Karadeniz Pet

Üst gagası uzumaış mantardan dolayı

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Kuşumun üst gagası mantardan dolayı uzamış ama çok değil yem yerken görüyom sizce ne yapmalıyım?

Fotoğraf koyun bakalım bi? üst gagası zaten uzun olur kuşların

Gece iyi çekemedim ama diğer kuşuma göre uzun gagası
XYbbY7.jpg

PE71Lv.jpg

voa6kR.jpg

Ben bu fotoğraflardan bir şey anlamadım hatta mantar var gibi duruyor kenarlarda. Daha bilgili kişiler cevaplayacaktır. Gagasının çok uzun olduğunu düşünmüyorum kalamar kemiği gaga taşı asın kemirince düzeltecektir hiç olmadı bilgili bir kişi gagasının ucundan gaga kesimi yapar. Bu gaga şuanlık yem yemesine engel değil.. Hayırlı akşamlar Allah a emanet..

Çok sağolun yem yiyor şuan sıkıntı yok kuşu daha dün aldım eve gelince anladım mantar olduğunu kafeste gaga taşı kalamar kemiği var daha fazla uzamasın içimi ferahlaatınız cidden çok sağolun.
Üst gaga alt gagayı kapatıyor azcık ucundan keslirse normal boyuta döner.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Başka kuş var ise kuşu ayırın ona da bulaşır ve mantarlı bölgeyi pamuklu çubuk ile ılık suda ıslatıp temizleyin ve sonra vazelin sürün pamuklu çubuğa mantarlı olan yere sürün ama gagasında da varsa (resimlerde belli olmuyor gagası pullu felan olacak) gagaya da sürün burun deliklerine dikkat edin kapanmasın her gün aynı şekilde yapmalısınız. Gagasının altı da mantarlı her halde.iyicene bakın ayaklarına da tedaviye geç kalmayın.Bence gaganın uzunluğunda sıkıntı yok yem yiyorsa bişi yapmaya gerek yok yani.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.

trsody kullanın mantar için sakın kesmeyın gagayı kalamr kemıgı ve mınaral blok takın düzelir

Yorum yapanlar çok sağolun kafeste gagataşı ve kalamar kemiği var ama alalı çok oldu gaga taşını filan onlarda bozulma olur mu yenisini almalı mıyım?

Hayır herhangi bir bozulma olmaz. Ayrıca üst gaga zaten uzun olur muhabbet kuşlarında ;)

geçmiş olsun inşallah geçer mantarı o erkekte iş var :)

geçmiş olsun inşallah geçer mantarı o erkekte iş var :)

Kuşları bi güzel yıkadım kalorifere koydum havluyla sardım sonra bi baktım kaçmışlar birbirlerini kaşıyorlar :) hemen ayrdım mantarı geçince eşe atıcam ilk defa isdediğim oldu ama kuş mantar bi gün vazelin bi gün eczaneden aldığım kremi sürüyom hareketlide bu kuş öbürleri gibi değil:)
Hem elimdende kaçmıyor uçarken denge kaybı oluyor konamıyor ama mantar olduğu içindir düzeliceğine inanıyorum:)

Kuşları bi güzel yıkadım kalorifere koydum havluyla sardım sonra bi baktım kaçmışlar birbirlerini kaşıyorlar :) hemen ayrdım mantarı geçince eşe atıcam ilk defa isdediğim oldu ama kuş mantar bi gün vazelin bi gün eczaneden aldığım kremi sürüyom hareketlide bu kuş öbürleri gibi değil:)
Hem elimdende kaçmıyor uçarken denge kaybı oluyor konamıyor ama mantar olduğu içindir düzeliceğine inanıyorum:)

hadi bakalım inşallah :)

Geri