petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yaş ve cinsiyet yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve dilara1331 tarafından 12 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. dilara1331

Önceki aldığım kuşu maalesef nedensiz bir şekilde kaybettim:(şimdi gittim ve bu yavruyu aldım fakat satıcı illada erkek ve yavru dedi ama bana dişi gibi görünüyor.nolur bir fikir verin olmazsa değiştirip 1 yaşında beğendiğim bir erkek vardı onu alıcam.
    [​IMG] [​IMG][​IMG]

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    2-3 aylık dişi. Beyaz cere erkek mi olurmuş? Flaş yok değil mi?

3. general1034

general1034 New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi %100. 1 yaşında erkek insana alışmaz onun için almıcaksan sıkıntı yok

4. dilara1331

Offya ne kadar zor birşey .kaç tane petshop gezdim hepsi hastalıklı yavrularla içiçe ,halleri kalmamış yavruların ,hastaları ayrı kafese koymamış satıcı. O bir yaşında dediğim kuş çok beğendim rengini ama ilâda alışmaz diyorsanız almayacağı.neyse eşimi yolladım bakalım değiştirip gelir şimdi bu seferki yavru inşallah erkek gelir.kafam karıştı iyice ne yapıcam bilmiyorum.
    Not:resimleri özellikle flaşsız çektim

#4 dilara1331, 12 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Temmuz 2014
  5. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    petshoplar hep böyle malesef güvenilir bir üreticiden veya iyi bir kuşçudan almak en iyisi

6. dilara1331

Evet keşke bildiğimiz bir Kuşçu olsa zaten ilk ona gideceğiz ama yok .iki saattir 5 petshop gezdik .bir tanesi temiz bir yer çıktı yavrular canlı sağlıklı.ama topu topu 4 yavru var bizde en azından kafamız rahat olur sağlıklı diyerekten aldık yavruyu.aslında benm aklım hala o bir yaş civarı erkekte:) yavrularda erkek bulamazsan onu getir dedim eşime.aslında ben bir yaş diyorum ama satıcı 7 aylık dedi sadece bana 1 yaş gibi geldi,bakalım hayırlısı.

7. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    1 yaşındaki alışmaz ama yanına birde dişi alırsınız yavru yaparlar o zaman istediğiniz gibi yavru alırsınız :)

8. dilara1331

O zaman büyük almayacağız anlaşıldı.aslında üretim için değilde tek evin tek kuşu olsun diye istiyorduk .eşim gitmiş gerisi hep dişiymiş yavruların.mecburen hastalıklı kuşların olduğu bir yerde bir kuşu çok beğenmiştim artık onu alacak gayet sağlıklı görünüyordu inş hastalık kapmamıştır

9. m.ali güler

bu kuş 7 aylık değil fakat 5,6 aylık sürecinde :D

#9 m.ali güler, 12 Temmuz 2014
  10. dilara1331

Nolur bu erkek olsun:(
    [​IMG][​IMG]
    Yeni gelen yavrumuz arkadaşlar sizce erkek mi bu ,eğer bu da dişiyse şansıma küsücem dişiyle yaşamaya alışıcam artık.bu yavruyuda adam kesin erkek diye vermiş

#10 dilara1331, 12 Temmuz 2014
  11. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Allah canını almasın 2 kuş aldın sandım son fotoğrafa bakınca. :D

Son gelen bebiş erkek görünüyor.
    Maşallah çok şirin. sağlıkla neşeyle büyüt inşallah ​

12. dilara1331

Çoook teşekkürler inş erkektir:) yemin ediyorum başım çatlıyor sabahtan beri yok dişi yok erkek kafam karman çorman oldu:) ne kadar zormuş.40 günlük demiş satıcı o kadar küçük olmasada yavruya benziyor sizede yavru mu?

13. general1034

general1034 New Member

Beğenileri:
    0
    Burun deliklerinde beyazlıkmı var ? Öyle görünüyoda. DİŞİ diyorum

14. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    O kadar üzülecek bir şey yok yahu sakin ol, kendini bu kadar paralama sana da yazık günah .)
    40 günlük değil ama çok tatlı bir yavru maşallah. Ay tam eğitmelik tam ısırmalık öpmelik :)

15. dilara1331

Bir görseniz birde sakin,sevdiriyor kendisini çok tatlı.hayırlısı bakalım:)

Hafif beyazlık var evet .ya vallahi birisi dişi diyor birisi erkek .artık karar verdim sadece sağlıklı olsunda diyorum:D konuşmazsa konuşmasın:)

16. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Beyazlık var gibi sende var diyosun. Dişi kabul et artık.

17. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    En son eklenen fotolardaki sağdakine göre fikrimi söylemiştim ama beyazlık varsa dişi olabilir. Ancak mühim olan karşılıklı sevmek cinsiyet 2.planda kalsın. Can onlar can :)

Eğer dişiyse bile, sıkı bir eğitimle onu da konuşturabilirsin. Sadece biraz daha zor ve daha az kelime öğrenir hepsi bu​

18. dilara1331

Tamamda herkes farklı birşey söylüyor.emin olamıyorum .önceki kuşumda aynı şekilde beyazlık vardı ama yinede herkes kesinlikle dişi dememişti.yarı erkek yarı dişi demişti herkes yinede havada kalmıştı.benim emin olmam için çoğunluğun dişi ya da erkek demesi lazım bir kişinin demesine göre emin olamam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:24 --

Evet sanırım dişi.yapacak birşey yok artık umarım alışır bize çok teşekkürler

19. Duygu GÖKCEN

Duygu GÖKCEN New Member

Beğenileri:
    1
    Dilara'cım için rahat olsun hiç üzülme olur mu? ben de erkek diye alıp kızımla tanıştım.
    Herkes geri vermekten bahsederken, hatta gidip iade ederlerken ben inatla kızımı büyüttüm. Ve samimiyetime inan; hiiiç pişman olmadım, bir tek gün bile. İyi ki ona sahip olmuşum , iyi ki bi başkası değilde o gelmiş evime :)

Ha bu arada konuşmayı ve diğer ses taklitlerini de öğrendi. Panik yapacak bi durum yok erkekler gibi o da bir can taşıyor ve dişilerde sevilmeyi seviyorlar.
    Agresif falan diyolar ama yavruyken nasıl büyütürsen, kuş o hali alır.
    Sinirlendirmeden, kızdırmadan, korkutmadan, kavga etmeden büyürse; uysal, ılımlı ve uyumlu bir dişiye sahip olursun, tıpkı benim gibi.

Eğer beyazlık var diyorsan kızınla, eğer fotoğraflar yanıltıyorsa oğluşunla uzun ve mutlu senelere :)

20. dilara1331

Çooook sağolun gerçekten,evet ikiside can nihayetinde:) ben tek korkum hırçın olmasıydı onuda yeterli ilgi ve sevgiyle aşarız eminimki:) görseniz çok tatlı birşey az önce kedimiz miayla tanıştı hiç kaçmadı bile gayet sakin davrandı:) kendini sevdiriyor ele geliyor e daha ne olsun bence bu iikimiz için de çok güzel bir başlangıç oldu:) zaten artık ondan istesemde vazgeçemem :) inş benm kızda sizinki gibi sevecen bir mubiş olur:)çok sağolun tekrar:)

Sayfayı Paylaş