petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

yavru kusu annesı ıstemıo artık yuvada ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve göztepe1925 tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    arkadaslar 1 cıft mubıs aldım gecen fotograflarını paylasmıstım 1 hafta olmadı gun fılan yavru bıraz buyudu dısı durmadan yavruyu atmak ıstıo we her gun cıftlesıolar dısı erkek yavruyu ayırıyımmı kac gunluk bakarmısınız aldıgımda kusları yavrusu yuvalıktaydı ?

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    poposundakı tüyler cıkmuş sa ve elinizi ısırabılıyorsa ayırın :)

3. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    Sanki vaktinde gelmiş

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Korktuğum başıma geldi yeme düşmemiştir daha bu yavru baba ile beraber ayırın derim çokta güzel maşaallah

5. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    sız demıstınız deme ara werdırın dıe dınlensın dıe bende demıstım yok yenı gelıdı kuslar kendılerı zamn werırler yer degısıklıgı ıcın ? tesekurler bu arada

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:43 -->-> Daha önceki mesaj 01:42 --

elım bıraz ısırıo ıısırmıo dıe bılırım de

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Aynen öyle demiştim ben

7. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    haklı cıktınz ama cogu mubısler ole olmazmı geldıgınde bı sure alısma ıcın durgunluk olur zaten ama bunlar 4,5 gun de cıftlesmeye basladılar ben sasırdım dogrusu

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Evet dediğiniz gibi olur ama eş kuşlar ise bu süre kısalabilir siz de daha da kısalmış

9. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    pekı bana tam bı net cvp werın dısı yuvayı hazırlıo durmadan we goguste sıskınlık kuyruk dusutu yaklasık 10 sn ye suruo erkek dısının ustunde durması ne yapıyım sımdı yavruyu kafesın altınamı koysam erkek beslermı?

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kafeste dursun aşağıda besleyebilir ama takip etmelisiniz yavruyu annesi öldürebilir fena dövebilir riskli durum bu. Şayet hırpalamıyorsa kalsın.. Hırpalıyorsa ben yavruyu babayla başka kafese koyardım

11. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    kafes salma kafes ve dısı yuvalıgı hazırlıo we yumurtlucak dısı yavruyu bazen dowuo nasıl dowuo yuvadan atmaya calısıo erkegı ayırdım yavruyla dıyeyım pekı dısı yumurtlarmı ? kafesın altında kalsa erkek beslerse dısıde arada beslese eger baktım olmuo ben kendım mı mama yapıp wersem

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Siz kendiniz onlar gibi bakamazsınız o zaman size bir şey diyeyim ama kesin yapın bunu... KAFESİN BİR TARAFINA YAVRU ve babayı koyun ara bölmeyi takın aralıklı olur baba anneyi de yavrsunu da besler.. Bundan sonraki yumurtaları düşünmeyin elinizin altındaki yavru kurtulsun önce... Daha sonra babayı annenin yanına atın

13. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    pekı sızın dedıgınız gıbı uygulucam tahmınıze gore kac gunluk bır yavru

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Tahminime göre 2 haftadan biraz fazla 17 18 günlük. Bi 10 günden fazla babasının bakımına muhtaç

15. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    tmm tesekurler bılgılendırdıgınız ıcın ıyı geceler

Sayfayı Paylaş