Karadeniz Pet

yardım edin sürekli tırnağını ısırıyor !!

Hasan MERCAN

Yeni Üye
iyi günler dişi muhabbet kuşumla bir arkadaşımdan gelen erkek kuşu eş yapmaya çalışıyorum. fakat kuş çok zayıf kalmış sanrım iyi bakılmamış avucuma aldığımda neredeyse kayboluyor acaba nasıl kilo problemini halledebilirim bu durum yavru almama engel olur mu ? ayrıca kuşun gagası uzun yarın götürüp kestircem fakat kuş sürekli tırnağını ısırıyor bu neden olabilir gagasının uzun olmasıyla bir ilişkisi var mıdır ? lütfen yardım edin..

Kilo problemini mama ve ve vitamin ile cözebilirsin. Gagası söylediginiz kadar uzun ise uzman kişiler tarafından kesilmesi cok iyi olur. İşi bilmeyen bir kişi tarafından kesilir ise cok derin kesilebilir ve kus yem yiyemez. Tırnagını ısırması konusuna gelirsek elinize alıp iyice bir bakın yara vb. bisey olabilir oda kusa kasıntı yapabilir.

tırnağında yara gözükmüyor fakat sürekli hep aynı tırnağı ısırmaya çalıştığını farkediyorum

bir de vitamini nasıl vermem gerek haftada 1 yeter mi avi vit var elimde ?

muhabbet kuşları tırnağı çok büyüdüyse kendisi keser gaga taşı var mı?

Gagasını veteriner kessin tırnagını uzadı ise agzı ile kesmeye çalışıyordur bişey olmaz

Onur beyin dediği gibi mamalayabilirsiniz. Fazla yağda kuşları hem hantal yapar hem

ölümünü kolaylaştırır haberin olsun, ayrıca resim çekip koysaydın kilodan yanada yorumumuzu

yapardık belkide kilosu çok normal?

Geri