petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Alımından Sonra Erkeği Ayırmak Gerekir Mi?

Konusu 'Üreticiler Platformu' forumundadır ve cuca01 tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. cuca01

cuca01 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba, benim yarvrular yeni çıktı. Erkek kuşu ayırmam gerekir mi? Gerekirse ne zaman ayırmalıyım. Ayrılıyorsa eğer erkeği başka dişinin yanına koyabilirmiyim? Teşekkürler.

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Neden bu telaş erkeği paso calıstırmak mı ıstıyorsunuz bos kalmasınmı :D Ayırmayın

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yavrular 20 günlükken erkeği ya da dişiyi ayırabilirsin. Yavru sayısı fazlaysa ayırmamakta fayda var.

4. cuca01

cuca01 New Member

Beğenileri:
    0
    Bazen erkek yada dişinin yavruları öldürdüklerini duydum. Bu nedenle ayırma konusunda kararsızım. Yavrulu çiftim haricinde başka çftim var. Aşağıdaki resimdeki olanlar. Ama herhangi bir çiftleşme yok. Nijer yemi verdim, havuçlu mama yaptım ve yuvalık taktım. Ama hiçbir etki olmadı. Bu nedenle yavru çiftin erkeği boşa düşerse eğer erkeği bu dişinin yanına koymayı düşünüyorum.

#4 cuca01, 21 Nisan 2015
    Son düzenleme: 21 Nisan 2015
  5. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Dişiniz hala ürkek bu nedenlebiraz güven duymasını beklerseniz yumurtalarınız gelir . Kızışmış ama güvenli olmadığını düşündüğü için çiftleşmeye izin vermiyor dişiniz.

6. cuca01

cuca01 New Member

Beğenileri:
    0
    Benden erkekte sorun olduğu için 2 ay önce daha iri bir kuşla değiştirdim. 2 Ay oldu. Bekleyeceğiz bakalım.

Sayfayı Paylaş