Karadeniz Pet

Yaşı ve ırkı nedir yardımcı olurmusunuz ?

• Konbuyu başlatan Tuğrul SÜBEKÇİ
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğrul SÜBEKÇİ

Guest
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cinsiyeti Erkek Türü yerli ( yanlış söylediysem kızmayın acemiyim :) ) ama kesinlikle erkek, bide bana bu hiç yavru gibi gelmedi

Muhabbet kusunuz erkek

yavru değil diyorsun ama komşunun kuşunu getirdim aynı renklerde bi kuş onun yarısı kadar ırkını ve yaşını söyleyebilcek yok mu ya ayrıca cinside çekoslavak gibi geliyor ama

kuslar ırklarına göre iri yapılı ya da ufak yapılı olabiliyor dolayısı ile cüssesine bakıpda yavru ya da degil denilmez

diyorumya komşunun kuşuda aynı cins renkleri falan tıpatıp ondan dedim

Renklerinden dolayı aynı ırk bu kuslar diyemezsin

tamam sağolasın ben acemiyim biraz kusura bakma

Estağfurullah ne kusuru zaten bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır demiştir atalarımız ;)

bi de şu fotoğraflarına bakıp bişiyler söylermisiniz bunlar daha iyi

bide nasıl anladığınızı söylermisiniz ben burdan kendim bakayım internette bişiyler yazıyo ama karışık kuruşuk bişi anlamadım
ve eğer 7 aylık falansa neden uçamaz??

dediğim gibi 7 aylık civarı. uçamamasının nedeni de, tüy döküyorsa ve kuyruğundan uçmasına
yarayan tüy döküldüyse ondan uçamayabilir. eğer dediğim nedenden ise yakında düzgün uçmaya başlar.

Kuş yağlanmışsa
Tümorler nedeniyle
Kanatta ezilme veya burkulma varsa
Kanatları dökülmüş veya kesilmişse
Kemik ve omurgadaki yapısak bozukluklar nedeniyle uçamazlar

tamam sağolun insan uçsun istiyor işte :( pekde bi hareketsiz üzlüyorum be

yakında hareketlenir. siz onun suyuna vitamin damlatın.

uçurmaya çalışıyımmı kendisi başlar mı yavaş yavaş şuana kadar hiç tüy döktüğünüde görmedim belkide kesdiler hayvanın tüylerini ibneler güzel duruyo kanatları falan ama süreye bırakacaz artık :(

2 hafta vitamin ver. 2 hafta sonra uçurmaya başla.

Geri