Karadeniz Pet

Yavru mu cinsiyet ırkı ne anlayamadım

Mrt2

Yeni Üye
Kuşumun Cinsiyetini tam olarak anlıyamadim yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20170918_155011.jpg
    20170918_155011.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 10
Fotoğraflar net değil ama erkek gibi görünüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fotoğraflar net değil gün ışığında kafes dışında yakından çeresini ve çere deliklerini çekin

Yavru da, siz niye sürekli kafes içinde fotoğraf çekmeye çalışıyorsunuz? Çıkarın kuşu, patmağınızda, omzunuzda, yerde fotoğraf çekin.

Daha dün aldım kafesine alışması için çıkarmıyorum sizce hata mı yapıyorum ? Birde muhabbet kuşları Loş Işıktan mı korkar yoksa karanlıktan mı ?

Hata yapıyorsunuz, uçurmadan kısa sürede size alışmasını bekleyemezsiniz. Ayrıca tam da kanatlarını geliştirmesi gereken dönemde uçamazsa, ilerde uçma konusunda sıkıntı yaşayabilir.
Muhabbet kuşları karanlıkta iyi göremez ve yarı karanlık ortamda yanına bir şeylerin yaklaştığını farkeder ama ne olduğunu anlayamadığı için korkar. Ya tam karanlık olacak ve yanına yanaşmayacaksınız, ya da aydınlık ortamda ona yaklaşacaksınız.

Peki kafesin kapısını açtığımda kuşum çıkmıyor sizce ne yapmalıyım ?

İlgisini çekecek bir şeylerle dışarı çıkarmayı deneyin. Olmadı kafesi tabanından ayırın, yavaşça çevirerek dışarı çıkmasını sağlayın.

Çok soru soruyorum kusura bakmayın ama kuş kumu ve gaga taşı sizce almalıyım ve kaliteli kuş kumu nasıl bulurum ?

Vitte Molen kuş kumu alın. Alçıdan yapılan gaga taşı da olsun, kalamar(mürekkep balığı kemiği) da bulunsun.

Kuş erkek yavru sayılır güle güle besleyin

Geri