Karadeniz Pet

Yardımmm.Gaga uzaması

• Konbuyu başlatan limon61
  • Başlangıç tarihi
L

limon61

Guest
Kuşu 2 haftadır bende.kafeste gaga taşıda var murekkeb balığı kemiğide var.2 haftadır bi kere bile gagasını sürdüğünü görmedim ikisinede.onun yerne kafesi ve tülü kemiriyor.bugün de gagasının uzun olduğunu farkettim.gaga uzaması lerde sıkıntıya yol açarmı ne önerirsiniz ne yapmalıyım ?

cok uzun olması yem yemesinde proplem yaratır yem yiyorsa sorun yok

kafesi ve tülü kemirmesi dışarı çıkmak istediğinden olabilir. benimki de çıkmak istediği zaman kafesin her tarafını kemiriyor. :)

fazla uzun değil ise sorun etmeyin gaga taşını illa kemirecek diye bişey yok eger fazla uzun oldugunu düşünüyosanız ve yapabilecekseniz tırnak makası ile uç kısmından kesebilirsiniz ama herkez yapamaz onuda muhabbet kuşları çok karekteri oldugu için uzun fln kesersiniz gaga taşı takılı dursun resim yok ama o kadar uzun oldugunu sanmıyorum 2 haftadır sizde oldugu için bence biraz büyütmüşsünüz

fazla uzun değil ise sorun etmeyin gaga taşını illa kemirecek diye bişey yok eger fazla uzun oldugunu düşünüyosanız ve yapabilecekseniz tırnak makası ile uç kısmından kesebilirsiniz ama herkez yapamaz onuda muhabbet kuşları çok karekteri oldugu için uzun fln kesersiniz gaga taşı takılı dursun resim yok ama o kadar uzun oldugunu sanmıyorum 2 haftadır sizde oldugu için bence biraz büyütmüşsünüz

RESİMLER

http://i.hizliresim.com/lBrLJJ.jpg

http://i.hizliresim.com/0bN8PB.jpg

ALTTAKİNE YAKINLAŞTIRIP BAKIN

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:39 -->-> Daha önceki mesaj 12:34 --

0bN8PB.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:41 -->-> Daha önceki mesaj 12:39 --

0bN8PB

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:42 -->-> Daha önceki mesaj 12:41 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:43 -->-> Daha önceki mesaj 12:42 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:47 -->-> Daha önceki mesaj 12:43 --

ayrıca kaç aylık olduğu bilen biri var mı

eger kuşunuz elde tutunca fazla panik yapmıyo ise tırnak makası ile kesmeyi deneyin uç kısmından sadece sivri olan yerden birazcık

Kuşumun resmine bakıp kaç aylk olduğunu bilebilecek var mı acaba ?

Kesme işi çok riskli .aslından panik yapmıyor ama o riskede giremem .uzun gözüküyor dimi

Evet gagası çok uzun. Genelde bu sorun beslenmesinden kaynaklanır. Neyle beslliyorsunuz ku sadece yemle mi? Gagasını sizin kesmeniz riski kanatabilirsiniz. Kuşunuzun beslenmesini düzeltin. Meyve sebze mutlaka yesin. Yumurta maması, yulaf, buğday da yesin.

Beslenme olayini acarmisiniz.benimki yem disinda bisey yemiyor gaga taşı falanda kullanmıyor onun yerine gagadini kafes demirlerine sürüyor gagaliyor. Mama hic yapmadim cunku matul vs. Yem dışında bisey yemedigi icini onuda yemez gibime geliyor.mama yedirmeyle gaga nasil normale dönsün. Az once gagasinda bi ince kabuk birakti demirlere sürterken

Beslenme olayini acarmisiniz.benimki yem disinda bisey yemiyor gaga taşı falanda kullanmıyor onun yerine gagadini kafes demirlerine sürüyor gagaliyor. Mama hic yapmadim cunku matul vs. Yem dışında bisey yemedigi icini onuda yemez gibime geliyor.mama yedirmeyle gaga nasil normale dönsün. Az once gagasinda bi ince kabuk birakti demirlere sürterken

Gaganın gaga taşına sürterek normale dönmesi lazım. Kesmek son çare. Mama yemeyle gaga normale dönmeyecek. Sağlıklı beslenmeyle tekrar etmeyecek. Vitaminsizlik bi şekilde kendini gösterir bu şekilde göstermiş. YAzıyı bi okyun yemek alışkanlığını değiştirmeye çalışın. yemek aliskanligi

Gaganın gaga taşına sürterek normale dönmesi lazım. Kesmek son çare. Mama yemeyle gaga normale dönmeyecek. Sağlıklı beslenmeyle tekrar etmeyecek. Vitaminsizlik bi şekilde kendini gösterir bu şekilde göstermiş. YAzıyı bi okyun yemek alışkanlığını değiştirmeye çalışın. yemek aliskanligi

peki teşekürler faydalı bir siteymiş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

ben yine meyve sebze yediremiyorum kuşuma ama alternatif olarak vitakraft avustralian marka kuş yemine rastladım içeriği ve fiyatı dikkatimi çekti içeriği : Bitki kökenli türevler (yonca, buğday, çiçek, yulaf, pekmez ürün, kanola, cane pekmez) %55 , hububat (buğday, mısır, yulaf, arpa) %45 , sebze (bezelye, havuç, soya) %4 , mineraller %1,50 , yağ (ayçiçeği yağı) %0,08 , yuka özü %0,03 , tohumlar (keten) %0,02.
sanırım bu bi nevi faydalı olabilir.

peki teşekürler faydalı bir siteymiş.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

ben yine meyve sebze yediremiyorum kuşuma ama alternatif olarak vitakraft avustralian marka kuş yemine rastladım içeriği ve fiyatı dikkatimi çekti içeriği : Bitki kökenli türevler (yonca, buğday, çiçek, yulaf, pekmez ürün, kanola, cane pekmez) %55 , hububat (buğday, mısır, yulaf, arpa) %45 , sebze (bezelye, havuç, soya) %4 , mineraller %1,50 , yağ (ayçiçeği yağı) %0,08 , yuka özü %0,03 , tohumlar (keten) %0,02.
sanırım bu bi nevi faydalı olabilir.

Vitakraftın içeriği çok güzel bi yemdir. Ama maalesef kuşlar içinden seçerek yiyor. O saydıklarınızı biçok kuş yemiyor. Benimkiler de dahil. Sizinki yerse ne ala.

Vitakraftın içeriği çok güzel bi yemdir. Ama maalesef kuşlar içinden seçerek yiyor. O saydıklarınızı biçok kuş yemiyor. Benimkiler de dahil. Sizinki yerse ne ala.

peki siz ne tavsiye edersinix yem olarak.Kuşu alırken satıcının verdiği yemi kullanmak istemiyorum daha kaliteli almak istiyorum.mesela bonnie yi övende var yeren de.yağ yapıyor diyolar.tropical tropifit de diyolar.vitakraft çok dkkatimi çekti içeriği genelde seçyorlar diyorsunuz ama

Vitakrafton kendisi çok güzel bi yem. İçeriği de darıları da çok güzel. Ama kuşlar seçmeseler daha güzel olacak. O nedenle meyve sebze yemeleri şart. Bonnie bi zamanlar güzeldi ama sonra türklerin eline geçti bozuldu. Witte molen, versele laga, kiki, tropifit iyi markalar. Yerli yemlerden uzak durun. Zorda kalırsanız mavi boncuk kullanın.

Kendileri ayarlıyor bence müdahale etmeyin.

Bu konuda çok tecrübeliyim. Emin olun öyle değil. Papağanlar bilmedikleri bişeyi yemezler. O nedenle iyi bile olsa yemiyorlar. O nedenle meyve sebzeye alıştırmakta zorlanıyoruz.

Yic bir sıkıntı yok birak uzayacagi bir yere zaman la alisir benim ki 3 haftada alisti

Kendileri ayarlıyor bence müdahale etmeyin.

Bu konuda çok tecrübeliyim. Emin olun öyle değil. Papağanlar bilmedikleri bişeyi yemezler. O nedenle iyi bile olsa yemiyorlar. O nedenle meyve sebzeye alıştırmakta zorlanıyoruz.

Yic bir sıkıntı yok birak uzayacagi bir yere zaman la alisir benim ki 3 haftada alisti

az önce kendi yaptığım ahşap tüneği koyar koymaz çok hoşuna gitti hemen gagalamaya oynamaya başladı.ahşapla oynadığı gibi gaga taşıyla oynasa sorunum olmayacaktı.bu ahşabı kemirmeye başlamasının zararı var mı sizce ? gagası düzelirmi yoksa düşme gib bi tehlikesi olurmu kaldırsammı ahşam tüneği 2. sorum benim kuş arada hapşırıyor ve o sırada burnundan damlacıklar sıçrıyor.kesinlikle üşütmemiştir.başka bi nedenden hapşuruyor olabilir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:09 --

az önce kendi yaptığım ahşap tüneği koyar koymaz çok hoşuna gitti hemen gagalamaya oynamaya başladı.ahşapla oynadığı gibi gaga taşıyla oynasa sorunum olmayacaktı.bu ahşabı kemirmeye başlamasının zararı var mı sizce ? gagası düzelirmi yoksa düşme gib bi tehlikesi olurmu kaldırsammı ahşam tüneği 2. sorum benim kuş arada hapşırıyor ve o sırada burnundan damlacıklar sıçrıyor.kesinlikle üşütmemiştir.başka bi nedenden hapşuruyor olabilir mi?

yokmu cevap verebilecek?

Moderatör tarafında düzenlendi:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 18:09 --

yokmu cevap verebilecek?

Tüneği kaldırmayın. Kemirsin bişey olmaz kemirmeyi severler zaten. Onun içgüdüsel bir davranışı o.
Hapşuğununsa üşütme dışında sebebi olabilir. Bulunduğu ortamın havası kuruysa veya kirliyse, yanında parfüm veya benzer bişey sıkıldıysa, veya böcekçik gibi bişeye alerjisi varsa olabilir.

yokmu cevap verebilecek?

hocam foruma giremedim bir süre sorunuz eğer gaga uzamasıysa kesinlikle müdahale etmeyin tahta tünek ve taşını koyun kendileri hallediyor zaten bir süre sonra gagası kuruyor gibi olup kısalıyor ucları