Karadeniz Pet

Yaş ve cinsiyet yardım

• Konbuyu başlatan dilara1331
  • Başlangıç tarihi
D

dilara1331

Guest
Önceki aldığım kuşu maalesef nedensiz bir şekilde kaybettim:(şimdi gittim ve bu yavruyu aldım fakat satıcı illada erkek ve yavru dedi ama bana dişi gibi görünüyor.nolur bir fikir verin olmazsa değiştirip 1 yaşında beğendiğim bir erkek vardı onu alıcam.
b99n2g.jpg
20tmcg1.jpg
1pcrc9.jpg

2-3 aylık dişi. Beyaz cere erkek mi olurmuş? Flaş yok değil mi?

Dişi %100. 1 yaşında erkek insana alışmaz onun için almıcaksan sıkıntı yok

Offya ne kadar zor birşey .kaç tane petshop gezdim hepsi hastalıklı yavrularla içiçe ,halleri kalmamış yavruların ,hastaları ayrı kafese koymamış satıcı. O bir yaşında dediğim kuş çok beğendim rengini ama ilâda alışmaz diyorsanız almayacağı.neyse eşimi yolladım bakalım değiştirip gelir şimdi bu seferki yavru inşallah erkek gelir.kafam karıştı iyice ne yapıcam bilmiyorum.
Not:resimleri özellikle flaşsız çektim

Moderatör tarafında düzenlendi:
petshoplar hep böyle malesef güvenilir bir üreticiden veya iyi bir kuşçudan almak en iyisi

petshoplar hep böyle malesef güvenilir bir üreticiden veya iyi bir kuşçudan almak en iyisi

Evet keşke bildiğimiz bir Kuşçu olsa zaten ilk ona gideceğiz ama yok .iki saattir 5 petshop gezdik .bir tanesi temiz bir yer çıktı yavrular canlı sağlıklı.ama topu topu 4 yavru var bizde en azından kafamız rahat olur sağlıklı diyerekten aldık yavruyu.aslında benm aklım hala o bir yaş civarı erkekte:) yavrularda erkek bulamazsan onu getir dedim eşime.aslında ben bir yaş diyorum ama satıcı 7 aylık dedi sadece bana 1 yaş gibi geldi,bakalım hayırlısı.

Evet keşke bildiğimiz bir Kuşçu olsa zaten ilk ona gideceğiz ama yok .iki saattir 5 petshop gezdik .bir tanesi temiz bir yer çıktı yavrular canlı sağlıklı.ama topu topu 4 yavru var bizde en azından kafamız rahat olur sağlıklı diyerekten aldık yavruyu.aslında benm aklım hala o bir yaş civarı erkekte:) yavrularda erkek bulamazsan onu getir dedim eşime.aslında ben bir yaş diyorum ama satıcı 7 aylık dedi sadece bana 1 yaş gibi geldi,bakalım hayırlısı.

1 yaşındaki alışmaz ama yanına birde dişi alırsınız yavru yaparlar o zaman istediğiniz gibi yavru alırsınız :)

1 yaşındaki alışmaz ama yanına birde dişi alırsınız yavru yaparlar o zaman istediğiniz gibi yavru alırsınız :)

O zaman büyük almayacağız anlaşıldı.aslında üretim için değilde tek evin tek kuşu olsun diye istiyorduk .eşim gitmiş gerisi hep dişiymiş yavruların.mecburen hastalıklı kuşların olduğu bir yerde bir kuşu çok beğenmiştim artık onu alacak gayet sağlıklı görünüyordu inş hastalık kapmamıştır

bu kuş 7 aylık değil fakat 5,6 aylık sürecinde :D

Nolur bu erkek olsun:(
m7x8oh.jpg
2rgfek0.jpg

2ensqab.jpg

Yeni gelen yavrumuz arkadaşlar sizce erkek mi bu ,eğer bu da dişiyse şansıma küsücem dişiyle yaşamaya alışıcam artık.bu yavruyuda adam kesin erkek diye vermiş

Allah canını almasın 2 kuş aldın sandım son fotoğrafa bakınca. :D

Son gelen bebiş erkek görünüyor.
Maşallah çok şirin. sağlıkla neşeyle büyüt inşallah​

Allah canını almasın 2 kuş aldın sandım son fotoğrafa bakınca. :D

Son gelen bebiş erkek görünüyor.
Maşallah çok şirin. sağlıkla neşeyle büyüt inşallah​

Çoook teşekkürler inş erkektir:) yemin ediyorum başım çatlıyor sabahtan beri yok dişi yok erkek kafam karman çorman oldu:) ne kadar zormuş.40 günlük demiş satıcı o kadar küçük olmasada yavruya benziyor sizede yavru mu?

Çoook teşekkürler inş erkektir:) yemin ediyorum başım çatlıyor sabahtan beri yok dişi yok erkek kafam karman çorman oldu:) ne kadar zormuş.40 günlük demiş satıcı o kadar küçük olmasada yavruya benziyor sizede yavru mu?

Burun deliklerinde beyazlıkmı var ? Öyle görünüyoda. DİŞİ diyorum

O kadar üzülecek bir şey yok yahu sakin ol, kendini bu kadar paralama sana da yazık günah .)
40 günlük değil ama çok tatlı bir yavru maşallah. Ay tam eğitmelik tam ısırmalık öpmelik :)

O kadar üzülecek bir şey yok yahu sakin ol, kendini bu kadar paralama sana da yazık günah .)
40 günlük değil ama çok tatlı bir yavru maşallah. Ay tam eğitmelik tam ısırmalık öpmelik :)
Bir görseniz birde sakin,sevdiriyor kendisini çok tatlı.hayırlısı bakalım:)

Burun deliklerinde beyazlıkmı var ? Öyle görünüyoda. DİŞİ diyorum
Hafif beyazlık var evet .ya vallahi birisi dişi diyor birisi erkek .artık karar verdim sadece sağlıklı olsunda diyorum:D konuşmazsa konuşmasın:)

Bir görseniz birde sakin,sevdiriyor kendisini çok tatlı.hayırlısı bakalım:)

Hafif beyazlık var evet .ya vallahi birisi dişi diyor birisi erkek .artık karar verdim sadece sağlıklı olsunda diyorum:D konuşmazsa konuşmasın:)

Beyazlık var gibi sende var diyosun. Dişi kabul et artık.

En son eklenen fotolardaki sağdakine göre fikrimi söylemiştim ama beyazlık varsa dişi olabilir. Ancak mühim olan karşılıklı sevmek cinsiyet 2.planda kalsın. Can onlar can :)

Eğer dişiyse bile, sıkı bir eğitimle onu da konuşturabilirsin. Sadece biraz daha zor ve daha az kelime öğrenir hepsi bu​

Beyazlık var gibi sende var diyosun. Dişi kabul et artık.

Tamamda herkes farklı birşey söylüyor.emin olamıyorum .önceki kuşumda aynı şekilde beyazlık vardı ama yinede herkes kesinlikle dişi dememişti.yarı erkek yarı dişi demişti herkes yinede havada kalmıştı.benim emin olmam için çoğunluğun dişi ya da erkek demesi lazım bir kişinin demesine göre emin olamam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

En son eklenen fotolardaki sağdakine göre fikrimi söylemiştim ama beyazlık varsa dişi olabilir. Ancak mühim olan karşılıklı sevmek cinsiyet 2.planda kalsın. Can onlar can :)

Eğer dişiyse bile, sıkı bir eğitimle onu da konuşturabilirsin. Sadece biraz daha zor ve daha az kelime öğrenir hepsi bu​

Evet sanırım dişi.yapacak birşey yok artık umarım alışır bize çok teşekkürler

Evet sanırım dişi.yapacak birşey yok artık umarım alışır bize çok teşekkürler

Dilara'cım için rahat olsun hiç üzülme olur mu? ben de erkek diye alıp kızımla tanıştım.
Herkes geri vermekten bahsederken, hatta gidip iade ederlerken ben inatla kızımı büyüttüm. Ve samimiyetime inan; hiiiç pişman olmadım, bir tek gün bile. İyi ki ona sahip olmuşum , iyi ki bi başkası değilde o gelmiş evime :)

Ha bu arada konuşmayı ve diğer ses taklitlerini de öğrendi. Panik yapacak bi durum yok erkekler gibi o da bir can taşıyor ve dişilerde sevilmeyi seviyorlar.
Agresif falan diyolar ama yavruyken nasıl büyütürsen, kuş o hali alır.
Sinirlendirmeden, kızdırmadan, korkutmadan, kavga etmeden büyürse; uysal, ılımlı ve uyumlu bir dişiye sahip olursun, tıpkı benim gibi.

Eğer beyazlık var diyorsan kızınla, eğer fotoğraflar yanıltıyorsa oğluşunla uzun ve mutlu senelere :)

Dilara'cım için rahat olsun hiç üzülme olur mu? ben de erkek diye alıp kızımla tanıştım.
Herkes geri vermekten bahsederken, hatta gidip iade ederlerken ben inatla kızımı büyüttüm. Ve samimiyetime inan; hiiiç pişman olmadım, bir tek gün bile. İyi ki ona sahip olmuşum , iyi ki bi başkası değilde o gelmiş evime :)

Ha bu arada konuşmayı ve diğer ses taklitlerini de öğrendi. Panik yapacak bi durum yok erkekler gibi o da bir can taşıyor ve dişilerde sevilmeyi seviyorlar.
Agresif falan diyolar ama yavruyken nasıl büyütürsen, kuş o hali alır.
Sinirlendirmeden, kızdırmadan, korkutmadan, kavga etmeden büyürse; uysal, ılımlı ve uyumlu bir dişiye sahip olursun, tıpkı benim gibi.

Eğer beyazlık var diyorsan kızınla, eğer fotoğraflar yanıltıyorsa oğluşunla uzun ve mutlu senelere :)

Çooook sağolun gerçekten,evet ikiside can nihayetinde:) ben tek korkum hırçın olmasıydı onuda yeterli ilgi ve sevgiyle aşarız eminimki:) görseniz çok tatlı birşey az önce kedimiz miayla tanıştı hiç kaçmadı bile gayet sakin davrandı:) kendini sevdiriyor ele geliyor e daha ne olsun bence bu iikimiz için de çok güzel bir başlangıç oldu:) zaten artık ondan istesemde vazgeçemem :) inş benm kızda sizinki gibi sevecen bir mubiş olur:)çok sağolun tekrar:)

Geri