petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cngzaksy tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Cngzaksy
    Gizli

Cngzaksy Guest

Merhabalar..

Evimde bulunan 2 adet dişi kuşlarımdan bir tanesi yaklaşık üç günde bir yumurtlamaya başladı. Erkek olmadığı için yumurtalar malesef telef oldu. Bende petshop tan güzel bir erkek alıp yumurtlayan dişimi yanına koydum. Biraz kavga yapıolar. Uyum süreci nekadar sürer ve yavru alabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Kuşlarınızın resimlerini ekler misiniz?Forumdan daha net yardımlar gelecektir.

3. Cngzaksy
    Gizli

Cngzaksy Guest

Fotoğrafı nasıl ekleyebilirim yardımcı olursanız

4. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Konuya Resim nasıl eklenir.

5. Cngzaksy
    Gizli

Cngzaksy Guest

6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    O mavi kuşunuz evet bayağı kızışmış durumda,diğer sarı yeşil erkek olan mı?

7. Cngzaksy
    Gizli

Cngzaksy Guest

Evet sarı yeşil yeni aldığım erkek

8. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Hımm maşallah,üstad dişi kuş iyi duruyor,biraz zaman tanımak lazım,dişi hazır olduğu için erkek te uyum gösterirse bu iş olur, yoksa erkeği biraz ayırmak gerekebilir.

#8 Cihan UYĞUR, 1 Ocak 2015
    Son düzenleme: 1 Ocak 2015
  9. Cngzaksy
    Gizli

Cngzaksy Guest

3 yumurta yaptı son 10 gündür dişi. Bugün erkeği aldım ve yanına koydum uyum sürecini nasıl değerlendirmeliyim. Kavga yapmamalarımı uyumlu olduklarını gösterir ?

10. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    Şöyle bir sıkıntı var kafes daha önce dişinin di ve o yüzden erkek pasif kalır başka bir kafes alma imkanınız varsa erkeği o kafese ayitıp sonra dişiyi yeni kafese atın ve 1 hafta sonra yuvalık takın. Bu sayede erkek Üstünlük daha rahat Sağlar

11. Cngzaksy
    Gizli

Cngzaksy Guest

Aslında kafeste her iki kuş için yeni ikiside yeni yerleşti kafesine ama erkeği önce bu kafesi sahiplenmesi için yalnız tutmam gerekiyosa öylee yapayım

Sayfayı Paylaş