Karadeniz Pet

Yarışmaya hazırlık

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Okulumuzda düzenlenen bi yarışma var ve bu yarışmanın ödülü yaklaşık olarak 2.000 TL kazanılan bu ödülü Maden ocağında çocuklarını kocalarını kaybeden Şehit yakını 1 Aileye bağışlıcam tüm parayı eğer yarışmayı kazanırsam. Yarışma Şiir okuma yarışması en güzel şiir okuyan ödülü kazanıcak yani. Hazırlıklara başladım ufak ufak ve bugün bi tane şiir okudum olumlu olumsuz tüm eleştirilerinizi almak istiyorum arkadaşlar.

[YOUTUBE]QIuOYdqQAeY[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
Bence kötü :) şiir seçiminde yanlış sesine gitmemiş gibi zorla okuyosun gibi.

Bence kötü :) şiir seçiminde yanlış sesine gitmemiş gibi zorla okuyosun gibi.

Teşekkür ederim kötü olan şiir mi yoksa okumam mı şiir seçimi bu değil sadece çalışma bunlar antreman hesabı :) Amatör olduğum için nefesi yettiremiyorum ya şiir epey bi uzundu ve şehit aileleri için düzenlenen bi proje olduğu için valla canı gönülden gönüllü oldumda bu sesle ne kadar başarırım tabi orasını bilemicem:)

Son düzenleme:
Ses iyi şiiri hiç beğenmedim kukre biraz kardeşim inlet yeri göğü. Düz yazı tarzında okumussun daha da vurgulamalisin

Ses iyi şiiri hiç beğenmedim kukre biraz kardeşim inlet yeri göğü. Düz yazı tarzında okumussun daha da vurgulamalisin

Heh işte böyle düzeltebileceğim hatalarım veya eksiklerim neler onları öğrenmek istiyorum eyvallah kardeşimm. Şiir seçimi konusunda bariz hata varmış onu anladım düzeltilir bu vurgu tonlamada kolay onuda hallederim diye düşünüyorum ama valla ses konusunda bişeyi pek değiştirebileceğimi düşünmüyorum ses tonu buna yakın normal konuşurken bile :)

Son düzenleme:
Hızlı okumuşsun hızlı okursan sesin yetmez işte. yavaş sakin vurgulayarak ulama yapmadan ve Relax ;)

Hızlı okumuşsun hızlı okursan sesin yetmez işte. yavaş sakin vurgulayarak ulama yapmadan ve Relax ;)

Valla insan kendi hatalarını gerçekten göremiyormuş ya sen söyleyince dikkat ettimde harbiden bi hızlı okuma varmış :) ulama mulama karşımda sanırım sadece bi üretici yok Türkçe öğretmeni falan mıyız acaba dil bilgisi muhteşem yusuf ustam :)

Yok severim Edebiyatı ama Edebiyat yapmam :) kpss çalışıyordum ya bu yüzden biliyorum Gazi Kamuyonetimi mezunuyum.

Yok severim Edebiyatı ama Edebiyat yapmam :) kpss çalışıyordum ya bu yüzden biliyorum Gazi Kamuyonetimi mezunuyum.

Yok edebiyat çok güzelde cincik boncuku çok fazla ya ömrüm kurtarma sınavlarında geçti edebiyattan ama şiiri sazı sözü hepsinin ayrı ayrı güzel :) Dur tahmin edim Kamu yönetimi mezunu ve işsiz milyonlarca mezundan birisin doğru mudur :)

Yok edebiyat çok güzelde cincik boncuku çok fazla ya ömrüm kurtarma sınavlarında geçti edebiyattan ama şiiri sazı sözü hepsinin ayrı ayrı güzel :) Dur tahmin edim Kamu yönetimi mezunu ve işsiz milyonlarca mezundan birisin doğru mudur :)

Evet aynen onlardan biriydim sistem bu ama inşaallah pazartesi başlıyorum

Söz konusu bir yarışmaysa daha dikkat çekici, vurucu bir şiir seçmen gerek. Yoksa sönük kalırsın. Rakiplerin muhtemelen Kaldırımlar, İstanbul'u Dinliyorum Gözlerim Kapalı, Sakarya Türküsü tarzında çok tutulan ve vurgulu şiirleri tercih edecekler. İnişleri çıkışları olan bir şiir tercih etmelisin. Benim önerim Orhan Veli'nin Hürriyete Doğru şiiri. :) Youtube'dan okuyanları dinle onlara göre fikir edin. Hatta Haluk Levent de Akdeniz Akşamları şarkısının içinde okumuştu bu şiiri. Onun kadar bağıramasan da en azından fikir edinebilirsin. Ses tonun, diksiyonun kötü değil bence kendini geliştirirsen kazanabilirsin. Çok iyi bir işe hizmet etmek istiyorsun tebrik ederim. İnşallah kazanırsın. Başarılar. :) Bu arada ben Türkçe Öğretmenliği okuyorum. :p

Son düzenleme:
Evet aynen onlardan biriydim sistem bu ama inşaallah pazartesi başlıyorum

İnşallah hadi gözün aydın kardeşim valla bizde Sivil Havacılık Kabin Memurluğu bölümü mezunuyuz 1 sene iş bulamamıştım koca havacılık sektöründe anladım ki her mezunun en az 1 sene oturması gerekiyormuş sistemin mağdurları :)

Ibrahim Sadri Gülce şiirini de ben tavsiye ederim :)

Söz konusu bir yarışmaysa daha dikkat çekici, vurucu bir şiir seçmen gerek. Yoksa sönük kalırsın. Rakiplerin muhtemelen Kaldırımlar, İstanbul'u Dinliyorum Gözlerim Kapalı, Sakarya Türküsü tarzında çok tutulan ve vurgulu şiirleri tercih edecekler. İnişleri çıkışları olan bir şiir tercih etmelisin. Benim önerim Orhan Veli'nin Hürriyete Doğru şiiri. :) Youtube'dan okuyanları dinle onlara göre fikir edin. Hatta Haluk Levent de Akdeniz Akşamları şarkısının içinde okumuştu bu şiiri. Onun kadar bağıramasan da en azından fikir edinebilirsin. Ses tonun, diksiyonun kötü değil bence kendini geliştirirsen kazanabilirsin. Çok iyi bir işe hizmet etmek istiyorsun tebrik ederim. İnşallah kazanırsın. Başarılar. :) Bu arada ben Türkçe Öğretmenliği okuyorum. :p

Düşüncelerin için çoook teşekkür ederim öğretmenim :) Şiir seçimi henüz yapmadım yarışmaya henüz 2 ay var o yüzden antreman yapa yapa sesi oturtmayı düşündüm. Diksiyon konusunda sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum arka arkaya dizili diksiyon sertifikalarım var özel kurslara gittim bunun için tek korkum sesle alakalıydı ki hala öyle bilmiyorum dışarıdan kulağa nasıl geliyor ama sesin saydığın eserlere daha uygun olabileceğini bende düşünüyorum. Milli duygularımızı kabartacak bi eseri okursam sanırım nokta atış yapmış olurum :)

başarılasrrrr inşallah kazanırsın :)

Ibrahim Sadri Gülce şiirini de ben tavsiye ederim :)

abbboooww ustam baktımda önerdiğin şiire çoook uzunmuş ya soluğum kesilir valla herhalde o kadar uzun okursam buna bide heyecanı ekledin mii buyrun cenaze namazına :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:27 -->-> Daha önceki mesaj 01:24 --

başarılasrrrr inşallah kazanırsın :)

Teşekkürlerrr İnşallah ya valla o insanların yüzünü güldürebilirsem bi nebzede olsada yardım edebilirsem dünyanın en mutlu insanı olucam orası kesin

Okulumuzda düzenlenen bi yarışma var ve bu yarışmanın ödülü yaklaşık olarak 2.000 TL kazanılan bu ödülü Maden ocağında çocuklarını kocalarını kaybeden Şehit yakını 1 Aileye bağışlıcam tüm parayı eğer yarışmayı kazanırsam. Yarışma Şiir okuma yarışması en güzel şiir okuyan ödülü kazanıcak yani. Hazırlıklara başladım ufak ufak ve bugün bi tane şiir okudum olumlu olumsuz tüm eleştirilerinizi almak istiyorum arkadaşlar.

[YOUTUBE]QIuOYdqQAeY[/YOUTUBE]

Diksiyon cok guzel rahatsiz edici hicbi yani yok. vurgulamalar calisilirsa cok cok iyi olabilir .ses tonu gayet duygusal ve daha guclu bi ask siiri secilebilir.boyle guzel bir amacla bu yola ciktiginiz icin sizi gonulden tebrik ediyorum.basarilar :)

Diksiyon cok guzel rahatsiz edici hicbi yani yok. vurgulamalar calisilirsa cok cok iyi olabilir .ses tonu gayet duygusal ve daha guclu bi ask siiri secilebilir.boyle guzel bir amacla bu yola ciktiginiz icin sizi gonulden tebrik ediyorum.basarilar :)

Teşekkür ederim böylesine güzel sözleri arka arkaya dizdiğiniz için dediğim gibi o acıları hala taptaze olan insanlara bi nebzede yardımım dokunucaksa dünyanın en mutlu insanı olurum :) bugün yorumlardan ilk çıkardığımız Vurgu ve tonlamalara dikkat edilecek öncelik burda

....

Geri