Karadeniz Pet

Uzun süreli tüy dökümü :(

sertaylan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. 1-2 ay içerisinde 1 yaşına girecek olan muhabbet kuşum yaklaşık 3-4 aydır tüy döküyor. Aslında bi taraftan döküyor bi taraftan tamamlıyor. Ama tamamladıklarını sonra tekrar dökülüyor. sanki bi döngüye girmiş gibi. mesela kafasındakiler dökülüyor yenileniyor tekrar dökülüyor. Hatta kanatları da öyle. Kanat uçlarındaki tüyleri belki bu 3 aylık sürede 8 defa döküp tekrar çıkardı. Uçamıyor da, sık sık kafes içinde tünek üzerinde kanat çırpıyor. İlginçtir yem yemesinde neşesinde hiç bir sıkıntı yok. Yeni yeni kelimeler öğreniyor. Tüylerinde hiç canlılık yok, parlak görünmüyor. Banyo yapmıyor, ben spreyle su sıkıyorum ara sıra ondan da çok korkuyo. Suluğuna damla da damlatıyorum ama nafile. bir yardım ederseniz memnun olurum :(

Bir hava akımı içeriindeyse bu tüy dökümü döngüsü olabilir. 2.Şık ise üzgünüm ama hep öyle kalacak kalıtımsal bir rahatsızlık olabilir

hava akımı yok, kaloriferli evde 7/24 sıcaklık sabit. 6 boyunca yani yaz bitene kadar hiçbir sıkıntısı yoktu. tüyleri gayet canlıydı. eylülde başladı hala devam ediyor :(

İnşaallah benzer durumla karşılaşan ve tedavisi bilen birileri görür ve cevaplar. Çok çok geçmiş olsun

deep fix markasının tüy dökümü vitamini var bir deneyin benimkilerde az da olsa etkili olduğunu düşünüyorum.

Geri