Karadeniz Pet

Uysal kuş.

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
Arkadaslar ilk aldığım kuşumun dışı çıkması sebebi ile 1-2 aylık erkek bir kuş aldım kuş çok uysal ilk günden kendini sevdirdi ve elimden yem yedi hastamı diyeceğim ama ishal değil ve gorunurde bir hastalığı yok acaba bu kadar uysal olmasının sebebi ne ? kafesine koyduğumda normal olarak bişey yemedi hareketsiz durdu ama bugün yemiş.ve kuşu cumartesi odaya bırakip kendine alıştırsam olurmu zaten benden kacmıyo.

benimkide aynı durumda bence biseyi yok sadece fazla insan gormedigi icin bunlari yapyor olabilir

Arkadaşlar kuşu iki gün sonra kafesten dişarı cıkarmalımıyım bilen yokmu.

3-4 gün dursun ortamı iyice tanısın tüllüğü çok çekikse aşağı indirin evin içini tanısın ya değilse bilmediği için oraya buraya çarpar camlara çok dikkat edin camları farkedemiyorlar ve çarptıkları anda bir çok problem olabilir.

Kuşu kafesten cıkarınca kacmıyor parmagımda cıkarıyorum seviyrum kacmıyor.birde kafesten cıkarınca kendime alıştırmak icin ne yapmam gerek sevmek kaşımak vb. ?

benim kuşumda aynı senin ki gibi. dışarıya saldığında perdenin güneşliğini çek. dışarıyı görmesin. yoksa çok şiddetlii çarpar. çıkayrdığınızda nekadar sizden kaçmasada çok üstüne gitmeyin çok yavaş yaklaşın zamanla alışıyor size. benim kuşum 1 haftalık oldu. elime geliyor üstüme çıkıyor ama oyun oynamaya başlayamadık henüz. inşallah onuda başarırız :) kolay gelsin

Teşekkürler.

Geri