Karadeniz Pet

Yavru kuşum sürekli kabarık ve hareketsiz ne yapmak gerek

Limonefe

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar sıkılmadan okusanız çok memnun olurum.
Yavru kuhabbet kuşumu eve getireli 3 hafta oldu. Eve geldiği ilk günden beri sürekli kabarık duruyor ve sürekli uyuklama halinde ilk hafta hem daha yavru hemde yeni geldi streslidir diye pek oralı olmadım, ayrıca ishalide vardı baya. Bunun için kuscuya gittim başta bana ismini ve ne olduğunu bilmediğim bi ilaç toz şeklinde ilaç verdi kendim ishal olunca bunu kullanıyorum pirinç tanesi kadar suluguna 5 gün boyunca koy dedi uyguladım ve sorunum çözülür gibi oldu fakat hala ara ara ishal bu arada 1 gün arayla kompleks vitaminde veriyorum kuşuma.
Kuş öyleki sürekli aynı noktada kaldığında yer degistirmesi için kafese elimi sokuyorum kendisini sevdiriyor ürkek ürkek elimden yemde yiyor fakat yedikten sonra sürekli sulu şekilde tiksirma oluyor su püskürüyor.
Ve hiç ötmüyor alışması için kuş sesi açtım ona cevap veriyor sonrasına sus pus hareketsiz öylece bekliyor ve hemen ishal yapıyor strese giriyor heralde diye düşünerek artık kuş seside açmıyorum.
Not:eek:da sıcaklığı ideal seviyede. Nem düzeyi gayet iyi nemlendirici de var. Kafes temizliği çok iyi. Kafeste eksik birşey yok. İshal iyice kotulesirse elimde hazır olsun diyede veterinerden sulphamezatine isimli ilaçtan aldım henüz kullanmadım duruyor. Kafesten henüz kafesten hiç çıkarmadım. Resimlerini ekliyorum. Aldığım sulphamezatin ilaç ve yine veterinerden aldığım vitaminde resimlerde

IMG-20211223-WA0009.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20211223_003533.jpg
    IMG_20211223_003533.jpg
    789 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20211223_003514.jpg
    IMG_20211223_003514.jpg
    770.9 KB · Görüntüleme: 33
öncelikle geçmiş olsun. ishal dışkıların yakından resmini atar mısınız? onun dışında kafeste çok fazla eşya tünek vs. var, eşyalardan korkuyor olabilir ve güvende hissetmek için kafesin en yüksek noktasında duruyor olabilir. dışkıları görürsek daha net yardımcı olabiliriz.

Teşekkür ederim saolun işten çıkınca gondercem hemen.
Birşey daha sormak istiyorum araştırdım fakat net bişey bulamadım kuslar yem yedikten sonra veya heycanlandiklarinda tıksırırmı benim kuş yem yedikten sonra veya ben elimi kafese soktuğumda heycanlaniyor ağzını açmadan gagasından su püskürterek tıksırıyor normalmidir bu durum.

Teşekkür ederim saolun işten çıkınca gondercem hemen.
Birşey daha sormak istiyorum araştırdım fakat net bişey bulamadım kuslar yem yedikten sonra veya heycanlandiklarinda tıksırırmı benim kuş yem yedikten sonra veya ben elimi kafese soktuğumda heycanlaniyor ağzını açmadan gagasından su püskürterek tıksırıyor normalmidir bu durum.
tıksırmalar geçici üşütmeler ya da toz kaynaklı olabilir. dışkıları ne zaman gönderirsiniz?

Hocam dışkı normale döndü gibi duruyor önceden köyü cıvık yeşildi, şuanda açık yeşile döndü

Hocam videoda görüldüğü gibi Arada bu şekilde kocaman ağzını açıp kapatıyor tiksirmalarla bağlantılı olabilir mi bu durum . Çok sevdim keratayi Allah korusun bişeyi varsa önlemini alayım istiyorum. Teşekkür ederim

Hocam videoda görüldüğü gibi Arada bu şekilde kocaman ağzını açıp kapatıyor tiksirmalarla bağlantılı olabilir mi bu durum . Çok sevdim keratayi Allah korusun bişeyi varsa önlemini alayım istiyorum. Teşekkür ederim
Videoyu yükleyemedim maalesef

bu dışkıyı peçete üstüne mi yaptı? kafesin tabnına yeni bir peçete serip en az 3-4 dışkı olduğunda atın. attığınız fotoğraftaki dışkıda problem gözükmüyor.

Geri