatan ErcumentaL
  • Başlangıç tarihi
E

ErcumentaL

Guest
Arkadaşlar herkeze merhaba. 50 Çift Muhabbet Kuşumuz var. Bu işte yeniyiz sayılır. Malum yaz gelmeye başladı. üretimhanemiz damda yer alıyor. Sac-Tahta-Strafor-Tahta şeklinde. Üretimhanede herhangibir hastalık ve parazit olayından aşırı derece de tedirginiz. Konuları incelemeye çalıştım ama, tam bir açıklama bulamadım.

Acaba üretimhanesi olan arkadaşlar hangi ilaçları nasıl uyguluyorlar. Tecrübesi ve deneyimi olan arkadaşlar paylaşabirlise çok sevinirim.

- Ardap Sprey 50 çft kuşa yetermı ne kadar süre gider. fiyatı biraz yüksek
- Enseye damlatılan bir ilaç varmış.
- Opigal 5 toz dediler ama üretimi kalmış. buılursak nasıl uygulayacağız kuşların üzerinemi dökülecek. arkadaşın birisi poşetin içine tozu döküp kuşu koyıyorum sallılıyorum demiş. Doğrumudur.
- Vitaform ve Süpervit hakkında ne düşünüyorsunuz

Okuyan ilgienen ve bilgisini paylaşan tümarkadaşlara şimdiden tşk ediyorum.

En ucuz yöntem Elma sirkesi alıp üretimhane fısfıs yardımıyla sıkman.. iç parazit içinde kuşların sululklarına damlat...

Elma sirkesinin kuşlar ile temas etmemesi mi gerekiyor. kafesleri çıkardıktan sonra mı sıkılacak acaba ?

Gözlerine temas etmedikten sonra sıkıntı yok... ben kuşlar kafesdeyken sıkıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

Peki Sirke dışında kullandığınız bir ilaç varmıdır ?

Kardeş ben kullanmıyorum da sirkeyle bu riski alamam diyorsan Ardap almanı tavsiye ederim.

1-ardap ı 15 gunde bır kullanın koruyucu amaclı kuşlara dırek sıkabılırsınız yemlık suluk falan takılı iken
2-enseye damlatılan ilaç vilmectin sonderece etkılı bır ilaç ama dıkkatlı kullanmak gerekli tam enseye bir damla
3-ardap ve vilmectini kullanırsan gerek kalmaz toz a
4-ben sahsen süpertiv kullanıyorum butun vıtamınler var içinde ayrıca döl oranını yukseltıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:40 -->-> Daha önceki mesaj 13:39 --

bu arada elma sırkesını 15 gunde bır kez sulularına 2-3 damla koyarak kullanabılırsin

Yorumlarınız için çok teşekkürler bu vilmectini enseye direk damlatıyormuyuz yoksa tüyleri aralayıp direk derisin e gelecek şekildemi damlatacağız ?

DXEAO6.jpg

mldDX1.jpg

Elb0O8.jpg

Üretimhanede Kullanacağım 3 ilaç olarak bunlara karar verdim arkadaşlar. Süpervit Sürekli olarak. Hastalık ve ishaldurumunda Vitaform. Bit Böcek Parazitlere karşı Biyodust. Umarım etkili Olur.

Ben de mersindeyim.. hobiciyim.. vitamin mama saglik sorunlari ilaclar veya hastalik konusunda yardimci omaya calidirim..

Geri