Karadeniz Pet

Yavru Kuş İçin Işık Vs Şartmı Kafeste?

DarkredBlue61

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar Yarın İngiliz Yavrusu Alacağim Hayvan Küçük Olduğu İçin Kafesine Lamba Koydum Üstteki Aydınlatmak İçin Alttakide Isı İçin Üzerinde Durduğu Zaman Gayet Yeterli ve Zararsız Bir Isınma Yolu Fakat Bu Kuşuma İyilik Mi Olucak Zarar Mi Olucak Merak Ettim? Daha Öncedeki Yavrularada Böyle Yaptım Gece Soğuk Oluyor İçim Rahat Etmiyor O Bazen Hayvanları Titrerken Buluyordum Ne Dersiniz?

LP2yy1.jpg

rLj33M.jpg

7mYqqv.jpg

P3p00Q.jpg

glnqq2.jpg

Son Resimdeki Kadar Aydınlık Değil İsoyu 50 ye Alıp Çektim Biraz Daha Parlattı Haliyle Yorumlarınızı Bekliyorum.

kardeş gündüz aldığı ışık yeterli ayrıca gece ışığa ihtiyaç yok ayrıca muhabbet kuşları kemirir kabloları . gece uyuyamazsa sorun olur

kardeş gündüz aldığı ışık yeterli ayrıca gece ışığa ihtiyaç yok ayrıca muhabbet kuşları kemirir kabloları . gece uyuyamazsa sorun olur

Yavru Olucaği İçin O Kadar Meraklı Olucağini Sanmiyorum Zaten İlk Gecesinde Yakmam Hemen 2 3 Saat Gözetimimde Durur Öyle Yakarımda.Gece Soğuk Oluşundan Dolayı Yakmak İstiyorum.

Hiç gerek yok bence lamba takmaya, soğuktan korumak için kafesi bir tarafı açık kalacak şekilde örtebilirsiniz.

hocam gerek yok bence kuşlara zararı olur o malzemeler.

Hiç gerek yok bence lamba takmaya, soğuktan korumak için kafesi bir tarafı açık kalacak şekilde örtebilirsiniz.

Valla Ankarada Gece Örttüğüm Halde Üşüdüklerine Şahit Oldum Hatta Üzerlerine Benim Battanıyemi Örttüm O Dereceydi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:00 -->-> Daha önceki mesaj 08:58 --

hocam gerek yok bence kuşlara zararı olur o malzemeler.

Nedenki? Uyuyorlar Gayet Güzel :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:01 -->-> Daha önceki mesaj 09:00 --

aynen bencede hele o tünekteki tamamen fazlalık

O Isınması İçin Işıkdan Çok Sıcaklık Veriyor Kuşlar Genelde Üzerinde Durup Isınıyor Çok Şahit Oldum? Diğerini Çıkart Derseniz Çıkartayım? Onun Durması Taraftarıyım En Azından

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:03 -->-> Daha önceki mesaj 09:01 --

Bu Benim Önceki Yavrularımdan Hayvana Kafese Koyuyordum Gece İşik Olmayınca Bir Kenara Şıkışık Titriyordu İşiği Yakınca Hem Yem Yiyordu Hemde Üzerinde Durup Isınıyordu Tabi O Zamanlar Kafesin Altına Koymuştum Işığı
MYX1XQ.jpg

Buda Öteki Sıpam Buda Gayet Güzel Uyuyordu? Hepside Lambanın Sıcaklığını Anladıkdan Snra Ayrılmıyordu Lambadan
QXJPJ3.jpg

Valla Ankarada Gece Örttüğüm Halde Üşüdüklerine Şahit Oldum Hatta Üzerlerine Benim Battanıyemi Örttüm O Dereceydi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:00 -->-> Daha önceki mesaj 08:58 --

Nedenki? Uyuyorlar Gayet Güzel :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:01 -->-> Daha önceki mesaj 09:00 --

O Isınması İçin Işıkdan Çok Sıcaklık Veriyor Kuşlar Genelde Üzerinde Durup Isınıyor Çok Şahit Oldum? Diğerini Çıkart Derseniz Çıkartayım? Onun Durması Taraftarıyım En Azından

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:03 -->-> Daha önceki mesaj 09:01 --

Bu Benim Önceki Yavrularımdan Hayvana Kafese Koyuyordum Gece İşik Olmayınca Bir Kenara Şıkışık Titriyordu İşiği Yakınca Hem Yem Yiyordu Hemde Üzerinde Durup Isınıyordu Tabi O Zamanlar Kafesin Altına Koymuştum Işığı
MYX1XQ.jpg

Buda Öteki Sıpam Buda Gayet Güzel Uyuyordu? Hepside Lambanın Sıcaklığını Anladıkdan Snra Ayrılmıyordu Lambadan
QXJPJ3.jpg

Haklısın da burası ankara kars kadar da soguk olmuo ama :D Benim kuslar sahsen o ampulu orda kıra kıra cıkarırlar yavruda oynamayı sever bence sakıncalı dıyorum

kablosunu yavruda olsa muhakkak kemirir. salıncak yapmışsınız ama kablo üzerindeki plastiği soyun kesinlikle onları hep kemiriyorlar sonra ishal oluyorlar başıma geldi ondan söylüyorum. eğer ki tabanda ızgara varsa ısıtma amaçlı olanı ızgaranın altına koyun ulaşamasın. üsürşe ızgaraya oturur ısı gelir ona ordan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:16 -->-> Daha önceki mesaj 11:15 --

ışığada gerek yok bence gece oldumu uyusun hayvan sabahta uyansın

[MENTION=2271]g0rky06[/MENTION] Camı Kalın Kırılmazda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:42 -->-> Daha önceki mesaj 11:41 --

kablosunu yavruda olsa muhakkak kemirir. salıncak yapmışsınız ama kablo üzerindeki plastiği soyun kesinlikle onları hep kemiriyorlar sonra ishal oluyorlar başıma geldi ondan söylüyorum. eğer ki tabanda ızgara varsa ısıtma amaçlı olanı ızgaranın altına koyun ulaşamasın. üsürşe ızgaraya oturur ısı gelir ona ordan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:16 -->-> Daha önceki mesaj 11:15 --

ışığada gerek yok bence gece oldumu uyusun hayvan sabahta uyansın

Ledi Kaldırıyorum O Zaman? Dediğin Gibi Izgaranın Altına Alayım Oradan Dursun? Umarım Fazla Pislemez :/