Karadeniz Pet

Yavru Diye Aldım Çok Deli Uçuyor ? :)

Ramazan AYDOĞAN

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni bi muhabbet kuşu aldım gittigim yerdeki kuşlar arasında yavru olanlar bitarafta duruyodu hepside küçük küçük buda küçük zaten ama kafasındaki çizgilere dikkat ettim gagasının ordan itibaren hepsi daha duruyo yani yavru.. ama alalı 2 gün oldugu halde kafesin içinde bi oyana koşuyo bi buyana koşuyo tele tırmanıyo atlıyo hopluyo baktım olacak gibi degil kafesin kapısını açtım hemen dışarı çıktı uçmaya başladı. ben diyodum ki nede olsa yavru bu diger besledigim muhabbet kuşlarımı bıraktıgımda kafesden dısarı cıkmıyodu eğer çıkarsa da 2-3 saniye havada kalıp yere düşüyodu yada biyerlere çarpıyodu. buda yavru oldugu için aynısı olur dedim bi bıraktım resmen patriot füzesi gibi gidiyo roket gibi bi oyana uçuyo bi buyana uçuyo düşmeden konabiliyo yavru degil de 5-6 ayını doldurmuş kuş gibi uçuyo ? buda resmi

t4w2g.jpg

t4wh1.jpg

t4wjr.jpg

benım erkek kuşumun aynı si renk desenleri falan. benım kuşumda uçamiyodu bugun saldim fena uçuyor.

Ahaahah yalnız tabirlere koptum ben ''resmen patriot füzesi gibi gidiyo roket gibi...'' Maşallah kuşunuz çok tatlı. Doğuştan yetenekli galiba. :D

yavru kuş uçamaz daha önce aldıklarım böyle degildi ele alınca öylece kalıyodu uçarsada hemen çarpıp düşerdi. bu acayip uçuyo yakalanmıyo bile kafesde de durmuyo kendini o telden diger tele atıyo resmen yavru degil gibi ?

alni daha acilmamamis belki 2-3 aylik falandir o zaman hareketli ve ucabiliyorlar bence cokda büyük görünmüyor masallah cokdfa seker sevimli sey

2-3 aylık muhabbet kuşu yavru sayılmaz mı ? ee yavru kuş ele gelir uçamaz öyle etrafa saf saf bakar:) ama bu öyle degil yetişkin kuş gibi uçuyo yavru degilse götürüp geri verecegim hem konusturmak hemde egitmek için almıştım...

benim kusta böyle hızlı atik çok çabuk ucmayı kavramıs bi takla atması yoktu :D güvercin gibi maşşallahhhhh :)

Geri