Karadeniz Pet

Yardım edin :/

İsmail CAN

Yeni Üye
ırkını tam bilemediğim bir muhabbet kuşu aldım. Albino geni olduğuna inanıyorum genel hatları beyaz içinde biraz mavi siyah vs. var. Problem şu ki kuşun kloak (popo) kısmında katı kıvamlı bir dışkı hep asılı kalıyor. tüylere yapışıyor kloaka değil. bu bir hastalık habercisi ya da hastalık mı?

Evet bu bir hastalık belirtisidir. İshal olmuş olabilir kuşunuza patates haşlaması verebilirsiniz ayrıca poposu için de nemli bir bezle silebilirsiniz.

İshal gibi değil bildiğiniz kütlece duruyor =(

Daha önce ishal yüzünden bir kuş kaybettim. bu ishal değil.

Bu benim yavrumda da olan bir sorun. Hatta kusunuz renk tarifine de birebir uyuyor. Bi ara acaba konuyu ben mi actim diye dusundum :) Bence hastalik belirtisi degil, zaten yavru oldugu ve yeni bir yere alismaya calistigi icin streste, daha yeni yeni alisiyor. Strese bagli olarak gereginden fazla diskiliyor ama ishal degil. Bazi parcalar popoda tuylere yapisip asili kaliyor. Yetiskinler tecrubeli oldugu icin hemen kendilerini tezimliyorlar ama yavrular icin bunu ogrenmesi vakit aliyor bence. Cok da telas yapicak birsey olmadigini dusunuyorum.

Bence hastalik belirtisi degil, zaten yavru oldugu ve yeni bir yere alismaya calistigi icin streste, daha yeni yeni alisiyor. Strese bagli olarak gereginden fazla diskiliyor ama ishal degil. Bazi parcalar popoda tuylere yapisip asili kaliyor. Yetiskinler tecrubeli oldugu icin hemen kendilerini tezimliyorlar ama yavrular icin bunu ogrenmesi vakit aliyor bence. Cok da telas yapicak birsey olmadigini dusunuyorum.

bende aynısını söyleyecktim Koray abi dışkı tüylere yapışıyordur

benim minty de öyle dışkısı tüylerine yapışıyor. aslında ishal falan değil. çok da hareketli ama nasıl yapışıyorsa...

Geri