Karadeniz Pet

Yavru Çiftlerim çok erken davranıyorlar

Ayırmayın, çiftleşmeye çalışsalar bile yumurta gelme ihtimali, yetişkin kuşlara oranla daha düşük. Yavru yaparlarsa da, gerekli olgunluğa erişmişler demektir. İçgüdülerinin önüne geçmek doğru değil diye düşünüyorum

haklısınız , zaten 8-9 aylık olana kadar yuvalık takmayacağım böyle devam etsin sıpalar. Dişi bu ara tüy döküyor acaba tüye mi girdi ? yanağının yanındaki tüyler garip oldu biraz bakar mısınız ?

https://hizliresim.com/qvg1ZD][/URL]

Ayırmayın, çiftleşmeye çalışsalar bile yumurta gelme ihtimali, yetişkin kuşlara oranla daha düşük. Yavru yaparlarsa da, gerekli olgunluğa erişmişler demektir. İçgüdülerinin önüne geçmek doğru değil diye düşünüyorum

haklısınız , zaten 8-9 aylık olana kadar yuvalık takmayacağım böyle devam etsin sıpalar. Dişi bu ara tüy döküyor acaba tüye mi girdi ? yanağının yanındaki tüyler garip oldu biraz bakar mısınız ?

https://hizliresim.com/qvg1ZD][/URL]

Eğer erkek ile yaşıt ise, ilk tüy değişimine giriyor. Erkek de yakın zamanda tüy değiştirecektir

Eğer erkek ile yaşıt ise, ilk tüy değişimine giriyor. Erkek de yakın zamanda tüy değiştirecektir

şöyle söyliyim bu kuşu aldığımda yaklaşık 1.5 ay oldu , kuyruk tüyü tam çıkmamıştı. Sanırım yaşıt olabilirler.Çok tüy döküyor zaten.

Beslenmelerinde proteine biraz daha ağırlık verin, mesela haşlanmış yumurta yesinler. Kaliteli bir multivitamin temin edin. Özellikle biber türleri başta olmak üzere sebze vermeye özen gösterin

Beslenmelerinde proteine biraz daha ağırlık verin, mesela haşlanmış yumurta yesinler. Kaliteli bir multivitamin temin edin. Özellikle biber türleri başta olmak üzere sebze vermeye özen gösterin

Benim genelde verdiklerim 2 haftada 1 yulaf ve daldarı geri kalanı kabuksuz yem. Ve cidden şuan ayaklı sebzelikleri var , oraya marul astım , bir kere bile gidip bakmadılar yaklaşık 5 saat oldu asalı.

Banyoluktan su içmeleri, kemirmelerş normal. Her kuş ilk etapta yapıyor. Siz koymaya devam edin. Meyve sebzeyi de kafes tellerine yılmadan asın. Gerekirse elinizle kuşlara uzatın.

Benim genelde verdiklerim 2 haftada 1 yulaf ve daldarı geri kalanı kabuksuz yem. Ve cidden şuan ayaklı sebzelikleri var , oraya marul astım , bir kere bile gidip bakmadılar yaklaşık 5 saat oldu asalı.
Siz ısrarla vermeye devam edin. Aylarca yüzüne bakmaz, bir de bakarsiniz bir yaprağı kendi başına bitirir. Bu arada kabuksuz yemi en kısa zamanda alın önlerinden. Normal kabuklu yemlerden vermeye başlayın. Benim tavsiyem Vitakraft

Katılıyorum doğada bu kuşlar ilk tuy den so ra ese geliyorlar

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

ayırmaya gerek yok onlar büyük ihtimal yuva takmadan çiftleşmezler.benimde çift kuşum vardı yuva takmadığım için hiç çiftleşmediler.olursada yapacak birşey yok sonuçta ayırmakda eziyet gibi hayvanlar birbirine alışmış.kabuksuz yem vermeyin zararlı onun yerine iyi marka bir yem,kum,vitamin alın.daldarı ve mamayı eksik etmeyin ama mamaya havuç atmayın.yeşillik olarak maydonoz ve naneden uzak durun kızıştırıcı etkisi var nane ve havucun.

Geri