petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Uzun süreli tüy dökümü :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sertaylan tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. sertaylan

sertaylan New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 1-2 ay içerisinde 1 yaşına girecek olan muhabbet kuşum yaklaşık 3-4 aydır tüy döküyor. Aslında bi taraftan döküyor bi taraftan tamamlıyor. Ama tamamladıklarını sonra tekrar dökülüyor. sanki bi döngüye girmiş gibi. mesela kafasındakiler dökülüyor yenileniyor tekrar dökülüyor. Hatta kanatları da öyle. Kanat uçlarındaki tüyleri belki bu 3 aylık sürede 8 defa döküp tekrar çıkardı. Uçamıyor da, sık sık kafes içinde tünek üzerinde kanat çırpıyor. İlginçtir yem yemesinde neşesinde hiç bir sıkıntı yok. Yeni yeni kelimeler öğreniyor. Tüylerinde hiç canlılık yok, parlak görünmüyor. Banyo yapmıyor, ben spreyle su sıkıyorum ara sıra ondan da çok korkuyo. Suluğuna damla da damlatıyorum ama nafile. bir yardım ederseniz memnun olurum :(

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bir hava akımı içeriindeyse bu tüy dökümü döngüsü olabilir. 2.Şık ise üzgünüm ama hep öyle kalacak kalıtımsal bir rahatsızlık olabilir

3. sertaylan

sertaylan New Member

Beğenileri:
    0
    hava akımı yok, kaloriferli evde 7/24 sıcaklık sabit. 6 boyunca yani yaz bitene kadar hiçbir sıkıntısı yoktu. tüyleri gayet canlıydı. eylülde başladı hala devam ediyor :(

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İnşaallah benzer durumla karşılaşan ve tedavisi bilen birileri görür ve cevaplar. Çok çok geçmiş olsun

5. dennssel

dennssel New Member

Beğenileri:
    0
    deep fix markasının tüy dökümü vitamini var bir deneyin benimkilerde az da olsa etkili olduğunu düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş