Karadeniz Pet

Yavru Alımından Sonra Erkeği Ayırmak Gerekir Mi?

cuca01

Yeni Üye
Merhaba, benim yarvrular yeni çıktı. Erkek kuşu ayırmam gerekir mi? Gerekirse ne zaman ayırmalıyım. Ayrılıyorsa eğer erkeği başka dişinin yanına koyabilirmiyim? Teşekkürler.

Bazen erkek yada dişinin yavruları öldürdüklerini duydum. Bu nedenle ayırma konusunda kararsızım. Yavrulu çiftim haricinde başka çftim var. Aşağıdaki resimdeki olanlar. Ama herhangi bir çiftleşme yok. Nijer yemi verdim, havuçlu mama yaptım ve yuvalık taktım. Ama hiçbir etki olmadı. Bu nedenle yavru çiftin erkeği boşa düşerse eğer erkeği bu dişinin yanına koymayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Bazen erkek yada dişinin yavruları öldürdüklerini duydum. Bu nedenle ayırma konusunda kararsızım. Yavrulu çiftim haricinde başka çftim var. Aşağıdaki resimdeki olanlar. Ama herhangi bir çiftleşme yok. Nijer yemi verdim, havuçlu mama yaptım ve yuvalık taktım. Ama hiçbir etki olmadı.

Dişiniz hala ürkek bu nedenlebiraz güven duymasını beklerseniz yumurtalarınız gelir . Kızışmış ama güvenli olmadığını düşündüğü için çiftleşmeye izin vermiyor dişiniz.

Benden erkekte sorun olduğu için 2 ay önce daha iri bir kuşla değiştirdim. 2 Ay oldu. Bekleyeceğiz bakalım.