petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yavru Muhabbet Kuşu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve eren.erdem31 tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. eren.erdem31

eren.erdem31 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 3-4 gün önce daha yeni yeni yem yemeye başlayan bir kuş aldım yaklaşık 20-30 günlük sanırım kuş çok tatlıydı başlarda cin gibiydi kakası vs. normaldi sonra bir anda pili bitmeye başladı hayvanın işte 10 dakka oynuyorsa 15 dakka yatıp o şekilde kalkıyordu baktığımda dışkısı biraz sıvıydı ishaldi anlaşılan haşlanmış patates verdim sonra bir tane dışkısını gördüm gayet normaldi sevindim falan ama dıştaki o kısım çok koyu bir yeşildi neredeyse katran rengi gibiydi sonrasında hala bu halsizlik durumu sürdü işte bu gün 4. günü kuşu çıkardım çıkaralı uyuyor belki uykusu oldugu içindir ama normalde bu kadar çok uyumaması lazım yavru diyemi uyuyor ? Birde poposuna dışkı yapışmış kafesine gidip ishalini kontrol ettiğimde eski halinde buldum kafesi kuşum hiç kakasını yapmamış resmen korktum önce çünkü benle oynarkende hiç yapmıyordu 2-3 saat boyunca ardından poposuna baktım dışkıdan renk değiştirmiş resmen sürekli orasını kaşıyor geçenlerde baktım temizdi ama bu gün dışkı yapışmış sanırım kendisi temizlerken suratındaki tüylerde dışkı olmuş bayağı kurumuş orada ne yapmam gerektiğini bilmiyorum temizlemeye çalıştım ama olmadı şu an tekrar patates haşlıyorum arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

2. bilgeminnos

bilgeminnos Active Member

Beğenileri:
    44
    fazla patates yerse kabız olur sureklı patates vermeyın bı altını alın yenı kakaları gozleyın eger uzun sure kaka yapmazsa kabızdır gozlerını kapatıp kaka yapmaya calısıyomu ve aynı anda sılkelenıyomu bunlara bakın

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Eren bey dışkının ve bahsetiniz olayların resmini görebilirmiyim kabızlık durumu olabilir ama yanlış teşhis koyupta kuşu ishal etmeyelim görürsek dah faydalı olur

4. eren.erdem31

eren.erdem31 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşum sanırsam kabız oldu poposunu yeni temizlemiştim o yüzden fotoğraf ekleyemedim ama patatesi aşırı kaçırdık heralde :/ Arkadaşın söylediği gibi tekrar kaka yaparsa temizlemeden hemen buraya fotoğraf atacağım.

5. eren.erdem31

eren.erdem31 New Member

Beğenileri:
    0
    Konuyu güncellemem gerekti arkadaşlar kuşumun dışkısı normale yaklaştı ancak yeşil olması gereken kısım sarıydı biraz sıvıydı şuanda tekrar kakasını yaptı ve şok oldum kakasında köpük vardı ve sarıydı ayriyeten suluydu yani saydam sıvı bi kısım vardı belki çişiydi ama kakasında köpük gördüm ne yapmalıyım

Sayfayı Paylaş