petshop

yardım edin sürekli tırnağını ısırıyor !!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hasan MERCAN tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Hasan MERCAN

Üye

Beğenileri:
    0
    iyi günler dişi muhabbet kuşumla bir arkadaşımdan gelen erkek kuşu eş yapmaya çalışıyorum. fakat kuş çok zayıf kalmış sanrım iyi bakılmamış avucuma aldığımda neredeyse kayboluyor acaba nasıl kilo problemini halledebilirim bu durum yavru almama engel olur mu ? ayrıca kuşun gagası uzun yarın götürüp kestircem fakat kuş sürekli tırnağını ısırıyor bu neden olabilir gagasının uzun olmasıyla bir ilişkisi var mıdır ? lütfen yardım edin..

2. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kilo problemini mama ve ve vitamin ile cözebilirsin. Gagası söylediginiz kadar uzun ise uzman kişiler tarafından kesilmesi cok iyi olur. İşi bilmeyen bir kişi tarafından kesilir ise cok derin kesilebilir ve kus yem yiyemez. Tırnagını ısırması konusuna gelirsek elinize alıp iyice bir bakın yara vb. bisey olabilir oda kusa kasıntı yapabilir.

3. Hasan MERCAN

Üye

Beğenileri:
    0
    tırnağında yara gözükmüyor fakat sürekli hep aynı tırnağı ısırmaya çalıştığını farkediyorum

bir de vitamini nasıl vermem gerek haftada 1 yeter mi avi vit var elimde ?

4. Batuhan FIRAT

muhabbet kuşları tırnağı çok büyüdüyse kendisi keser gaga taşı var mı?

5. Tunç ÇAĞATAY

Gagasını veteriner kessin tırnagını uzadı ise agzı ile kesmeye çalışıyordur bişey olmaz

6. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Onur beyin dediği gibi mamalayabilirsiniz. Fazla yağda kuşları hem hantal yapar hem

ölümünü kolaylaştırır haberin olsun, ayrıca resim çekip koysaydın kilodan yanada yorumumuzu

yapardık belkide kilosu çok normal?

Sayfayı Paylaş