petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yapıcak bir şeyim kalmadı artık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 30 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kuşum ishal veterinere götüremiyorum araba kullanmayı bilmiyorum 14 yaşındayım ailemde veteriner için para vermez bnde harçlıklarımla ona aspur taze yem ve avidiare aldım yapıcak başka bişeyim yok artık hatta en yakın zamanda bursum gelicek o burslada seranın ürünlerinden alıcam patates kaynattım anneme artık elimden bişey gelmiyor sadece Allah'a dua etmekten başka :(
    başkla ne yapabilirim önerileriniz varsa yapabilirsem yapıcağım kuşum neşeli mutlu iştahlı ama dışkısı bazen sıvı oluyor bi sıvı bi katı :(

2. İbrahim ÇİÇEK

Beğenileri:
    0
    ALLAH acil şifalar versin kuşuna

3. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ilacı damlalık veya şırınga ile ağzına sıkabilirsin, her 15 dakikada 1 damla yeterli olur, içme suyuna da damlat, bu şekilde daha çabuk iyileşebilir.

4. Mustafa Yildiz

Beğenileri:
    0
    Siringa ile agzina ver ilaci ama suku olsun

5. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Allah şifa versin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:58 -->-> Daha önceki mesaj 19:48 --

Ben kuşumu veterinere götürdüğümde ilaçlarla birlikte yalnızca 15 TL aldı.Eğer veriyorsan kıvırcık,peynir gibi besinlerden kuşunu uzak tut.

#5 loli poya, 30 Eylül 2014
    Son düzenleme: 30 Eylül 2014
  6. Rassien

Beğenileri:
    30
    bunları vermiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:25 -->-> Daha önceki mesaj 20:24 --

suyuna damlattım suyunu içiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

çok teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:26 --

suyuna koydum ilacı suyundan içiyor

7. Halil TURAN

Halil TURAN New Member

Beğenileri:
    0
    suyuna arada sirke katarsan ishali tamamen kesmez ama kuşun biraz olsun toparlanmasını sağlar

8. Rassien

Beğenileri:
    30
    sirkeyi iyi bakterilerde ölüyor diye katmıyorum zaten hasta olduktan sonra koysanda bişey değişmez demi,şlerdi

9. bülent bilgiç
    Gizli

Veli, sadece 14 yaşına rağmen elindeki bütün imkanlarınla kuşunu iyileştirmeye çalıştığın için, harçlıklarınla kuşuna yem , ilaç , vitamin aldığın için ;yeri geldiğinde 30 küsür yaşındaki bilgisayar mühendisi olmakla övünen (!) ve sana küfür edecek kadar tavrını çirkinleştiren ağbilerine sen burda tavrınla duruşunla insanlık dersi verdiğin için seni tebrik ederim..veterinere götürebilsen elbette daha iyi olurdu ama bir cok veteriner de çok kuşlar konusunda bilgili olmayabiliyor..bunda da bir hayır vardır diyelim, bence konuna yapılan yorumlardaki tavsiyeleri uygularsan veterinere götürememiş olmannın açığını bir ölçüde kapatırsın..çok geçmiş olsun..kuşunun tüyü kadar ömrü olsun inşallah..

10. Rassien

Beğenileri:
    30
    öncelikle teşekür ederim bu arada az önce bir tane kuşçu keşfettim bana uzun uzun anlattı kuşu görmem lazım dedi ama sen yine yapılcakları yapmışsın dedi kuşum hele bir iyileşsin ona eş alıcam şuan avidiare diye bir ilaç kullanıyorum iyileşene kadar kullanıcam inşallah geçer duanız için de teşekür ederim tekrar :)

11. Ceren S.

Ceren S. New Member

Beğenileri:
    0
    Veli, kullandığın bütün antibakteriyeller yararlı bakterileri de öldürür. Avidiare de öldürür ama korkma. Biz insanlarda da durum aynı. Probiyotik verirsin tedavi bitince, yararlı bakterileri tekrar kazanr kuşun. İnsanlar için kullanılan reflor bile verilebilir. Yoğurdun sarı suyu da iyi bir probiyotik kaynağıdır, suluğunun yarısına yoğurt suyu yarısına temiz su koyabilirsin. Sen önce avidiare tedavisini bitir sonra probiyotik ver. Elinden geleni de kendi imkanların dahilinde zaten yapıyorsun. Bülent beye katılıyorum, merhametini hiç yitirmezsin umarım. Kuşun yeni miydi? Yani stresten mi ishal oldu? Eğer öyleyse Avidiare çözecektir diye düşünüyorum. Probiyotiği unutma ama. Geçmiş olsun.

12. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun kardeşim senin gibi insanların olduğunu görmek mutlu etti beni bu arada gümüş üye olmuşsun hayırlı olsun :)

13. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun İnşallah en kısa sürede kuşun iyileşir.

#13 Yavuz GEREKLİOĞLU, 30 Eylül 2014
    Son düzenleme: 30 Eylül 2014
  14. Rassien

Beğenileri:
    30
    tavsiyeleriniz için teşekür ederim avidiare ilacını iyileşene kadar kullanıcam ve dediğiniz yoğurt suyunu da tedavi sonunda kullanıcam çok teşekür ederim Ceren hanım stres olayına gelirsek okula başladı başlayalı var okul açıldığı hafta başladı ishali bende düşünmüştüm okul açılmadan önce hergün onunla beaberdim okukl açılınca sadce okuldan gelince beraber olabiliyorum stresten dolayımı acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

çok teşekür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:14 --

çok teşekür ederim inşallah :)

15. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun allah yardımcınız olsun kuşununda seninde :)

16. Rassien

Beğenileri:
    30
    inşallah çok teşekkür ederm:)

Sayfayı Paylaş