Karadeniz Pet

Yaş ve Cinsiyet biglisi

ademozdmr

Meraklı Üye
38700
38702

Merhabalar fotoğraftaki muhabbet kuşunu alırken burun kısmı beyazladığı için dişi olarak almıştım daha sonra burun rengi bu hale geldi acaba cinsiyeti nedir yanına eş alma istiyorumda tahminimce daha 3/4 aylık sizce eş almak için yaşının dolmasını bekliyim mi yoksa şimdiden alıyım mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_1953.JPG
    IMG_1953.JPG
    963.7 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Başta petshopda ikimizde erkek dedik sonra dikkatli bakınca beyaz gibiydi oyüzden dişi dedik sonra tekrar bu renk oldu birde sizce yanına şimdiden eş alıyım mı 3 4 ay bekliyim mi ?

Kuşun yaşını doldurmasını bekleme. Konuşturmak eğitmek derdinde değilsen şimdiden eşini al. 1 yaşına varır varmaz yumurtlar

Başta petshopda ikimizde erkek dedik sonra dikkatli bakınca beyaz gibiydi oyüzden dişi dedik sonra tekrar bu renk oldu birde sizce yanına şimdiden eş alıyım mı 3 4 ay bekliyim mi ?
VALLAH Kardeş eş nakadar erken alırsan o kadar alışır bir birine bence iyi olur alsan

Mrb gen konusunda dişiler daha baskındır tabi bu geçmişe göre değişebilir net konuşmak yanlış olur yanıltmak istemem klasik alırsanız çekinik zor opal tercih edilebilir..

Dün bir kuş daha aldım alırken ordaki satıcıya sordumda satıcıda anlamadı tam erkek mi dişimi 2 kişi vardı biri erkek dedi biri direk dişi bu dedi bende bir erkek aldım. Çift hane salma kafesim varda benim kendi kuşum çok uysal kafese diğer kuşu koydum hiç saldırma girişiminde bulunmadı ittirme falan. Diğer kuşta gelirken çok stres yaptı hiç tepki vermiyor sizce yeni gelen kuşu ayırmalımıyım ?

Geri