Karadeniz Pet

Yavru kuşum neden yavaş gelişiyor?

Maşukummm

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Elimde bir çift muhabbet kuşum vardi bitanede yavrulari var ama anne, yavru 10 günlükken öldü.Babada beslemedi yavruyu mecbur elimde besliyorum.Yavru şuan 19 günlük oldu ve sanki 10 günlük gibi gorunuyor.İlk bi hafta yumurta biskuvi pirinç unu vs. Bunlarla besledim daha sonra internetten Nekton isimli besleme maması aldım onu veriyorum şuan.4 saatte bir kursak tam olmasada boşaliyo aksatmadan besliyorum.İlk zamanlar kursağinda hava oluyodu elimle boşaltiyordum ama şimdi azalma var hava dolmasında.İyi besledigimi dusunuyorum sicakta tutuyorum hatta yün koydum yuvalığa sicak tutsun diye onlara tutunuyo uyuyo iştahıda iyi ama neden yavaş gelişiyor bilemedim yardimci olurmusunuz.Şuan gözlerini yarım açıyor ve sanirım albino olacak.

Ekli dosyalar

• IMG_20181025_140957.jpg
    IMG_20181025_140957.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 274
  • IMG_20181025_141009.jpg
    IMG_20181025_141009.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 286
10 günlükkende sanki 5 günlük gibiydi.Anne başindan beri iyi besleyemedi sanıyorum :( 7 yaşindaydı zaten yaşlıydı.

Annesi gayet de iyi beslemiş kursağı dolu albino olduğu için biraz daha geç gelişir kursağını yoklayın yem veya mama değil de hava var gibi ise boş geliyorsa elinize birşey hissedemediyseniz elle besleyin ama dikkatli ve iyi bakın mama veya yem olmadığından emin iseniz elle besleyin

Yavru kuşun farklı açılardan fotoğraflarını yükler misiniz?
Özellikle karın ve anüs kısmı...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaşlar.Elimde bir çift muhabbet kuşum vardi bitanede yavrulari var ama anne, yavru 10 günlükken öldü.Babada beslemedi yavruyu mecbur elimde besliyorum.Yavru şuan 19 günlük oldu ve sanki 10 günlük gibi gorunuyor.İlk bi hafta yumurta biskuvi pirinç unu vs. Bunlarla besledim daha sonra internetten Nekton isimli besleme maması aldım onu veriyorum şuan.4 saatte bir kursak tam olmasada boşaliyo aksatmadan besliyorum.İlk zamanlar kursağinda hava oluyodu elimle boşaltiyordum ama şimdi azalma var hava dolmasında.İyi besledigimi dusunuyorum sicakta tutuyorum hatta yün koydum yuvalığa sicak tutsun diye onlara tutunuyo uyuyo iştahıda iyi ama neden yavaş gelişiyor bilemedim yardimci olurmusunuz.Şuan gözlerini yarım açıyor ve sanirım albino olacak.
Elinde sonunda büyüyecektir değilmi eğer annesi besleyemiyorsa siz elinizden besleyin

Yavru kuşun farklı açılardan fotoğraflarını yükler misiniz?
Özellikle karın ve anüs kısmı...

Yavrunun annesi 10 günlükken öldü zaten bi 15 güne yakın ben elle besliyorum...şuan 23 günlük falan tüyleri çıktı gözleri iyce açıldı kirmizi kirmizi bakiyo bana iştahı çok mama istiyo hep bu civardaki bi kuşa göre gelişimi geride baya ama sanirim albino olmasinin bi etkisi var bunda...gelişmiyo değil ama az az gelişiyo....yükledigim fotografi şimdi çektim kuyruguna dışkı bulaşmış ama mühim degil sucak suyla temizlerim

Ekli dosyalar

• IMG_20181030_174722.jpg
    IMG_20181030_174722.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 250
  • IMG_20181030_174601.jpg
    IMG_20181030_174601.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 268
Buda popo ve karın kısmı....gelişimi yavaş diye bi sorunumu var acaba diye kuruntu kapladı

Ekli dosyalar

• IMG_20181030_174803.jpg
    IMG_20181030_174803.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 253
  • IMG_20181030_174733.jpg
    IMG_20181030_174733.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 224
  • IMG_20181030_174803.jpg
    IMG_20181030_174803.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 258
Son düzenleme:
Buda popo ve karın kısmı....gelişimi yavaş diye bi sorunumu var acaba diye kuruntu kapladı

Sanırım karabenek hastalığına yakalanmış ama tam emin olamadım fotoğraflardan. Karabenek hastasıysa da eğer hiç tedavi görmeden 23 gün yaşaması mucize. Hastalığı araştırmanızı ve kuşunuzu muayene etmenizi öneririm.

Sanırım karabenek hastalığına yakalanmış ama tam emin olamadım fotoğraflardan. Karabenek hastasıysa da eğer hiç tedavi görmeden 23 gün yaşaması mucize. Hastalığı araştırmanızı ve kuşunuzu muayene etmenizi öneririm.

Nasıl tahmin yürüttünüz? Bu karabenek hastaliği gelişmeyi yavaşlatan bişeymi yarın hatta 25 günlük olacak yavru

Nasıl tahmin yürüttünüz? Bu karabenek hastaliği gelişmeyi yavaşlatan bişeymi yarın hatta 25 günlük olacak yavru

Karabenek hastalığı büyümeyi ve gelişmeyi yavaşlatır. Bu yüzden bunu tahmin ettim. Ardından fotoğraf istedim. İki bacak arasındaki karartı karabenek olduğunu gösteriyor. Ancak bir ilaç tedavisi uygulamadan bu yavrunun 25 gün yaşaması mucize. Geç kalmadan bu hastalığı araştırın tedavisini öğrenin. Yoksa var ise tüm kuşlarınıza yayılır. Zaten bu yavrunun anne babasında mevcut bu hastalık ki yumurtaya geçmiş.

Geri