Karadeniz Pet

yavru muhabbet kuşları popo şişmesi (resimli)

YCO27

Yeni Üye
YAVRU MUHABBET KUŞLARI POPO ŞİŞMESİ :
Arkadaşlar kuşlarım ilk kuluçkasında 4/4 yavru verdi fakat tüylenmeye başladıktan sonra bir bir kaybbettim 1 tanesini kurtardım elle besleyerek.
Anne baba cok iyi besliyo hatta taşıyamıyolar kursaklarını fakat tüylenmeye başladıklarında popolarında anormal şişlik ve siyahlıklar farkettım sindirim sistemi ile bi sıkıntı var sanırım ne yapmam gerek şuan 6 yumurtası var. Sag kalan yavrumunda gogus kafesi belirgin keskin olmamakla birlikte
Yavrular çıkınca her gün yumurta maması yaptım ve çok seviyolar nerede yanlış yapıyorum ?
received_10213008477076590.jpeg received_10213008477596603.jpeg received_10213008478276620.jpeg received_10213008478676630.jpeg

Son düzenleme:
Yavrularda sindirim sistemi enfeksiyonu oluşmuş. Eğer yumurta mamasından kastınız yumurtayı pişirip birşeyler katarak vermekse ve bu mama önlerinde gün boyu duruyorsa muhtemel sorumlu o. Yumurta mamasını kesin. Yumurtalı hazır mamalar var onlardan birini alıp verin. Önce yemeyeceklerdir arasına sevdikleri tohumlardan serpiştirin eninde sonunda yerler. Kuşlarınıza Probiyotik kullanın mutlaka her gün verseniz daha iyi olur. Haftada iki defa sularına 4-5 damla elma sirkesi damlatın. Haftada iki defa da Su yerine gazı tam kaçmış maden suyu verin. haftada bir de sularına multivitamin katın.

Ayrıca sularını hergün tazeleyin ve her tazelediğinizde suluğu iyice yıkayın. Haftada bir de Çamaşır suyuna batırın suluğu. Hasta yavrular için ne yapabilirim derseniz. Neo teramisin kullanın. Elle besleme için hazırladığınız suya katarak yavruya verin 3 gün. Unutmayın ki yumurta çok iyi bir besin olması yanında zehre dönüşmesi de çok kolaydır.

Geri