Karadeniz Pet

Yarıyıl Tatili ve Sıkıntı

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
arkadaşlar yarıyıl tatili yaklaşıyor bir öğretmen olarak tatilde ailelerimizi ziyaret etmemek olmuyor. ancak bizim ufaklığı 2 haftalığına nasıl bırakacağım nereye bırakacağım bir türlü karar veremedim. arabamla gitsem götürecektim ancak malum ağrıdayım ve yollar o tarihte sıkıntılı oluyor otobüsle gidip uçakla döneceğim. Paşayı bırakacak net bir yere karar veremedim. Elimde 2 seçenek var. 1. ığdırda bir petshopa emanet etmek 2. ise yine ığdırda bir terzi amcaya emanet etmek amca dükkanında sultan besliyor. bir türlü emin olamadım.... :(

ev sıcak olacaksa yeterli yem ve suyu ayarlayarak evde bırakın derim. petshop da ne olacağı bilinmez terzi ayaküstü bir yer sonuçta. ben bayram tatilinde 11 gün biraktım çift kuşumu 4 normal yemlik bir büyük yemlik 2 suluk 2 kuşa gayet rahat yetmiti. sizin kuşunuz tek. bence evde bırakın

Bildiğiniz bir petshopa verin kafesiyle beraber yemini de verin. Dönünce otel masraflarını verirsiniz :)

hocam stres yapmaz mı???

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

Bildiğiniz bir petshopa verin kafesiyle beraber yemini de verin. Dönünce otel masraflarını verirsiniz :)

petshopta hastalık kapar diye korkuyorum. evim oldukça sıcak. olmadı buna arkadaş mı getirsem öyle evde bıraksam

bence o kadar sure evde kalmamali hele ki tek bir kus stresten ilgisizlikten dondugunuzde size yabanilesir bence baska bir yere birakkirsaniz oradada stres olacaktir . bu ufak tasima kafesleri var bi konuda okan abi paylasmisti onun gibi bir seye koyup yaninizda ggoturmelisiniz bence . sizi korkutmmak istemem ama baska yere birakip gidilen kuslarin cogu ilgi ggosterilmediginden olebiliyor kendim sahit oldum bircok arkadasimin kuslarindan

bence o kadar sure evde kalmamali hele ki tek bir kus stresten ilgisizlikten dondugunuzde size yabanilesir bence baska bir yere birakkirsaniz oradada stres olacaktir . bu ufak tasima kafesleri var bi konuda okan abi paylasmisti onun gibi bir seye koyup yaninizda ggoturmelisiniz bence . sizi korkutmmak istemem ama baska yere birakip gidilen kuslarin cogu ilgi ggosterilmediginden olebiliyor kendim sahit oldum bircok arkadasimin kuslarindan

götüremem yol sıkıntılı hocam. yanına eş alıp evde mi bıraksam acaba??? birde mp3 açarım 14 gün çalar :)

ben denizliden istanbul a taşıma kafesiyle 2 muhabbet götürdüm geçen perşembe hiç bir sıkıntı olmadı bagajda gitmesine rağmen ama şöyle bir yol izledim. taşıma kafesinden biraz büyük bir kutu bulup ufak delikler açtım kafesi içine yerleştirdim. kutunun üstüne de ince yün hırkamı sardım soğuktan korumak amacı ile. sabah hiç bir sorun yoktu kuşlarda. olmazsa böyle bir yol izleyin.

ben denizliden istanbul a taşıma kafesiyle 2 muhabbet götürdüm geçen perşembe hiç bir sıkıntı olmadı bagajda gitmesine rağmen ama şöyle bir yol izledim. taşıma kafesinden biraz büyük bir kutu bulup ufak delikler açtım kafesi içine yerleştirdim. kutunun üstüne de ince yün hırkamı sardım soğuktan korumak amacı ile. sabah hiç bir sorun yoktu kuşlarda. olmazsa böyle bir yol izleyin.

yolum çok karışık benim ağrıdan çoruma çorumdan ankaraya ankaradan konyaya gidip konyadan uçakla istanbula oradan da uçakla ağrıya geleceğim ağrıdan da 1 saat otobüsle doğubayazıta... yolda sıkıntı yaşarız. evde bırakıp radyoyu açık bıraksam bir akıllı yemlik ve 4 normal yemlik taksam kafesim büyük. hatta 2 kafesi birleştirebilirim dahada büyür??? ne dersiniz nasıl olur

arkadaşlar yarıyıl tatili yaklaşıyor bir öğretmen olarak tatilde ailelerimizi ziyaret etmemek olmuyor. ancak bizim ufaklığı 2 haftalığına nasıl bırakacağım nereye bırakacağım bir türlü karar veremedim. arabamla gitsem götürecektim ancak malum ağrıdayım ve yollar o tarihte sıkıntılı oluyor otobüsle gidip uçakla döneceğim. Paşayı bırakacak net bir yere karar veremedim. Elimde 2 seçenek var. 1. ığdırda bir petshopa emanet etmek 2. ise yine ığdırda bir terzi amcaya emanet etmek amca dükkanında sultan besliyor. bir türlü emin olamadım.... :(

hocam yokmu komşunuz rica etseniz.bence ercan arkadaşın dediği gibi ev soğuk olmuyorsa extra yemlik ve suluklarla bu iş olur

siz kendinize alistirmak istiyordunuz sanki bence bir veterinere mamasiyla goturun gunluk pansiyon ucreti verin kafaniz rahat etsin bence petshop biraz sakat olabilir

hocam yokmu komşunuz rica etseniz.bence ercan arkadaşın dediği gibi ev soğuk olmuyorsa extra yemlik ve suluklarla bu iş olur

hocam komşu var olmaya varda hepsinde 5 er çocuk var :) güvenemem. ev çok sıcak paşada buna alıştı başka yere bırakmaya bu yüzden korkuyorum üşür diye. petshop soğuk terzinin kapısı sürekli açılıp kapanıyor orasıda soğuk maalesef. 4 yemlik 1 akıllı yaklaşık 1 kilo yem alır. radyoda sıkılmasını önler. olur diye düşünmeye başladım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

siz kendinize alistirmak istiyordunuz sanki bence bir veterinere mamasiyla goturun gunluk pansiyon ucreti verin kafaniz rahat etsin bence petshop biraz sakat olabilir

şükür alıştırdım konuşmayada başladı. hocam burası Doğubayazıt veteriner dükkanları buz gibi ve hiç hayvan besleyenini görmedim.

Yollarda perişan olur bence de komşunuza veya bi arkadaşınıza bırakın derım 2 3 gün olsa sorun olmaz ama uzun bi süre yanlız bırakılmaz.

6 yemlik 3 suluk sizi rahatca idare ettirir galiba.

hocam komşu var olmaya varda hepsinde 5 er çocuk var güvenemem. ev çok sıcak paşada buna alıştı başka yere bırakmaya bu yüzden korkuyorum üşür diye. petshop soğuk terzinin kapısı sürekli açılıp kapanıyor orasıda soğuk maalesef. 4 yemlik 1 akıllı yaklaşık 1 kilo yem alır. radyoda sıkılmasını önler. olur diye düşünmeye başladım

en güzeli bu şekilde olur

doğru oralar büyükbaşa yönelik hatta kedi köpek kuş bakıyoz dye dalga geçiyo ordakiler :)hocam ozaman ercan ve okan abinin dedigi gibi bol yem su siznde dedıgınız gbı mp4 radyo kesilir falan

konuşmaya başladıysa eş almanız pek yararınıza olmaz. ayna koyun kafesin yanına onla kendi endine bıcırdansın :) ama konuşması sorun değil diyorsanız eş almak mantıklı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

11 gün 2 kuşa yettiyse 1 kuşa haydi haydi yeter 15 gün akıllı yemlik + 4 yemlik suluk da 3 adet koyun oldu bitti hem kafanız rahat eder hem kuşun yeri değişmemiş olur

konuşmaya başladıysa eş almanız pek yararınıza olmaz. ayna koyun kafesin yanına onla kendi endine bıcırdansın :) ama konuşması sorun değil diyorsanız eş almak mantıklı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:19 -->-> Daha önceki mesaj 22:17 --

11 gün 2 kuşa yettiyse 1 kuşa haydi haydi yeter 15 gün akıllı yemlik + 4 yemlik suluk da 3 adet koyun oldu bitti hem kafanız rahat eder hem kuşun yeri değişmemiş olur

bütün tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. konuşuyor kafesine ayna koyacağım radyo açacağım, bir an öncede akıllı yemlik edineceğim önümde 1 ay var. sizde fikrime destek verince kafam rahatladı. hatta suluğun birine minarelli su koyayım daha iyi olur sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:37 -->-> Daha önceki mesaj 22:23 --

ve bir şey daha buldum zaman ayarlı priz takacağım radyoya :) sabah 9 akşam 5e kadar çalacak :) gece rahat uyusun hiç değilse nasıl ama

Petshopcu satar konuşuyor die yüksek fiyata.sizede öldu der.güven olmaz vallaha.hem kendi sattiklari kuşlar açliktan kırılıyor.sizin kuşa zor bakar.

bende bırakmıştım 1 sene önce bi kuşumu ve geldiğimde nasıl yumurtadan çıkmış yavru kuş tüysüzse aynı öyleydi sonra tekrar kendine geldi bence petshopa bırak