Karadeniz Pet

Yağlanma

• Konbuyu başlatan lodoslum
  • Başlangıç tarihi
L

lodoslum

Guest
Arkadaşlar bir süredir beslediğim muhabbet kuşlarım yaklaşık 1 senedir hala yavru alamadım. Erkeğin yağlandığını düşünüyorum ama daha usta kişilerin de bakıp bir yorum yapmasını istiyorum. Eğer teşhis Yağlanma ise ne gibi tedbirler alacağımı da söyleyebilirseniz çok mutlu olurum. Suyuna sirke damlatma, uçurma vs. Şu anda tüydeler.
http://hizliresim.com/jvz1dG]
jvz1dG.jpg

http://hizliresim.com/z2Ql7g]
z2Ql7g.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vitamin ve mama verme ucur kuslari nijer gibi yagli ekinler verme birde bi aya toparlar

Kuşlar Yağlı değil normaller. Çok zayıf kuşlar da kuluçka Dönemi'ni kaldıramaz. Çünkü baya bir zayıflıyorlar . Ilgisizlerse birbirlerine ayrı kafeslerde tut sadece seslerini duysunlar sonra dişiyi tekrar Erkeğin kafesine at. Öyle aman aman Yağlı görünmüyorlar

Vitamin ve mama verme ucur kuslari nijer gibi yagli ekinler verme birde bi aya toparlar

Önceki kafesleri biraz küçüktü tek uzun tünek vardı. O kafeste daha yağlılardı. Şimdi yeni kafese aldım 2 tünek var biri üstte biri aşağıda uçabilecekleri mesafe doğrultusunda aşağıda arada git gel yapıyorlar biraz toparladılar ama bu kafese geçirirken uçurmayı denedim dişi kuş uçamadı gerçi tüydeler dişinin kuyruğu düştü o yüzden uçamadı belki erkekte uçamadı onda da büyük tüylerinde düşmeler oldu. Tüy değişimini bekleyip tekrar salmaya başlayayım o zaman. Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:28 --

Kuşlar Yağlı değil normaller. Çok zayıf kuşlar da kuluçka Dönemi'ni kaldıramaz. Çünkü baya bir zayıflıyorlar . Ilgisizlerse birbirlerine ayrı kafeslerde tut sadece seslerini duysunlar sonra dişiyi tekrar Erkeğin kafesine at. Öyle aman aman Yağlı görünmüyorlar

Dişi kuş Yuvalıkla oynuyor ama yuvalığın içine girmiyor. Öpüşüyorlar ve erkek dişiyi besliyor ama herhangi bir çiftleşme gözle göremedim ben eskiden erkeğin dişinin sırtına ayak atmasına da tanık olmuştum ama 2-3 aydır onu da göremedim. Erkek dişinin yanına yanaşınca arada bir gagalıyor erkeği ama birbirlerine karşı ilgisiz değiller yani.

Dişilerde yuvalığı begenmeme gibi durumlar olabiliyor, dişi yuvalıga adapte olamadıysa ciftlesmeye müsade etmez.. yuvalıgınız ufak veya uygun ölcülerde degilse bundan dolayı gaga atabilir.. Dişi kızgın degilse de bunu yapar.. Siz kusların tüyde olduklarını söylemişsiniz. kuşların tüyden cıkmalarını beklemeniz gerekmekte eski hareketliliklerini yakalamak için.

Dişilerde yuvalığı begenmeme gibi durumlar olabiliyor, dişi yuvalıga adapte olamadıysa ciftlesmeye müsade etmez.. yuvalıgınız ufak veya uygun ölcülerde degilse bundan dolayı gaga atabilir.. Dişi kızgın degilse de bunu yapar.. Siz kusların tüyde olduklarını söylemişsiniz. kuşların tüyden cıkmalarını beklemeniz gerekmekte eski hareketliliklerini yakalamak için.
Yuvalığım yaklaşık olarak 24-20 -20 ölçülerinde daha önce o yuvalıkta yumurtlamış. Bende yumurtalı almak gibi bir hataya düştüm yeni yerine gelince yumurtalardan kalktı ilgisi o günder beri yuvalığa karşı yok. yaklaşık 1 sene olacak bakalım bekliyoruz hala :D

yuvalıgı cıkarın, baska bir kafes kapısına takın.. yan taraftaysa öne alın, öndeyse yana alın.

Geri