Karadeniz Pet

Yavru kuşumun yem yememesi

Ömer4545

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba benim bir çift kuşum var yumurta yaptılar içinden bir tanesi çıktı annesi bakmadı ve öldü diğeri çıkınca youtubetan bilgi alarak kendim besledim kuş 34 günlükken yere indi yere yem falan döktüm yemiyor yine ben besledim şimdi 39 günlük hala yemiyor bu seferde babası dövüyor bıktım artık beslemekten lütfennnn yardııımmmmm acillllll unutmuşum dişi 4 tane daha yumurtladı
20171209_092239.jpg

Tabana aspur ve dal darı koymayı denediniz mi?
Bıkıp da besleyemeyecek, ilgilenemeyecekseniz bu canlıları sahiplenmemeniz gerekirdi.

Arkadaşında dediği gibi aspur ve dal darı ile alıştırmanız gerekli yinede dokunmuyorsa yeme kuşu korkutmadan bir parmağınızı suya daldırıp aspuru parmağa yapıştırıp elinizle yedirip alıştırmaya çalıştırmalısınız.Kafes tabanına kuşun rahat ulaşabileceği yerlere yemeklerini koyun ayrıca mamada koyabilirsiniz.Yavru yemi almanızı da öneririm taneleri biraz daha ufak ve kabukları ince olduğu için kırması daha kolay.Sindirim sistemi tam gelişemediği için probyotik kullanmanızda olası risklerin önüne geçer.

Şikayet edecek isek; neden sahipleniriz anlamıyorum çünkü onlar eşya değiller, bunu anlayamıyoruz yahut robot muamelesi yapıyoruz. Onlarda kızar, strese girer, istemez, beğenmez vb. Onlarında bir ruhu var kardeşim, süs eşyası değiller. Yanlış anlaşılmaya sebep olmayalım lütfen.

Yuvalığı fazla açıp kapattı iseniz de beslemezler, atarlar, hatta yumurtaları kırarlar yahut üstüne yatmazlar ve yumurta bozulur.
Yavrunun yem kırmasını öğretmek isterseniz; arkadaşların dediklerinin yanı sıra, kendisine uygun bir kuşun yanına da atabilirsiniz yalnız gözlemlemeniz gerekir. Yanındaki kuş yem kırmasını biliyor olmalıdır, yemleri kafes tabanına dökün. Bir süre sonra yavrunuz da diğerini görüp,o ne yapıyorsa aynısını taklit edecek ve yiyecektir.

Şikayet edecek isek; neden sahipleniriz anlamıyorum çünkü onlar eşya değiller, bunu anlayamıyoruz yahut robot muamelesi yapıyoruz. Onlarda kızar, strese girer, istemez, beğenmez vb. Onlarında bir ruhu var kardeşim, süs eşyası değiller. Yanlış anlaşılmaya sebep olmayalım lütfen.

Yuvalığı fazla açıp kapattı iseniz de beslemezler, atarlar, hatta yumurtaları kırarlar yahut üstüne yatmazlar ve yumurta bozulur.
Yavrunun yem kırmasını öğretmek isterseniz; arkadaşların dediklerinin yanı sıra, kendisine uygun bir kuşun yanına da atabilirsiniz yalnız gözlemlemeniz gerekir. Yanındaki kuş yem kırmasını biliyor olmalıdır, yemleri kafes tabanına dökün. Bir süre sonra yavrunuz da diğerini görüp,o ne yapıyorsa aynısını taklit edecek ve yiyecektir.
Mama alsaydiniz doğru söylemiş arkadas

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sen öyle diyon ama ben ilk defa besledim yavru muhabbbet kuşu

Sen öyle diyon ama ben ilk defa besledim yavru muhabbbet kuşu
Bu durumun ilk defa olmasından ziyade, benim söylemek istediğim "İĞRENÇ" tabirini haketmeyecek canlılar olduğuydu ki tüm canlılar için bu tabiri reddediyorum.

İnternetten sipariş verebilirsiniz, elle besleme mamaları şeklinde arama motorunda aramalısınız. Elimizden gelen her şeyi yapmadan, tepki veremeyiz ki tepkimizi de bu şekilde vermemeliyiz; çoğu şeyde olduğu gibi muhabbet kuşu beslemeek hele de üretim yapmak sorumluluk ister. Belki ben anlayamıyorum, kusura bakmayın. İyi forumlar.

Sordum ama bulamadım
Ben bu açıklamayı kabul edemeyeceğim. Hadi internetten sipariş veremiyorsunuz diyelim, petshoplara her hafta toptancıları gelir, bana bu malzemeden lazım dediğinizde en fazla bir hafta içinde getirirler. Anladığım kadarıyla bulmak için yeterince çaba gösyermemişsiniz ki o zaman işin zor tarafını kabul etmişsiniz demektir.

Geri