Karadeniz Pet

Yavru kuşum aşırı hareketsiz

mubisanasi

Yeni Üye
4 gün önce yaklaşık 2-3 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım. Eve geldiğinden beri kendi kendine yemek yemiyor su içmiyor. Kafesin içine elimi sokup elimle yem yediriyorum ve çay kaşığı ile su içiriyorum. Kafesin içinde çırpınma kaçma gibi hareketler asla yapmıyor ve ısırmıyor. Ama elime çıkması için parmağımı uzattığımda büyük bi inatla olduğu yerde kalıyor. Aslında sorunum bunlar değil. Normal bir kuş alışma aşamasında da olsa kafes içinde kendini temizler, tüylerini silkeler en azından öne arkaya hareket eder. Bu kuş asla kıpırdamıyor. Sadece kafesi yerinden kaldırıp salonda elimde kafesle yürümeye başladığımda normal bu davranışları sergilemeye başlıyor. Hemen kendini temizliyor kafes tellerini incelemeye başlıyor. Kafesi bir yere koyduğum an pili bitmiş oyuncak gibi donup kalıyor. Daha yüksekte olmak istiyordur belki diye düşünüp kafesi yüksek bir noktaya koydum ama aynı şeyleri yaşadık. Oturmak istemeyen bebekler gibi sürekli gezesi var. Henüz yeni olduğu için mi böyledir? Yada bi sorunu mu var acaba? Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

Haklısınız belki ben aceleci davranıyorumdur. Sağlığı açısından bir sorun olmasın da zamanla hareketlenir umarım. Yine de böyle bir kuşu kendime alıştırmam için bi önerisi olan varsa bekliyorum
geç oldu biraz ama alıştı mı kuşunuz merak ettim

geç oldu biraz ama alıştı mı kuşunuz merak ettim
Evet o eski hareketsizliği kalmadı. Kafesin dışında oyuncaklarıyla oynuyor. Daha önce de çok kez kuş beslemiştim onlar kadar hareketli bi kuş değil hala ama belki de yapısı böyledir yada zamanla iyice alışır. Teşekkürler yardımınız için :)

Geri