Karadeniz Pet

veterinerin koyduğu teşhis doğru mu?

Mert34

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar evimizin ilk göz ağrısı muhabbetimiz malesef hastalıkla mücadele ediyor araştırmalarıma göre solunum veya sindirim hastalığından şüphelendim veterinere götürdüm sindirim dedi ishal de var kusmada veteriner bir vitamin birde ağız yoluyla verilen bir ilac verdi ismini bilmiyorum kuş 3 günden beri bu halde vicdanım sızlıyor çözüm tedavi önerisi olan var mı ? Veterinerin koyduğu tehşis doğrumu sizce bugün cok cansız arkadaslar üflesen gidicek modda hayvan canım cok yanıyor yardım edin lütfen

Ağzını bi koklayın kötü kokuyorsa ve dışkısı yeşil renkteyse kursak mantarı var demektir. Öyleyse hemen eczaneden Mikostatin isimli ilaçtan alın ilk gün Ağzına sabah akşam ikişer damla damlatın. Yarım suluğa da 6 damla katarak her gün yenileyin suyunu. Tedaviye 5 gün devam edin. Geçmiş olsun.

Ağzını bi koklayın kötü kokuyorsa ve dışkısı yeşil renkteyse kursak mantarı var demektir. Öyleyse hemen eczaneden Mikostatin isimli ilaçtan alın ilk gün Ağzına sabah akşam ikişer damla damlatın. Yarım suluğa da 6 damla katarak her gün yenileyin suyunu. Tedaviye 5 gün devam edin. Geçmiş olsun.
Hocam kursak mantarında ağızdan köpük gelme durumu var mı

var tabi Öyle bir şey varsa şimdiden 2 damla Elma sirkesini 5 Damla Su ile seyrelt ağzına damlat önlem olarak suluğu da çek önünden veterinerin verdiği ilacı verme. Yarın ilacı alana kadar. Sabah ilk iş ilacı al. Çok ilerlemiş hastalık.

Yada yarım suluğa 10 damla elma sirkesi damlat karıştır ilaç gelene kadar önünde dursun. Susuz da kalmasın hayvan.

Yada yarım suluğa 10 damla elma sirkesi damlat karıştır ilaç gelene kadar önünde dursun. Susuz da kalmasın hayvan.
Hocam taksiyle saat 1.00 de nöbetci eczaneye gidip ilacı alıp geldim geldiğimde cok gecti kaybettik.. Eşiyle kafesini ayırmıştım zaten son çırpınışlarında eşi çok bağırmış oda anladı galiba bu sonsuz gidişi.. İçimde cok büyük bir boşluk var.. Şimdi daha önce eşiyle beraber olduğu için eşinde mantar var mı yok mu bilmiyorum ama şuan eşi sağlıklı önlemler alıcam araştırıp yardımlarınız için çok teşekkürler

Başınız sağolsun. Bu örnek de bir kere daha gösterdi ki Veterinerlerin bir çoğu Kuş hastalıklarını bilmiyor. % 90 İhtimalle hastalığın ne olduğunu anlamadan Antibiyotik verip gönderiyorlar. Mantar hastalığında Antibiyotik kuşun ölümünü hızlandırıyor malesef.

Dişiyle erkeği yakın zamanda ayırdıysanız dişiye de bulaşmıştır kuvvetle muhtemel. Siz dişiye Sabah akşam birer Damla ağızdan yarım suluğa da 5 Damla olacak şekilde 5 günlük bir Mikostatin kürü uygulayın her ihtimale karşı. Eğer 3 gün önce burdan sormuş olsaydınız o kuş kurtulurdu.

Size önerim hastalık olmadığı zamanlarda haftada 2 defa yarım suluğa 2-3 damla elma sirkesi katarak vermeniz. Yine haftada İki gün suyuna yarı oranında asiti kaçmış sade Maden suyu katmanız , haftada bir Multi vitamin vermeniz. Ve hemen her gün suyuna Probiyotik katmanızdır. Özellikle de tedavi sonrası üç gün Multi vitamin+Probiyotik sonrasında sürekli probiyotik. Haftada en az 2-3 kez. ( Kafesleri ve tüm ekipmanları iyice dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin )

Başınız sağolsun. Bu örnek de bir kere daha gösterdi ki Veterinerlerin bir çoğu Kuş hastalıklarını bilmiyor. % 90 İhtimalle hastalığın ne olduğunu anlamadan Antibiyotik verip gönderiyorlar. Mantar hastalığında Antibiyotik kuşun ölümünü hızlandırıyor malesef.

Dişiyle erkeği yakın zamanda ayırdıysanız dişiye de bulaşmıştır kuvvetle muhtemel. Siz dişiye Sabah akşam birer Damla ağızdan yarım suluğa da 5 Damla olacak şekilde 5 günlük bir Mikostatin kürü uygulayın her ihtimale karşı. Eğer 3 gün önce burdan sormuş olsaydınız o kuş kurtulurdu.

Size önerim hastalık olmadığı zamanlarda haftada 2 defa yarım suluğa 2-3 damla elma sirkesi katarak vermeniz. Yine haftada İki gün suyuna yarı oranında asiti kaçmış sade Maden suyu katmanız , haftada bir Multi vitamin vermeniz. Ve hemen her gün suyuna Probiyotik katmanızdır. Özellikle de tedavi sonrası üç gün Multi vitamin+Probiyotik sonrasında sürekli probiyotik. Haftada en az 2-3 kez. ( Kafesleri ve tüm ekipmanları iyice dezenfekte etmeyi ihmal etmeyin )
Ölen dişi eşi erkekti hocam cok ağır bir tecübe oldu benim içinde

Cinsiyet önemli değil de önemli olan veterinerin duyarsızlığı veya bilgisizliği. Siz en güvenilir olduğunu düşündüğünüzden Veterinere götürüyorsunuz ve o Kuşun ölümünü hızlandırıyor...

Cinsiyet önemli değil de önemli olan veterinerin duyarsızlığı veya bilgisizliği. Siz en güvenilir olduğunu düşündüğünüzden Veterinere götürüyorsunuz ve o Kuşun ölümünü hızlandırıyor...
Hocam bir canın illa insan olması gerekmez bir hayvanda candır bir ağacta ama bu ülkede hayvanda ölür ağacta kesilir kendimede kızıyorum cehaletime ama bugün o veteneriner konu hakkında bilgi sahibi olmadığını dürüst bir şekilde söyleseydi belkide birşeyler değişebilir mi artık kendi sosyal rolüne mi bilgisizliğini yediremedi yoksa ticari amaclamı bu davranışı sergiledi bilmiyorum hala durgun sol yanım benim için cok ağır yas cok ağır bir tecrübe oldu diğer kuşuma dediklerinizi uygulayacam hemen onuda kaybedersem yıkılırım

Başınız sağolsun çok üzücü bir durum Allah kimseye vermesin

Geri