Karadeniz Pet

Yardım lütfen

• Konbuyu başlatan Cngzaksy
  • Başlangıç tarihi
C

Cngzaksy

Guest
Merhabalar..

Evimde bulunan 2 adet dişi kuşlarımdan bir tanesi yaklaşık üç günde bir yumurtlamaya başladı. Erkek olmadığı için yumurtalar malesef telef oldu. Bende petshop tan güzel bir erkek alıp yumurtlayan dişimi yanına koydum. Biraz kavga yapıolar. Uyum süreci nekadar sürer ve yavru alabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Kuşlarınızın resimlerini ekler misiniz?Forumdan daha net yardımlar gelecektir.

Fotoğrafı nasıl ekleyebilirim yardımcı olursanız

O mavi kuşunuz evet bayağı kızışmış durumda,diğer sarı yeşil erkek olan mı?

Hımm maşallah,üstad dişi kuş iyi duruyor,biraz zaman tanımak lazım,dişi hazır olduğu için erkek te uyum gösterirse bu iş olur, yoksa erkeği biraz ayırmak gerekebilir.

Son düzenleme:
3 yumurta yaptı son 10 gündür dişi. Bugün erkeği aldım ve yanına koydum uyum sürecini nasıl değerlendirmeliyim. Kavga yapmamalarımı uyumlu olduklarını gösterir ?

Şöyle bir sıkıntı var kafes daha önce dişinin di ve o yüzden erkek pasif kalır başka bir kafes alma imkanınız varsa erkeği o kafese ayitıp sonra dişiyi yeni kafese atın ve 1 hafta sonra yuvalık takın. Bu sayede erkek Üstünlük daha rahat Sağlar

Aslında kafeste her iki kuş için yeni ikiside yeni yerleşti kafesine ama erkeği önce bu kafesi sahiplenmesi için yalnız tutmam gerekiyosa öylee yapayım

Geri