Karadeniz Pet

(videolu)Dişi kuşum çıtır ve erkeksi tavırları?!

• Konbuyu başlatan Veysel DUMAN
  • Başlangıç tarihi
V

Veysel DUMAN

Guest
https://www.youtube.com/watch?v=sz2splnjrF4

arkadaşlar yukarıdaki linkte izleyeceğiniz kuşum çıtır..daha öncede erkeksi tavırlarından dolayı konu açıp tekrar dişimi diye sorma gereği hissetmiştim.Tekrar video atıp bilgi almak istedim.Elimdeyken erkek kuşlar gibi çiftleşmeye çalışıyor(?)ve aşağıdada bahsettiğim gibi aynılarını erkek kuşumada yapmaya çalışıyor.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/kusumun-cinsiyeti-17526.html

resimleri üstteki linktedir.Kuşum dişi olmasına rağmen daha önce tek beslediğim erkek kuşların hal ve hareketlerini göstermekte.yanına eş olarak genç bir erkek aldım.yeni yeni kur yapmaya başlıyor oda.Ancak çıtırdan erkek kuşuma fırsat kalmıyor.Kuş sürekli erkeğin üzerine çıkmaya çalışıyor.Erkek aynı şeyi yapmak istediğindede saldırıp kafesin içerisinde kovalamaya başlıyor.

Kısacası sorum şu kuşumun erkeksi tavırları normalmidir?daha önce karılaşan varmı?yoksa kuşumda bi anormallikmi var?

yanında eşi olmasına rağmen bu kadar sizinle oyun oynuyor demek. helal olsun. nasıl başardınız bunu ? yani çift beslerken size alışmalarını ?

Bunun aynisini benim profil resmimdeki kusta yapiyor elime gosterdigi ilginin yarisini disiye gosterse ohooo yumurta dolar kafes :)

Bu kuşumu dişi olmasına rağmen severek aldım..1 yıl kadar yalnız baktım.aldığım gün elimden kraker yemeye başladı.3.gün omzumdaydı ve 1 yıl boyunca omzumda,masamda,elimde yaşadı desem yeridir.1 ay önce aldığım erkekte yeni yeni gelmeye başladı ele:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:46 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

Bunun aynisini benim profil resmimdeki kusta yapiyor elime gosterdigi ilginin yarisini disiye gosterse ohooo yumurta dolar kafes :)

bu hareketi yapan kuşum dişi.sorun orda zaten:D

benim erkek kuşun yaptığı hareketler :D konuyu takip edeceğim merak ettim :)

acaba cere renginde sıkıntımı varki erkekte dişi gibimi duruyoki bilemedim normal gelmedi

sinilendiği zaman çok fena ısırır erkek kuşun bu derece ısırdığını görmedim ben hiç:s cere ve ısırma gibi özellikleri tamamen dişi.ancak tavırları erkek:Sçıkamadım bende işin içinden.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:26 -->-> Daha önceki mesaj 00:25 --

+++++++++++++++

Bendeki dişi de erkeksi davranıyor zaman zaman erkeğin üzerine çıkmaya çalışıyor onu besliyor kur yapıyor cere rengi iyice kahverengi oldu iyice kızıştı ama hala böyle davranıyor. bence doğal bir davranış (=

kuşum çok canayakındırda erkek kuşumdan daha erkeksi davranıyor malesef..erkek kuşum üzerine çıkmaya çalıştığında düşmana saldırır gibi saldırıyor.ancak kendisi gün boyu erkeğin üzerine çıkmaya çalışıyor.çözemedim bu işi.bakalım artık nasip.

Benim kusta aynıydı.. cok sonra cözdüm sorunu.. daha ciftlesme dönemine girmeden ( 5 aylıktı) önce yanına kızısmıs bir erkek koymustuk.. erkek durmadan sırtına basmaya calısıyordu, baktım 2 gün sonra, bizim dişi de erkeği taklit ediyor.. erkeğin kur hareketlerinin aynısını yapıyor.. gagası ile erkeğin kafasına dokunmaya calısıyor.. sonra gidip sırtına cıkıyordu erkeğin.. bizim kuş tam taklitçi.. durduk yere sen kafanı salla, durur o da sallamaya baslar..

Geri