Karadeniz Pet

Yaralanan yavru kus

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Benim kuşlarımın başına gelen nedir ya. Yavru kuşum bugün kafesten nasıl cıktı aklım almıyor. Sabah 9 da kontrol etmiştim 12 gibi baktığımda kafesin dışındaydı. Bi ara tellerin arasından kafaisni çıkarmıştı öyle mi cıktı bilmiyorum.
Ayağında yara var. Krem sürdüm. Yemek yediğini görmedim gün içinde. Yumurta maması ile bi miktar besledim. Diğer kardeşleri deli gibi yem yerken o yemiyor. Diğerleri tüfekte duruyor bu yerde. Ölecek diye korkuyorum artık. Kabarmış duruyor

Ekli dosyalar

• 20180425_231825.jpg
    20180425_231825.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 39
Geçmiş olsun inşallah iyileşir

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim kuşlarımın başına gelen nedir ya. Yavru kuşum bugün kafesten nasıl cıktı aklım almıyor. Sabah 9 da kontrol etmiştim 12 gibi baktığımda kafesin dışındaydı. Bi ara tellerin arasından kafaisni çıkarmıştı öyle mi cıktı bilmiyorum.
Ayağında yara var. Krem sürdüm. Yemek yediğini görmedim gün içinde. Yumurta maması ile bi miktar besledim. Diğer kardeşleri deli gibi yem yerken o yemiyor. Diğerleri tüfekte duruyor bu yerde. Ölecek diye korkuyorum artık. Kabarmış duruyor
Valla gözde hanım nazara mı geldi kuşlarınız anlamadım ama bir sürü şey geldi başlarına yaraya merhem sürdüyseniz şuan acıdan halsiz ve keyifsizdir yarasına pansuman merhem devam edin bu yavru için suyuna da vitamin katın. Kafesi de bi kontrol edin çıkabileceği yerler için önlem alın evde kafes dışına baya meraklılar geçmiş olsun

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam yardım edin lütfen. Açlıktan mi canı mi açıyor. Otmuyor hareket edecek hali yok gibi

Valla gözde hanım nazara mı geldi kuşlarınız anlamadım ama bir sürü şey geldi başlarına yaraya merhem sürdüyseniz şuan acıdan halsiz ve keyifsizdir yarasına pansuman merhem devam edin bu yavru için suyuna da vitamin katın. Kafesi de bi kontrol edin çıkabileceği yerler için önlem alın evde kafes dışına baya meraklılar geçmiş olsun

Aç olabilir mi ? Yem yemiyor hiç. Yumurta ile beslemeyi düşünüyorum yine

Aç olabilir mi ? Yem yemiyor hiç. Yumurta ile beslemeyi düşünüyorum yine
Bir defa beslediyseniz sorun yok zaten kursağı dolu görünüyor açlıktan değil de acı hissediyor bu yüzden keyifsiz yara nasıl açık bir yara mı olmuş kanama oldu mu

Kursagi dolu değil. Kanama olmuş ama kabuk tutmuş geri

Kursagi dolu değil. Kanama olmuş ama kabuk tutmuş geri
Fotoğrafta öyle görünüyor ondan dedim. Tamam o zaman yavru korktuğu için ve ağrı hissettiği için keyifsizdir yarın pansuman edin merhem sürün tekrar toparlar yarına inşaallah

Yarına çıkacak gibi gelmiyor o kadar tepkisiz ki. Babasını getirdim yanına. Hiç tepki yok uyur gibi duruyor

Yarına çıkacak gibi gelmiyor o kadar tepkisiz ki. Babasını getirdim yanına. Hiç tepki yok uyur gibi duruyor
Acıdan biraz biraz da korkudan bu saatten itibaren bırakın uyusun yarın kontrol eder pansuman yaparsınız dinlensin yavrucak

Acıdan biraz biraz da korkudan bu saatten itibaren bırakın uyusun yarın kontrol eder pansuman yaparsınız dinlensin yavrucak

Ben ac sanıyorum. 38 günlük ama yem yiyeabiliyordu. Kardeşleri besliyordu. Kardeşleri beslemeyi kesti. Aç kaldı gibi

Ben ac sanıyorum. 38 günlük ama yem yiyeabiliyordu. Kardeşleri besliyordu. Kardeşleri beslemeyi kesti. Aç kaldı gibi
Elle besleyin o zaman öyle düşünüyorsanız

Yarım şırınga kadar beslyebildik. Ölü mu canlı mi anlayamadığımız bir halde. Kasiliyor sürekli. Sabaha çıkmaz :((
Ya neden oluyor ben anlamıyorum

Hiç bir şeyi yoktu dün sapasağlamdı.surekli kardeşlerine başlasın diye yalvarır haldeydi. Ama yem kirabilen bi kustu. Uçuyordu da güzelce. Şimdi ölüyor. Neden ama? Ac mi kaldı yarası mi coktu

Yarası bu ?
Şuan iki ayağı da tutmuyor. Her an òlebilir

Ekli dosyalar

• 20180425_231916.jpg
    20180425_231916.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 32
Yarası pek de yok ama ani bir çarpma yaşamış olabilir dostlarımızın beyni önde olduğu için çabuk sarsılıyor

Yarası bu. Ama ben açlıktan öldüğüne eminim. Çünkü kemiği çok belirgin. Yani yem kırmayı bilen bi kus nasi ac kaldı? Ben 2 günde bir mama da yapıyordum. Kendini kardeşlerine başlatıyordu. Oysa 30 günlükken yem kırmayı öğrenmişti. Aklım almiyor

Ekli dosyalar

• 20180426_002125.jpg
    20180426_002125.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 31
  • 20180426_002112.jpg
    20180426_002112.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 23
Geri