Karadeniz Pet

Yavru olduğundan yem yiyemiyor

Çaylakcık

Yeni Üye
Yaklasik 4 gündür biz e olan Bulutumuz agzina yemi aliyor ve kirip yiyemeden surekli yem ağzından düşüyor. Biraz da sıvı yapıyor acaba yem yiyemediginden dışkisi tam katılaşmıyor olabilir mi? Onu nasıl doyurabilirim ne alabilirim yiyebileceği? bu arada bulutun yaşı 1 aylık civarı

Ekli dosyalar

• 20170818_111935.jpg
    20170818_111935.jpg
    1,002.6 KB · Görüntüleme: 31
Kızıl dal darı veya normal dal darı alın yem kırmayı ögrensin

Kabuksuz yem verdiğiniz müddetçe yem kırmayı öğrenemez. Dal darı ve aspur kırılması kolay yemlerdir. Alışıncaya kadar sürekli bunlar bulunsun. Eğer yemezse zayıf düşer ve hastalıklara açık olur. Kabuksuz yemi günde bir ya da iki defa çok az ve elinizde verin. Elinizden yemeye alışırsa, yine elinizle aspur verin

Benim oğlumda ilk başlarda yem kıramıyordu ağzına alıp geveleyip duruyordu bende aspur verdim zamanl diğerini de kırmayı öğrendi

İlk başta dikkatimi çekmemişti, tabandaki ızgarayı çıkarın ve yemleri zemine serin. Kuşu aldığınız kişi neden yem kırmayı öğrenememiş kuşu size vermiş? İki gün daha diğerlerinin arasında kalsa yem kırmayı öğrenirdi.

Kabuksuz yem verdiğiniz müddetçe yem kırmayı öğrenemez. Dal darı ve aspur kırılması kolay yemlerdir. Alışıncaya kadar sürekli bunlar bulunsun. Eğer yemezse zayıf düşer ve hastalıklara açık olur. Kabuksuz yemi günde bir ya da iki defa çok az ve elinizde verin. Elinizden yemeye alışırsa, yine elinizle aspur verin
Bugün darı aldım çok az yedi gibi ama hala zor kırıyor gibi kabuklu yem koydum ve darı duruyor şuan kafesin altinda izgarayı da cikardim.

İlk başta dikkatimi çekmemişti, tabandaki ızgarayı çıkarın ve yemleri zemine serin. Kuşu aldığınız kişi neden yem kırmayı öğrenememiş kuşu size vermiş? İki gün daha diğerlerinin arasında kalsa yem kırmayı öğrenirdi.
Hıçbir fikrim yok ama o da olmadı mama veririm. Bildiğiniz kolay mama tarifi var mı?

Aspur verdiniz mi?
Aspur yavruların en kolay kırdıkları ve severek yedikleri yemdir.
Mama yapması zor değil. Sadece evdeki malzemelerle yapılabilir. Forumda birçok tarif var ama önceliğiniz bence mama olmasın.

Aspur verdiniz mi?
Aspur yavruların en kolay kırdıkları ve severek yedikleri yemdir.
Mama yapması zor değil. Sadece evdeki malzemelerle yapılabilir. Forumda birçok tarif var ama önceliğiniz bence mama olmasın.
Bugün darı aldım onu yemediğinden emin oldugumda aspur alırım tesekkur ederim ilginiz için peki ishali yemediğinden dolayı mı sizce?

Dün özellikle kırması kolay olduğu için aspur almanızı önermiştim. Zaten yavru, bünyesi zayıf, yem yemiyor diyorsunuz. İnşallah kuşu kaybetmezsiniz.

Ben kuşum 40 günlükken ızgarayı cıkartıp peçetenin üstüne aspur döküyordum bitane de dal darı koyuyordum. O sekilde alıstı artık akıllı yemlikten yiyor

Bugün darı aldım onu yemediğinden emin oldugumda aspur alırım tesekkur ederim ilginiz için peki ishali yemediğinden dolayı mı sizce?
İshali icinde suyuna kücücük bir cay kasıgı elma sirkesi damlatın. İlk geldiklerinde stres olduklarından ishal olabiliyorlar.

Dal darı öğrenmesine yardımcı olacaktır ve besleyicide olur yanınada ek olarak aspur dökerseniz bikaç güne öğrenir diye düşünüyorum. İshalı arkadaşlarında dediği gibi stresten olabilir eğer geçmezse mutlaka bir veterinere götürün.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yem yiyordur yoksa 4 gün dayanamazdı. Aspur alın mutlaka genel olarak yemelerinde fayda var. Darıdan daha faydalıdır. Mama olarak en kolayı bulguru nemlendirip vermektir. Bir çay kaşığı bulgura bir çay kaşığı sıcak su katın 5 dk kadar bekleyip soğuduktan sonra verin.

Yem yiyordur yoksa 4 gün dayanamazdı. Aspur alın mutlaka genel olarak yemelerinde fayda var. Darıdan daha faydalıdır. Mama olarak en kolayı bulguru nemlendirip vermektir. Bir çay kaşığı bulgura bir çay kaşığı sıcak su katın 5 dk kadar bekleyip soğuduktan sonra verin.
Teşekkürler biraz olsun umutlandım bugün aspur alacağım sabah ishali duzelmis gibiydi dun aldigim dal darı biraz ise yaradı sanırım azicik da suyuna sirke damlatmistim sanirim yaptiklarim karsilik veriyor ...

Teşekkürler biraz olsun umutlandım bugün aspur alacağım sabah ishali duzelmis gibiydi dun aldigim dal darı biraz ise yaradı sanırım azicik da suyuna sirke damlatmistim sanirim yaptiklarim karsilik veriyor ...
Merak etmeyin düzelir bikaç güne

Geri