Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşumun cinsiyeti nedir?

Emrullah KÖKER

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşunu yeni aldım ama cere renginden erkek gibi duruyor fakat kafesinde çok durgun arada bir ötüyor bunlar normal mi acaba cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleme:
ama dişi kuşlar hareketsiz olur benim bildiğim bu hiç yerinde durmuyor yemliğin ayak konulan yerine kafasını sokuyor kafesin altını eşeliyor

ama dişi kuşlar hareketsiz olur benim bildiğim bu hiç yerinde durmuyor yemliğin ayak konulan yerine kafasını sokuyor kafesin altını eşeliyor

1-Yemdeki kabuklu olanları arıyor o yüzden
2-benim kuşumda ayak yerine sokuyordu sonra onu engelledim daha sonra oradan yem yiyemediğini anladı artık yapmıyor zamana bırak anlayacaktır eğer çok uzun süre devam ediyorsa onunla hep ilgilen Allah korusun intihar etmeye çalışıyor olabilir

Sirf size cevap yazabikmek icin uye oldm :) Benim de 1.5 aylikken aldigim muhabbet kusum 4 gun once talihsiz bir sekilde camdan uctu gitti. Cok aradim ama bulamadim. Hala uzgunum. Kusumu aldigim ilk 2-3gun sizin bahsettiginiz seyleri yapiyordu. Cok ufak olduklari icin yemi yemliktem yemeyi beceremiyorlar. Ilk 1 hafta kafesin icine serpin yemleri. Yerden daha rahat yiyor eselenerek. Bir de suyun yerini de bulamayabikiyorlar. Elinizle gagasina kadar sulugu yaklastirip icmesini saglayin. 1 kere alisinca sulugu yerine taktiginizda artik oradan icecegini ogreniyor. Tabi yine 1 hafta kadar bir zaman aliyor bu...benim kusum da ilk gunler cok hateketliydi..otmuyordu tem yemiyordu hatta hafif ishal gibiydi. Bunlar hep alisma surecinden oluyor. Kalabalik bir kus ortamindan cikip yapayalniz kafeste olmak kolay degil, alisana kadar biraz zaman geciyor haliyle...sonuc olarak kusunuz henuz cok kucuk. Yetiskin bir kus performansi beklemeyin. Azami ozen ve ilgi gostermelisiniz. Gule gule buyutun insallah:)

Kardeş %10000000 erkek yeni alinan kuşlar hareketsiz oluyor biraz 1-2 gün sonra alıştırmaya başla

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biraz daha ışıklı bir ortamda ve daha net resim çekersen cinsiyetini söyleyelim.

Geri