petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

[VİDEO] Lütfen kuşumun hastalığına bir bakın

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve WhayBee tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. WhayBee

WhayBee Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar 2 konu daha açmıştım daha önce ama 3 gün önce elden satılan gaga taşı aldım petshoptan paket halinde değildi. Ve o günden sonra 2 kafes kuşum hastalandı. kuşlarımın 4 ü öldü. Sadece hasta olarak bu kuşum kaldı. Ve baya direniyor. Sorunu sürekli kusacak gibi yapıyor, lütfen videoyu izleyip çözüm yöntemini ve hastalığını söylermisiniz.
    [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=g60UbcSbyMs[/YOUTUBE]

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Cevap: [VİDEO] Lütfen kuşumun hastalığına bir bakın

Bence bir veterinere götürün :( nasıl insanlar var ya çok üzüldüm zehirlendiler demekki

3. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60

Çok geçmiş olsun. Çok kötü bir durum. Video bende çıkmadı, başkaları görebiliyor mu bilemiyorum.
    Umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar.

4. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2

%99 zehirlenmiş bu kuşcağız zehirlendiğinde nasıl bi tedavi uygulanıyor bilmiyorum. zehirlendiğinde nasıl tedavi edilir bu konuda yoğunlaşıp araştırın. veya en yakın veterinere götürün hemen. pek iç açıçı gözükmüyor durumu. o gaga taşını yapanında mubarek ramazan günü allaha havale ediyorum.

5. WhayBee

WhayBee Member

Beğenileri:
    0

Bende Veterinere götürmek istiyorum tabiki ama korkuyorum çünkü düzgün bi veteriner bulmak zor. Kuşları geçiştiriyolar nedense

6. Eylulgunesli

Eylulgunesli Active Member

Beğenileri:
    53

nerede yasıyorsunuz? Yakınlarınızda veteriner var demiştiniz kuşların zehirlendiği bariz kac gündür. Sordunuz mu en azından bir veterinere arayıp?

7. WhayBee

WhayBee Member

Beğenileri:
    0

Mersin'de yaşıyorum. 3-5 yeri arayıp sordum kuşa bakmıyoruz dediler. Peki sorunu söylesem yardımcı olurmusnuz dedim kusura bakma kuşa bakmıyoruz dediler. Ya bi ilaç falan yok mu gidip alim kullanim, kursagında sorun var kuşun. Hangi ilaç iyi gelse bilsem hemen alacam

8. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53

Ya sizde haklısınız bazı veterinerler mesleklerinin hayvan canı kurtarmak olduğunu unutuyor ve umursamıyor kendini bilmezler. Bakın forumun arama motoruna veteriner yazın. Orada guvenebilecegimiz veterinerler diye bir konu var. Yorumları okuyup birini arayın. Yanı kus zehirlenince ne yapmak gerekir hic bir fikrim yok. Cok üzüldüm keske Vet arayın demekten baska yapabileceğim birsey olsa. umarım iyileşir

- - - Updated - - -

Bir de ben Adana da kuşlardan anlayan bir Vet biliyorum isterseniz numarasını verebilirim

9. WhayBee

WhayBee Member

Beğenileri:
    0

Sadece bilgi almak amacli ariyabilirmiyim vereceginiz numarayi? Cogu ilgilenmedi cunku.

10. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53

0 (533) 604 70 83 Cem bey. Arayabilirsiniz cok ilgileniyor ve kuşlardan cok iyi anlıyor. İnternetten araştırdığımda da hep olumlu seyler buldum.

11. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53

Son durum nedir?

12. WhayBee

WhayBee Member

Beğenileri:
    0

Hastalanan 5 kusumda öldü ne yazik ki. 5 eski kusumdu. En cok sevdigim en cok baktigim hergun oynadigim kuslardi. Bundan sonra kapali kutu olmadikca hicbirsey almicam. O kuscularin 5 krs fazla kazanmak icin yaptiklari sahtekarliklara lanet olsun. Allaha havale ettim. Insallah onlarda bizim gibi aci ceker.

#12 WhayBee, 17 Haziran 2016
    Son düzenleme: 17 Haziran 2016
  13. Eylulgunesli

Beğenileri:
    53

Yazık cok yazık. O gaga tasını o şekilde satanları, gözünü para burumus canavarları Allah Nasıl biliyorsa öyle yapsın. Cok üzüldüm. Yok yere kuşlar canindan oldu onu satanların da canı yansın o para burunlarından gelsin. Ne yazık ki her sektörde oldugu gibi bunlar da sadece para derdinde. Bundan sonra siz de dikkat edin sadece paketli güvenilir markalardan kullanın.

14. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60

Kıyım olmuş resmen. Çok geçmiş olsun, bu da hepimize ders olsun. Ona göre hep markalı ya da kapalı şeylerden almaya çalışalım. Böyle mal üretenin de, satanın da Allah cezasını versin, ne diyeyim.

Sayfayı Paylaş