Karadeniz Pet

Vitamin E

Mustafa TELSiZ

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar

muhabbet kuşlarını kızıştırmak için E vitamini YELDİF tavsiye edildi. Kullanan varmı arkadaşlar . ürün hk bilgisi olan varmı . şimdikten teşekkürker

bence alvisol vs alsanız iyi ben daha yeni duydum bu markayı bir kuşumu böyle degişik bir vitamin yüzünden kayıp ettim 2 hafta önce :(

veteriner verdi ama bende tam emin olamadım arkadaşlar . YELDİF : Beyaz kas hastalığı, kas miyopatileri, besinsel kaynaklı döl verim kaybı ve büyümede gerilemenin tedavisinde kullanılır.

1 ml.de; Sodyum Selenit 1 mg, Vit E. 60 mg, Vit B1 40 mg içerir.

mama veriyorum ama henüz alışamadılar :) o yüzden bana tavsiye edilen SELENE almak için gittim bir baktım son kullanma tarihinin bitimine 10 gün var ordaki tavsiye etti 20 gr aldım bende ama kullansammı kullanmasammı karar veremedim

bence alvisol vs alsanız iyi ben daha yeni duydum bu markayı bir kuşumu böyle degişik bir vitamin yüzünden kayıp ettim 2 hafta önce :(

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...iti-kalp-krizi-ve-nobet-gecirenler-33236.html

Bu konuda yazan arkadaşa veteriner avi vitaminlerinin oldukça zararlı olduğunu söylemiş.
Konuyu okursanız belki faydası olur.
Bu arada tekrar hoşgeldiniz foruma.

veteriner verdi ama bende tam emin olamadım arkadaşlar . YELDİF : Beyaz kas hastalığı, kas miyopatileri, besinsel kaynaklı döl verim kaybı ve büyümede gerilemenin tedavisinde kullanılır.

1 ml.de; Sodyum Selenit 1 mg, Vit E. 60 mg, Vit B1 40 mg içerir.

E vitamininin bazı durumlarda kullanıldığını biliyorum.
Forumdan bir arkadaşımız E vitamini olarak Evitse kullandığını yazmıştı.
Muhtemelen aynıdır ama tam da bilemiyorum.
Stres sonrası yaşanan felç gibi durumlarda da kullanılıyormuş.
Veteriner önerdiyse faydalı olabilir.
Kullanıp kullanmayacağınızı siz bilirsiniz.

e vitamini için nekton kullananlarvar piyasada daha çok bunun adı geçiyor birde veterinerlere ilaç firmaları reklam yapsın yada kendi ilacını satsın diye para vermiş yada pirim veriyor olabilirler

[MENTION=11574]Veli İNCİ[/MENTION] tşk sınavlar bitti can sıkıntısı takılak levent abiye dedim actı banı aranızdayım [MENTION=7153]Mustafa Murat KARACAKAYA[/MENTION] ben kulanıyorum bir sorunla karşılatmadım ... kızıştırmanın en iyiy yönü kavuç vermektir hepsinden etkili E vitamini döl verimliligi saglar havuç kızıştırıır

teşekkürler yusuf bey içerisinde E vitamini B1 vitamini sodyum selenit var kannatimce bir sıkıntı olmaz diye düşünüyüroum ama bir türlüde içime sinmedi kullanna varsa gönül rahatlığı ile vereceğim . bakalım hayırlısı

nekton E sıvı değil herhalde ben sıvı olmasını istiyorum o yüzden onu tercih etmedim .

Geri