petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve syuzer tarafından 31 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. syuzer
    Gizli

syuzer Guest

[​IMG][​IMG]Selam.Yaklaşık 40 gün önce kafesi yavruluğu ile aldığım çiftimin 5 yumurtası vardı.Dişi yuvadan hiç çıkmadan toplam 11 yumurtaya ulaştı.Fakat yumurtalar boş olması üzerine yumurtaların bir kısmını ben aldım son 3 yumurtayı dişi kendi yuvadan attı.Yavruluğu dişi dinlensin diye aldım fakat dişi 1 hafta sonra kafesin tabanına yumurtladı.yumurtayı attım tekrar yuvalığı taktım, 2 gün sonra tekrar yumurtladı fakat 1 gün sonra yumurtayı kırdı.2 gün sonra tekrar yumurtladı 3 gün sonra tekrar yumurtladı fakat hala yuvada yatmıyor.Acaba bundan sonra dişi kuluçkaya yatarmı acaba.Teşekkürler

#1 syuzer, 31 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ekim 2014
  2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3.ü yumurtadan sonra yatıyor maşallah dişininize bi fotoğrafları varmıdır kuşların merak ettimde :)

3. syuzer
    Gizli

syuzer Guest

fotoğraf nasıl ekliyoruz acaba

4. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
  5. syuzer
    Gizli

syuzer Guest

Tarif çok güzel olmuş teşekkürler.Fotoları şimdi çektim, dişi yine dışarıda, yalnızca gece içeri giriyor(uyurken).Kaç gün dayanır ba yumurtalar.Yardımlarınızı bekliyorum.

6. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    3. yumurtadan sonra yatar fazla rahatsız etmeyin hayvanları sadece :)

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kuluçka makinası mubarek:)

8. syuzer
    Gizli

syuzer Guest

Dişim bugün yumurtaya yatmaya başladı, fakat 1. yumurta 5 günde bozulmuşmudur.Bir de 18 günlük kuluçka süresi yumurta yumurtlandığı günden itibarenmi yoksa dişi yattıktan sonramı başlıyor.Yumurta kontrolü kaçıncı gün yapılabilir bu durumda

Sayfayı Paylaş