Karadeniz Pet

Yas cinsiyet irk

Mertcan BATUR

Yeni Üye
Oncelikle merhabalar herkese lutfeb kusun cinsiyet yas ve irkini soyleyebilirminiz . Simdiden cok tesekkurler
c33183236d8836fd2ab4f0f801d69365.jpg
e1da5ee38609477ce95c83c4e578dcb0.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Erkek kus 3 aylık civari yerli

Fotodan belli olmuyo yakindan cekseydin daha net.anlayabiliriz

Kus yerli. 2-3 ayligi gecmemis bir yavru. kafadaki cizgiler daha duruyo. Erkek gibiduruyo burdan ama kesin cevap icin daha yakindan foto cekmelisiniz

Disi kuş

Dişi kuş konuşmaz ele alışmaz diye biliyorum ama bu kuş üstümden inmiyor sbahları beni uyandırıp cici kuş demeye başladı kafasını sürekli sallıyor ve cici kuş diyor öttümü uzun ötüyor hocam ve oyunasuz bir dakkası yok dişi olduguna eminmisiniz ?

Dişi kuş konuşmaz ele alışmaz diye biliyorum ama bu kuş üstümden inmiyor sbahları beni uyandırıp cici kuş demeye başladı kafasını sürekli sallıyor ve cici kuş diyor öttümü uzun ötüyor hocam ve oyunasuz bir dakkası yok dişi olduguna eminmisiniz ?

Ya Allah aşkına ya benden buyuk olabilirsiniz kusura bakmayin kim diyo bunlari ya ne alismaz disi kus alismazmis ne kadar sacma youtuneye gir kardesim yaz bi muhabbet kusu limon diye bak bakalim fisi kus konusmazmiymis bak bi lutfen :) oyle bir sey yok ya Allah aşkına ya . Zaten disi kus uzun oter.diye.biliyorum

Ya Allah aşkına ya benden buyuk olabilirsiniz kusura bakmayin kim diyo bunlari ya ne alismaz disi kus alismazmis ne kadar sacma youtuneye gir kardesim yaz bi muhabbet kusu limon diye bak bakalim fisi kus konusmazmiymis bak bi lutfen :) oyle bir sey yok ya Allah aşkına ya . Zaten disi kus uzun oter.diye.biliyorum

Hocam yalnış anladınız :) yaşım 24 sizin bilginizi sorgulamadım sadece emin olmak istiyorum :) ve burnundaki beyazlık parlaklıkdan mavi mırmalde ikinci resme baka bilirsn :)

Hocam yalnış anladınız :) yaşım 24 sizin bilginizi sorgulamadım sadece emin olmak istiyorum :) ve burnundaki beyazlık parlaklıkdan mavi mırmalde ikinci resme baka bilirsn :)

Kus disi abi baktim hatta @Leven Acar hocamada sorabilirsin

bence burun deliklerinin etrafı parlamış ve beyaz görünmüş erkek bence kuş resim yanıltmış eğer dediğiniz gibi beyazlık yoksa erkektir zaten

bence burun deliklerinin etrafı parlamış ve beyaz görünmüş erkek bence kuş resim yanıltmış eğer dediğiniz gibi beyazlık yoksa erkektir zaten

Hocam bende onu diyorum elimde kuş beyazlık yok burun deliklerinin ordan mavileşiyor :) onu anlatmaya calıstım aslında erkek dişi yası az cok anlıyorum bende :) ırkını bilemiyorum yasda terettut ediyorum az da onun için açtım konuyu :)

Son fotoğrafa göre kuş erkek ve 3 aylık civarı. Irkı zaten yerli.

Son düzenleme:
Ben beyaz gordugum icin dişi dedim kusura bakmayın

Ben beyaz gordugum icin dişi dedim kusura bakmayın

Hocam birde aklınızda bulunsun dişi kuş uzun ötmez kısa kısa öter. Erkek kuşa göre daha az haraketlidir ve çekingendir . Fakat konuşmaz ele alışmaz diye bi durumu yoktur :) alışır konuşur fakat asla bir erkek kadar çok kelime ezberlemez 20 kelime maksimum ezberlr diye hatırlıyorum

Hocam birde aklınızda bulunsun dişi kuş uzun ötmez kısa kısa öter. Erkek kuşa göre daha az haraketlidir ve çekingendir . Fakat konuşmaz ele alışmaz diye bi durumu yoktur :) alışır konuşur fakat asla bir erkek kadar çok kelime ezberlemez 20 kelime maksimum ezberlr diye hatırlıyorum

Bende uzun oter diye biliyordum tesekkurler bi sorum olacak hemen nasi alistirdiniz

Kuş erkek, yaklaşık 45 günlük ve çek kırığı. Güle güle besle Mertcan

yenı kusu nası alıstırdınız hemen oyle yaaa :(

Bende uzun oter diye biliyordum tesekkurler bi sorum olacak hemen nasi alistirdiniz

İlgi ve alaka ile oyle hiç netteki yazanları uygulamadım kendim geliştirdiğim bazı taktiklerle eski kuşlarımdaki onları uyguladım öyle aç bırakma tşörtten içeri atma gibi saçma şeyleri asla yapmadım. Ve geldiği günün ertesinden beri kafesi full açık hiç kapanmadı :) şuan benle yemek yiyor oyun oynuyr sabaları uyandıroyo aksam oldumu kafesine giriyo :) değişik değişik huyları var :)

Geri