Karadeniz Pet

Yavru erkek muhabbet kuşumu eğitemiyorum

Ata_1907

Yeni Üye
Arkadaşlar 3 gün önce muhabbet kuşu aldım mavi renkte sarı yüzlü bir erkek kendisi neyse kendisi elimden yem yemiyor parmağıma içerde sadece ilk gün tesadüfen kondu sonra kaçtı zaten kuşum durmadan tepeye çıkıyor elimden yem yemek yerine yem kasesinin oraya gidiyor internete bakıyorum csde anamıza söven çocuklar gidip eline muhabbet kuşunu alıştırıyor benim ki hala kaçıyor kuştamı sıkıntı var anlayamadım neyse resimdeki gibi benden kaçıyor

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 46
Cs hangi sürüm kardesim? Belirt ona göre bir sey diyelim

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her şeyden önce zaman lazım kaç gündür evde kuşunuz?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En az 1 hafta kuşun ortamı tanıması gerek siz ne yaptınız ? Araştırmadan gidip aldınız mı aldıktan sonra bi araştırsaydınız yavaş yavaş alıştırman lazım. Şimdi bu kuşa 1 hafta karışma ortamı tanısın sonra yavaştan konuş sevgi göster daha sonra elini kafesin etrafında 2-3 gün gezdir ( korkutmadan ) daha sonra yavaşça elini içeri koy korkup kaçacaktır sen onu fazla sıkıştırmadan parmağını kafeste tut o yorulunca zeten gelir bu işlemi günlerce tekrarla elinden bi şeyler ver eline alışsın ( Belirttiğim gibi kuşu korkutma , bu iş için zaman lazım forumu araştır bilgi edin ) benden söylemesi bu kadar gerisi sana kalmış . Daha detaylı eğitimler forumda mevcut onlara da bir bak .

En az 1 hafta kuşun ortamı tanıması gerek siz ne yaptınız ? Araştırmadan gidip aldınız mı aldıktan sonra bi araştırsaydınız yavaş yavaş alıştırman lazım. Şimdi bu kuşa 1 hafta karışma ortamı tanısın sonra yavaştan konuş sevgi göster daha sonra elini kafesin etrafında 2-3 gün gezdir ( korkutmadan ) daha sonra yavaşça elini içeri koy korkup kaçacaktır sen onu fazla sıkıştırmadan parmağını kafeste tut o yorulunca zeten gelir bu işlemi günlerce tekrarla elinden bi şeyler ver eline alışsın ( Belirttiğim gibi kuşu korkutma , bu iş için zaman lazım forumu araştır bilgi edin ) benden söylemesi bu kadar gerisi sana kalmış . Daha detaylı eğitimler forumda mevcut onlara da bir bak .

Dün yaklaşık 1.5 saat elimde yemle bekledim gelmedi o zaman ben 3-4 gün hiç ellemeyim değil mi

Eğitim konusunda çok bilgili değilim ama naçizane fikrim kuşunuza size ve ev ortamına alışması için biraz süre tanıyın. Bu süreçte sabırlı olmalısınız kuşunuzu çok bunaltmayın elinize alışması için uğraşırken korkup kaçmasına yol açabilirsiniz eğitim süreniz daha da çok uzar. Sürekli konuşun ilgilenin ama hemen elinize almaya çalışmayın kuşunuz size güven duymaya başlayınca kaçmayacaktır bir kaç gün kafes dışından sevin alıştıra alıştıra ilerleyin

yav tak diye bütün herşey olsun beklemeyin yani lütfen.6-7 gün kafesine ve eve alışsın sonra kafes içinde parmak egitimi yapın ardından kafesi açın kendisi çıksın girsin alışsın.el avuç içi ile degil parmak ile yaklaşın her zaman.tabi kuş kesin yavru ise bunları yapın

Geri